www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FX35: ohnisko 25 mm u kompaktu realitou

Panasonic Lumix DMC-FX35: ohnisko 25 mm u kompaktu realitou
, , aktualita
Panasonic Lumix DMC-FX35 je na první pohled obyčejný kompakt vyšší třídy se 4× násobným zoomem. Jenže pohled na specifikace hned napoví něco jiného, ohnisková vzdálenost začínající na 25 mm se u kompaktů opravdu nevidí.
reklama
Horkou novinkou ve třídě lepších kompaktů je Panasonic Lumix DMC-FX35. Příliš už nepřekvapí stále poměrně vysoké rozlišení 10,1 megapixelu, které nabízí 1/2,33" CCD čip. Více překvapí objektiv, který nabízí sice standardní 4× násobný zoom, ale rozsah ohniskových vzdáleností činí 25 -100 mm. K dispozici je tak neskutečně široký úhel záběru, na druhou stranu maximální přiblížení je i přes 4× násobný optický zoom nižší než u těch nejobyčejnějších fotoaparátů s 3× násobným zoomem. Objektiv obsahuje 7 elementů v 6 skupinách. Na základním ohnisku nabízí dobrou světelnost F2,8, na nejdelším je to už podstatně horších F5,6. Maximální nastavitelná clona se vyznačuje hodnotou F8. Nechybí však optická stabilizace Mega O.I.S.Fotoaparát je vybaven poměrně širokou nabídkou nejrůznějších technologických vychytávek. Umožňuje nahrávat video v kvalitě HD 720p, Intelligent ISO Control značí automatické nastavování ISO citlivosti tak, aby zabránilo rozmazání obrazu, Intelligent Scene Selector vybírá ze scénických režimu ten nejvhodnější pro danou situaci. Nechybí ani Face Detection pro detekci tváří (až 15 obličejů) a lepší zaostření, k dispozici je také nová funkce Intelligent Exposure pro zvýšení citlivosti v místech slabého osvětlení. Quick AF System zaostřuje předem bez toho aniž by uživatel musel namáčknout spoušť. Stejně jako u DMC-TZ4 a DMC-TZ5, i zde je k dispozici výkonný procesor Venus Engine IV.

Přístroj je schopen zaostřit od 50 cm, v makro režimu od 5 cm. Co se týče ISO citlivostí, v nabídce je ISO 100 až ISO 1600 s módy zvýšené citlivosti, které zahrnují ISO 1600 až ISO 6400. Závěrka nabízí časy 8 - 1/2000 s včetně Starry Sky módy, který přidá časy 15, 30 a 60 sekund. Sekvenční snímání umožňuje pořídit 2,5 obrázku za vteřinu. Celkem jich může pořídit 5 ve Standard módu a 3 ve Fine módu. Rychlost může být zvýšená na 6 fps, ale to se sníží rozlišení na 2 MPx (formát fotografie 4:3 nebo 16:9) nebo 2,5 MPx (3:2).

Hledáček není k dispozici a tak kompozici výsledné fotografie pomůže náhled na 2,5" LCD displeji s rozlišením 230 000 pixelů. Pro ukládání fotografií je k mání 50 MB interní paměti a slot pro SD, SDHC a MMC karty. Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií, která má podle výrobce vystačit na 290 fotografií. Rozměry jsou poměrně malé, 94,7 x 51,9 x 22,0 mm a váha také potěší, pouhých 125 gramů.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů