Panasonic Lumix GH1 v prodeji i bez objektivu

Panasonic Lumix GH1 v prodeji i bez objektivu
, , Aktualita
Micro Four Thirds fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH1 byl doposud k dispozici pouze v kitu se 14-140mm objektivem. Od ledna chce Panasonic v Evropě nabízet i samotné tělo, ke kterému si můžete sami přikoupit i levnější objektiv.
reklama
Panasonic již nějakou dobu prodává fotoaparát Lumix GH1, který patří do Micro Four Thirds systému. Nabízel se ale pouze v kitu se 14-140mm objektivem, který cenu tohoto řešení výrazně prodražoval. Tento objektiv totiž stojí zhruba 22 tisíc Kč, přičemž celé řešení je k mání za 36 tisíc Kč.Vzhledem k tomu nemá GH1 tolik zákazníků, kolik by mohla mít. Panasonic tedy od ledna bude v Evropě (minimální ve Velké Británii) nabízet i samotné tělo bez objektivu. Zákazníci si tak ke GH1 mohou přikoupit např. mnohem levnější objektiv 14-45 mm za cca 7500 Kč s DPH. Panasonic sice přesné ceny zatím nezveřejnil, ale ve výsledku by samotné tělo GH1 mohlo stát odhadem přibližně kolem 15 tisíc Kč, což je značně příznivější cena. S již zmíněným objektivem 14-45 mm byste si tak mohli pořídit kvalitní fotoaparát s možností natáčet 1080p/25fps nebo 720p/50fps videosekvence za zhruba 22 tisíc korun včetně daně.

Zdroj: www.photographyblog.com
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů