Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů

10.4.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nový full frame fotoaparát z dílen společnosti Panasonic, model Lumix S1, si po stránce senzoru vede velmi dobře. V oblíbeném testu DxOMark si vysloužil velmi pěkných 95 bodů, což jej řadí k nadprůměru.
Server DxOMark opětovně začal s testováním fotoaparátů a nyní se podíval na další nový full frame CSC přístroj, konkrétně Panasonic Lumix S1. Tento full frame fotoaparát má rozlišení 24,2 MPx a řadí se tak po boku Sony A7 III, NIkonu Z6, Leicy SL nebo Canonu EOS R a EOS RP, které mají pár megapixelů navíc. A Panasonic si mezi nimi rozhodně nevedl špatně, dosáhl totiž na 95 bodů, což jej v této pětici řadí na druhé místo. Každopádně full frame senzory s vyšším rozlišením mívají i vyšší skóre a prim v tomto vede Nikon D850 se 100 body.
 
DxOMark test
 
klikněte pro zobrazení recenze na DxOMark.com
 
Z těchto pěti fotoaparátů je na tom lépe už jen Sony A7 III s 96 body a Lumix S1 dostal totožných 95 bodů jako Nikon Z6. Naopak značně překonává Canon EOS R s 89 body, ale jak jsme si už říkali, rozdíly jsou jen na určitých citlivostech a Canon je obvykle hodně slušný. Leica SL pak má jen 88 bodů. Ale zpět k Panasonicu.
 
Jeho skóre v Portrait činí 25,2, což jej mezi těmito pěti fotoaparáty řadí na druhou příčku (lepší je Nikon Z6 s 25,3), dynamický rozsah pak činí velmi pěkných 14,5 EV (opět druhá příčka, tentokrát za Sony A7 III se 14,7 EV). Pokud jde o šum, skóre ve Sports činí 3333 (znovu 2. místo za Sony A7 III s hodnotou 3730). Podrobnější výsledky testu si můžete přečíst na serveru DxOMark.com, kde je i přehled všech dosud testovaných přístrojů a můžete to srovnat i s jinými full framy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.