OMDS: Micro Four Thirds je jedničkou na japonském trhu

OMDS: Micro Four Thirds je jedničkou na japonském trhu
, , aktualita
Bajonet Micro Four Thirds je hodně úspěšný, alespoň co se Japonska týče. Tam totiž dosáhl na první pozici a je nejprodávanějším systémem. Ve zprávě nás o tom informovala společnost OM Digital Solutions.
K oblíbeným
reklama
Olympus a Panasonic jsou zakladateli systému Micro Four Thirds. V případě společnosti Olympus však už nyní musíme mluvit o firmě OM Digital Solutions (OMDS), která spadá pod firmu JIP. Navzdory menšímu čipu jde ale o stále velmi oblíbený systém mezi zákazníky, alespoň pokud jde o ty japonské.
 
Micro Four Thirds logo
 
Na japonském trhu jde totiž za rok 2020 dle BCN Ranking o nejprodávanější systém bajonetů s 21,7% podílem na trhu. Otázkou je, co přesně se tímto číslem myslí. Zatímco česká tisková zpráva hovoří o produktech MFT, anglická mluví o počtech objektivů dle bajonetu. Ať tak či onak, překonává Sony E/FE i zrcadlovkové systémy Canonu a Nikonu. OMDS se chlubí také tím, že systém Micro Four Thirds podporuje celkem 56 společností a v loňském roce byly představeny 4 nové fotoaparáty s tímto bajonetem.
 
Zdroj: petapixel.com, TZ OMDS


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů