www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FX35: ohnisko 25 mm u kompaktu realitou

Panasonic Lumix DMC-FX35: ohnisko 25 mm u kompaktu realitou
, , aktualita
Panasonic Lumix DMC-FX35 je na první pohled obyčejný kompakt vyšší třídy se 4× násobným zoomem. Jenže pohled na specifikace hned napoví něco jiného, ohnisková vzdálenost začínající na 25 mm se u kompaktů opravdu nevidí.
K oblíbeným
reklama
Horkou novinkou ve třídě lepších kompaktů je Panasonic Lumix DMC-FX35. Příliš už nepřekvapí stále poměrně vysoké rozlišení 10,1 megapixelu, které nabízí 1/2,33" CCD čip. Více překvapí objektiv, který nabízí sice standardní 4× násobný zoom, ale rozsah ohniskových vzdáleností činí 25 -100 mm. K dispozici je tak neskutečně široký úhel záběru, na druhou stranu maximální přiblížení je i přes 4× násobný optický zoom nižší než u těch nejobyčejnějších fotoaparátů s 3× násobným zoomem. Objektiv obsahuje 7 elementů v 6 skupinách. Na základním ohnisku nabízí dobrou světelnost F2,8, na nejdelším je to už podstatně horších F5,6. Maximální nastavitelná clona se vyznačuje hodnotou F8. Nechybí však optická stabilizace Mega O.I.S.Fotoaparát je vybaven poměrně širokou nabídkou nejrůznějších technologických vychytávek. Umožňuje nahrávat video v kvalitě HD 720p, Intelligent ISO Control značí automatické nastavování ISO citlivosti tak, aby zabránilo rozmazání obrazu, Intelligent Scene Selector vybírá ze scénických režimu ten nejvhodnější pro danou situaci. Nechybí ani Face Detection pro detekci tváří (až 15 obličejů) a lepší zaostření, k dispozici je také nová funkce Intelligent Exposure pro zvýšení citlivosti v místech slabého osvětlení. Quick AF System zaostřuje předem bez toho aniž by uživatel musel namáčknout spoušť. Stejně jako u DMC-TZ4 a DMC-TZ5, i zde je k dispozici výkonný procesor Venus Engine IV.

Přístroj je schopen zaostřit od 50 cm, v makro režimu od 5 cm. Co se týče ISO citlivostí, v nabídce je ISO 100 až ISO 1600 s módy zvýšené citlivosti, které zahrnují ISO 1600 až ISO 6400. Závěrka nabízí časy 8 - 1/2000 s včetně Starry Sky módy, který přidá časy 15, 30 a 60 sekund. Sekvenční snímání umožňuje pořídit 2,5 obrázku za vteřinu. Celkem jich může pořídit 5 ve Standard módu a 3 ve Fine módu. Rychlost může být zvýšená na 6 fps, ale to se sníží rozlišení na 2 MPx (formát fotografie 4:3 nebo 16:9) nebo 2,5 MPx (3:2).

Hledáček není k dispozici a tak kompozici výsledné fotografie pomůže náhled na 2,5" LCD displeji s rozlišením 230 000 pixelů. Pro ukládání fotografií je k mání 50 MB interní paměti a slot pro SD, SDHC a MMC karty. Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií, která má podle výrobce vystačit na 290 fotografií. Rozměry jsou poměrně malé, 94,7 x 51,9 x 22,0 mm a váha také potěší, pouhých 125 gramů.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů