OMDS: Micro Four Thirds je jedničkou na japonském trhu

OMDS: Micro Four Thirds je jedničkou na japonském trhu
, , aktualita
Bajonet Micro Four Thirds je hodně úspěšný, alespoň co se Japonska týče. Tam totiž dosáhl na první pozici a je nejprodávanějším systémem. Ve zprávě nás o tom informovala společnost OM Digital Solutions.
K oblíbeným
reklama
Olympus a Panasonic jsou zakladateli systému Micro Four Thirds. V případě společnosti Olympus však už nyní musíme mluvit o firmě OM Digital Solutions (OMDS), která spadá pod firmu JIP. Navzdory menšímu čipu jde ale o stále velmi oblíbený systém mezi zákazníky, alespoň pokud jde o ty japonské.
 
Micro Four Thirds logo
 
Na japonském trhu jde totiž za rok 2020 dle BCN Ranking o nejprodávanější systém bajonetů s 21,7% podílem na trhu. Otázkou je, co přesně se tímto číslem myslí. Zatímco česká tisková zpráva hovoří o produktech MFT, anglická mluví o počtech objektivů dle bajonetu. Ať tak či onak, překonává Sony E/FE i zrcadlovkové systémy Canonu a Nikonu. OMDS se chlubí také tím, že systém Micro Four Thirds podporuje celkem 56 společností a v loňském roce byly představeny 4 nové fotoaparáty s tímto bajonetem.
 
Zdroj: petapixel.com, TZ OMDS


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala