www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-TZ50: TZ5 s Wi-Fi a sdílením fotografií přes internet

Panasonic Lumix DMC-TZ50: TZ5 s Wi-Fi a sdílením fotografií přes internet
, , aktualita
Nedávno byl představen nový digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ5. Nyní přichází na svět jeho vybavenější verze TZ50 s Wi-Fi připojením a sdílením fotografií přes internet, např. Google Picasa.
reklama
Panasonic Lumix DMC-TZ50 má totožné technické parametry jako výchozí TZ5. Obsahuje tedy 9,1MPx CCD snímač, objektiv s 10× násobným optickým zoomem a rozsahem 28 - 280 mm. Nechybí podpora nahrávání HD videa, citlivostí až do ISO 6400 včetně mnoha pokročilých technologií. Rovněž design zůstal zachován. Na první pohled jsou fotoaparáty k nerozeznání.Novinkou u modelu TZ50 je však Wi-Fi připojení standardu 802.11b/g. Díky tomu je možno posílat fotografie ve Wi-Fi hotspotech na stránky sdílející pořízené fotografie. Zatím by takto měl fungoval Lumix Club a Google Picasa. Flickr zatím podporován není, ale předpokládá se, že by k jeho podpoře mohlo časem také dojít. Fotoaparát je k dispozici zatím pouze v Japonsku.

Zdroj: www.engadget.com, www.gizmodo.com
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů