Mám původní verzi, u které mě mrzí jedna "maličkost". Natáčím-li video a cvaknu současně fotku, při přehrávání se v tomto místě video na zlomek vteřiny, ale přesto rušivě, zastaví. Je to škoda. Točím v jen ve HD, 4K mi nechybí. Pokud by to nová FZ1000 II nedělala, byl by to pro mě impuls k upgradu. Uvažoval jsem chvilku o FZ2000, ale recenze ohledně "kvality" objektivu mě nutí zatím si ponechat FZ1000 a čekat. Doufal jsem ve FZ3000 s parametry dle mého gusta, ale bohužel, nebo snad příště?
Odpovědět0 0
Nejde tam tohle nastavit? Jedna možnost je priorita rozlišení (myslím), kde se právě to video zastaví, ale druhá možnost je bez zastavení videa s fotografií s nižším rozlišením (ale myslím, že pak nemá jen 2 Mpx).
Navíc to má 4K Photo, prostě točíš 4K video a jakýkoliv "frame" pak můžeš uložit jako 8 Mpx fotku.
Odpovědět0 0
Mám Fz2000 a je tam nastavení ohledně priority videa/fotografie při nahrávání... ale jestli to umí i Fz1000 nevím...
Odpovědět0 0
Moje FZ1000 letí zítra do popelnice a hned si půjdu koupit FZ1000 II za 21 500 Kč!!!
Serious: Jako je to asi příjemný zjištění, že můj 3 roky starý aparát, v té době už skoro dva roky starý model, je stále aktuálním modelem, který se jen dočkal lehké modernizace, ale asi by bylo se jenom lepší, kdyby přišlo něco SKUTEČNĚ NOVÝHO. 2160/50p z celé plochy sensoru, 1080/200p, ISO 1250 se stejným zrnem jako ISO 800 atp. Je pět let příliš málo na takový progres?
Odpovědět1 0
Pak by ale něco takového nestálo 21.500 Kč, ale minimálně o polovinu více. Takové věci se dají čekat od nástupce FZ2000, jenže ono je také otázkou, zda vůbec existuje v nabídce 1,0" snímač se 4K/60p (nejsem si nyní jist, zda to ten čip umí).
Odpovědět1 0
1.0' snímač s možností natáčení do 4K 50/60p skutečně existuje. Používá se například v dronech jako jsou DJI Phantom 4 Pro/Advanced nebo Mavic 2 Pro.
Odpovědět1 0
No vidíte, na ten jsem úplně zapomněl. Díky.
Odpovědět1 0
Pokud počítám dobře, tak by tato druhá verze FZ1000 měla stát okolo 25 tisíc kč s DPH, což je v současné době i cena FZ2000. Takže proč si vlastně kupovat tento fotoaparát, když za stejnou či podobnou cenu mám o třídu lepší? A proč takový fotoaparát vlastně představovat a prodávat?
Odpovědět0 0
Tady bych se zeptal kde soudruzi od Lejky udělali chybu na skle fz 2000 , nejhorší objektiv napříč profikompakty. Asi proto ten mark 2 u té fz1000.
Odpovědět0 0
Podla mna, soudruzi nedomysleli to ze sa uz na najkratsom ohnisku vysudie do maximalnej dlzky. Chyby to ma hned tri:
- Start trva dlhsie nez by nutne musel
- Objektiv nasava viac prachu
- Je vecsie riziko poskodenia objektivu (cim je viac vysunuty, tim viac je mechanicky namahany mechanizmus objektivu)
Odpovědět0 0
A ostrost detailu bych srovnal s tupým nožem.
Odpovědět0 0
Vy máte, nebo jste měl Fz2000? Nebo soudíte podle recenzí na netu? Já mám Fz2000 a na ostrost si nemůžu stěžovat...
Odpovědět0 0
Zapůjčen spolu z FZ 1000 u Fotolabu, hledal jsem náhradu za G3 X Canonu, nechal jsem si Canon...(video mne nezajímá, chtěl jsem si i oprubovat to 4K photo), ano světelnost a rychlost ostření klobouk dolů....ale mám to na ven (priorita dlouhé ohnisko, makro, telemakro, bytelnost a odolnost), jako druhý cvakač k M systému.
Pokud bych se řídil recenzemi, tak si G1Xm2 a G3 X, nebo M Canony vůbec nekoupím.
Skutečně si dovolím tvrdit, že fz2000 má nejhorší objektiv mezi profikompakty, ovšem u videa to sklo asi umí, nebo to stačí, nevím.
Zapůjčte si cokoli jiného této třídy a posuďte sám....
Odpovědět0 0
Jako jediná alternativa mě napadá Sony RX10 III nebo IV jenž mají určitě lepší objektiv, ale taky jsou o dost jinde cenou...
Nepopírám, že od začátku prodeje provází Fz2000 problémy s objektivy a je to kus od kusu, ale asi jsem měl štěstí, nebo moje oko zapáleného amatéra se spokojí s tím s čím Vy ne... kdyby byl zájem kouknout na moje "TUPÉ" fotky, můžu dát odkaz na můj Flickr, jestli i ty Vám budou připadat neostré ;-)
Odpovědět0 0
To je právě to, určitá rozkolísanost v kvalitě u Panáku. Nejspíš i sám výrobce si je vědom, že to není ono. Velký propad ceny od zahájení prodeje, markantní zrovna u fz2000... to je druhá nepřijemná věc co mi vadí, cenová politika Panasonicu. I když někomu to vyhovuje a prostě si počká, jen ten kdo zakoupí novinku a po dvou letech je rád, že za 1/3 se toho zbaví zrovna nejásá. Pro mne je to víc kamera než foťák a že Vám ostří ke spokojenosti je jenom dobře.
Trojka RX 10, je dnes to nej (i s ohledem na cenový rozdíl ke IV) v kategorii UZ.
Odpovědět0 0
Připomíná mi to reklamu na Škodu favorit.... samá vylepšení, a tady, tady, ještě tady a taky tady... jenže je to stále ten favorit.
Škoda, že se nezapracovalo na schopnostech telemakra a makra, pokud to má být univerzál měl by umět aspoň 0,5 přepočtené zvětšení telemakro a 0,8 makro ND filtr taky zamrzí, když už to šlechtili. Otázka snímače... veterán od Sony? Buď je Panasonic momentálně zaostalý (dotykáč, vyšší rozlišení, delší zoom, makroschopnosti viz starý G3X, lepší sklo, lepší snímač, delší zoom, lepší výstup viz Sony RX 10M3), nebo to je mazaná obchodní politika.
O G1XM2 Canonu tu bylo napsáno, ve všem lepší než jednička, ale mělo to přijít o 4roky dříve. Tak co napsat k tomuto počinu...
Odpovědět1 0
V podstate suhlasim. Tie najdolezitejsie parametre - parametre objektivu a snimaca - zostali nezmenene (az na max. clonu). A vsetko ostatne je (v podstate) len bizuteria okolo.
Ohladom makra, toto je nastastie velmi dobre riesitelne makropredsadkami (Raynox), takze by som to nevidel az tak kriticky. A spolu s focus stackingom sa netreba bat ani prilis malej hlbky ostrosti pri extremnych zvecseniach.
Odpovědět0 0
150 a 250 Raynox mám a často využívám, spíš mi šlo o to telemakro (motýli, vážky) tedy o zvětšení mezi cca 60-120cm. Prostě v tomhle nedám dopustit na G3X (jako druhý aparát, nebo když nechci tahat sestavu několika skel) Tak už nějakou dobu hledám nástupce, já snad ze zoufalství koupím Sony rx10m3 teď už za akceptovatelnou cenu 30.000,- jenže ta ergonomie... dokoupit nabíječku...
Navíc rád fotím na delší ohniska a navíc to potřebuji i v práci. Trh se solidními ultrazoomy je bídný, nostalgicky vzpomínám na léta hojnosti dříve např. u Fujifilm řada HS, před Canonem jsem měl XS1 a krátce novější S1, byl prostě výběr...
Odpovědět2 0
Trh se solidními ultrazoomy je spíše tak nabitý, jak ještě nebyl. Obvykle to v minulosti byly kompakty s 1/2,3" čipem a profi třída byla tvořena jen několika málo modely s 1/1,8" nebo 1/1,5" senzorem. Dnes mají tyto profi přístroje 1,0" snímač. Třída HS měla jen 1/2,3" snímače, na to je tu dnes třeba Panasonic FZ300 s mnohem lepší světelností.
Odpovědět2 1
Ani bych neřekl, dříve sice nebyly "1" snímače, musel jsem se spokojit 2/3 Xs jedničky, ale bylo na výběr co se týče charakteristiky objektivu - průběh zvětšení, většinou, obecně lepší světelnost i u levnějších modelů, ergonomie - přístup více výrobců, četnost obměny těl.
A co je dnes... Canon jeden sx70, Nikon P900/1000, fz 82 a 300/1000, což je malý dosah a fz 300 výstup jako u Canonu sx50 mnohalet starém (za dobrého světla pochopitelně). Sony na 1/23 snímači předražená tragédie hx350/400v a tedy kvalita rx10 m3-4, předchozí nepovažuiji za ultrazoomy a nic víc. Řekněme 10 možností, spíš však 6-7 (1 Canon, 1 Nikon verze900/1000, 2(3 jak to kdo bere) Panasonic a 2 Sony to Vám přijde jako široký výběr.
Jedině dva jsou hodny pozornosti co se týče vývoje oproti letům minulým Sony rx 10m4, hybridní autofokus, 1snímač, kvalita skla, video a P1000 Nikonu za rozsah, solidní výstup na 1/23 snímač a raw. Takže jen dvě volby jedinečný zoom na pidisnímači Nikon, kvalita výstupu Sony toť vše.
Odpovědět1 0
Tak Vy jste začal o solidních (profi) ultrazoomech. Do těch nepočítám 1/2,3" přístroje. Pokud se budeme bavit o 1/2,3" přístrojích, tak jasně, nabídka je úplně jiná než kdysi, to je bez diskuze. Ale pokud se bavíme o ultrazoomech vyšších tříd, tak je dnes širší než tehdy (tehdy to byl tak Panasonic FZ50, jeden dva 2/3" Fujifilmy a tím to víceméně končilo). Ano, občas se objevil nějaký ten profi Kodak, Samsungu,... ale bylo toho málo.
Odpovědět1 0
Tak dnes je jen jeden snímač, který vládne všem... jednička od Sony, starší a novější verze. Jsem totiž už trochu netrpělivý, jaksi nemohu nalézt něco vše v jednom jako záložní a lehce přenositelnou možnost ke svému csc a několika kilovým objektivům.
Odpovědět0 0
Tohle ale nemá být úplně nový model (tím je FZ2000), ale vylepšení starého. Pravdou nicméně je, že stejně jako u LX100 II, i zde Panasonic nastavil nesmyslnou cenu vzhledem ke staršímu modelu.
Odpovědět2 0