Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů

Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů
, , aktualita
Nový full frame fotoaparát z dílen společnosti Panasonic, model Lumix S1, si po stránce senzoru vede velmi dobře. V oblíbeném testu DxOMark si vysloužil velmi pěkných 95 bodů, což jej řadí k nadprůměru.
K oblíbeným
reklama
Server DxOMark opětovně začal s testováním fotoaparátů a nyní se podíval na další nový full frame CSC přístroj, konkrétně Panasonic Lumix S1. Tento full frame fotoaparát má rozlišení 24,2 MPx a řadí se tak po boku Sony A7 III, NIkonu Z6, Leicy SL nebo Canonu EOS R a EOS RP, které mají pár megapixelů navíc. A Panasonic si mezi nimi rozhodně nevedl špatně, dosáhl totiž na 95 bodů, což jej v této pětici řadí na druhé místo. Každopádně full frame senzory s vyšším rozlišením mívají i vyšší skóre a prim v tomto vede Nikon D850 se 100 body.
 
DxOMark test
 
klikněte pro zobrazení recenze na DxOMark.com
 
Z těchto pěti fotoaparátů je na tom lépe už jen Sony A7 III s 96 body a Lumix S1 dostal totožných 95 bodů jako Nikon Z6. Naopak značně překonává Canon EOS R s 89 body, ale jak jsme si už říkali, rozdíly jsou jen na určitých citlivostech a Canon je obvykle hodně slušný. Leica SL pak má jen 88 bodů. Ale zpět k Panasonicu.
 
Jeho skóre v Portrait činí 25,2, což jej mezi těmito pěti fotoaparáty řadí na druhou příčku (lepší je Nikon Z6 s 25,3), dynamický rozsah pak činí velmi pěkných 14,5 EV (opět druhá příčka, tentokrát za Sony A7 III se 14,7 EV). Pokud jde o šum, skóre ve Sports činí 3333 (znovu 2. místo za Sony A7 III s hodnotou 3730). Podrobnější výsledky testu si můžete přečíst na serveru DxOMark.com, kde je i přehled všech dosud testovaných přístrojů a můžete to srovnat i s jinými full framy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala