Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů

Panasonic Lumix S1 dostal v DxOMarku 95 bodů
, , aktualita
Nový full frame fotoaparát z dílen společnosti Panasonic, model Lumix S1, si po stránce senzoru vede velmi dobře. V oblíbeném testu DxOMark si vysloužil velmi pěkných 95 bodů, což jej řadí k nadprůměru.
K oblíbeným
reklama
Server DxOMark opětovně začal s testováním fotoaparátů a nyní se podíval na další nový full frame CSC přístroj, konkrétně Panasonic Lumix S1. Tento full frame fotoaparát má rozlišení 24,2 MPx a řadí se tak po boku Sony A7 III, NIkonu Z6, Leicy SL nebo Canonu EOS R a EOS RP, které mají pár megapixelů navíc. A Panasonic si mezi nimi rozhodně nevedl špatně, dosáhl totiž na 95 bodů, což jej v této pětici řadí na druhé místo. Každopádně full frame senzory s vyšším rozlišením mívají i vyšší skóre a prim v tomto vede Nikon D850 se 100 body.
 
DxOMark test
 
klikněte pro zobrazení recenze na DxOMark.com
 
Z těchto pěti fotoaparátů je na tom lépe už jen Sony A7 III s 96 body a Lumix S1 dostal totožných 95 bodů jako Nikon Z6. Naopak značně překonává Canon EOS R s 89 body, ale jak jsme si už říkali, rozdíly jsou jen na určitých citlivostech a Canon je obvykle hodně slušný. Leica SL pak má jen 88 bodů. Ale zpět k Panasonicu.
 
Jeho skóre v Portrait činí 25,2, což jej mezi těmito pěti fotoaparáty řadí na druhou příčku (lepší je Nikon Z6 s 25,3), dynamický rozsah pak činí velmi pěkných 14,5 EV (opět druhá příčka, tentokrát za Sony A7 III se 14,7 EV). Pokud jde o šum, skóre ve Sports činí 3333 (znovu 2. místo za Sony A7 III s hodnotou 3730). Podrobnější výsledky testu si můžete přečíst na serveru DxOMark.com, kde je i přehled všech dosud testovaných přístrojů a můžete to srovnat i s jinými full framy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů