Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů

Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů
, , aktualita
Nový full frame fotoaparát z dílen společnosti Panasonic, model Lumix S1, si po stránce senzoru vede velmi dobře. V oblíbeném testu DxOMark si vysloužil velmi pěkných 95 bodů, což jej řadí k nadprůměru.
K oblíbeným
reklama
Server DxOMark opětovně začal s testováním fotoaparátů a nyní se podíval na další nový full frame CSC přístroj, konkrétně Panasonic Lumix S1. Tento full frame fotoaparát má rozlišení 24,2 MPx a řadí se tak po boku Sony A7 III, NIkonu Z6, Leicy SL nebo Canonu EOS R a EOS RP, které mají pár megapixelů navíc. A Panasonic si mezi nimi rozhodně nevedl špatně, dosáhl totiž na 95 bodů, což jej v této pětici řadí na druhé místo. Každopádně full frame senzory s vyšším rozlišením mívají i vyšší skóre a prim v tomto vede Nikon D850 se 100 body.
 
DxOMark test
 
klikněte pro zobrazení recenze na DxOMark.com
 
Z těchto pěti fotoaparátů je na tom lépe už jen Sony A7 III s 96 body a Lumix S1 dostal totožných 95 bodů jako Nikon Z6. Naopak značně překonává Canon EOS R s 89 body, ale jak jsme si už říkali, rozdíly jsou jen na určitých citlivostech a Canon je obvykle hodně slušný. Leica SL pak má jen 88 bodů. Ale zpět k Panasonicu.
 
Jeho skóre v Portrait činí 25,2, což jej mezi těmito pěti fotoaparáty řadí na druhou příčku (lepší je Nikon Z6 s 25,3), dynamický rozsah pak činí velmi pěkných 14,5 EV (opět druhá příčka, tentokrát za Sony A7 III se 14,7 EV). Pokud jde o šum, skóre ve Sports činí 3333 (znovu 2. místo za Sony A7 III s hodnotou 3730). Podrobnější výsledky testu si můžete přečíst na serveru DxOMark.com, kde je i přehled všech dosud testovaných přístrojů a můžete to srovnat i s jinými full framy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala