www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvádí Lumix FX60 s 5× zoomem od 25 mm

Panasonic uvádí Lumix FX60 s 5× zoomem od 25 mm
, , Aktualita
Společnost Panasonic pokračuje v uvádění nových kompaktů, které mají 5× optický zoom začínající již od velmi širokoúhlých 25 milimetrů. U modelu FX60 přináší procesor Venus Engine V, podporu HD videosekvencí, novou POWER O.I.S. stabilizaci a 12megapixelový CCD snímač.
K oblíbeným
reklama
Malé kompakty Panasonicu dostaly dalšího brášku v podobě modelu Lumix DMC-FX60. Ten nepřináší ani tolik nového po fotografické stránce jako po technologické. Základem je tedy malý 1/2,33" čip s vysokým rozlišením 12 megapixelů, což nevyznívá právě nejlépe pro úroveň šumu. Na druhou stranu Panasonic prokazuje, že má zpracování obrazu poměrně kvalitní, takže nechme mluvit až praktické poznatky. O zpracování obrazu se zde stará procesor Venus Engine V.Objektiv je známý již ze starších přístrojů této značky, byl však mírně inovován. Má dostatečný 5× optický zoom s počátkem na velmi širokoúhlých 25 milimetrech. Maximální ohnisko je tak "jen" 125 mm. Pro běžné použití dostatečné. Světelnost F2,8 na nejširším ohnisku je velmi dobrá, bohužel F5,9 na nejdelším je podprůměr. Maximální clona je F11, řešena je překvapivě klasickou irisovou clonou. Objektiv dostal vylepšenou optickou stabilizaci POWER O.I.S., která má nabídnou dvakrát tak lepší výsledky. Nový je také ultratenký asférický člen, který má tloušťku jen 0,3 milimetru.

Díky procesoru Venus Engine V a novým technologiím nabízí Panasonic FX60 podstatně větší rychlost. K dispozici je dle výrobce ultrarychlé ostření, vylepšen byl i startovací čas, který je nyní jen 1,1 sekundy. Šum je odstraňován nadvakrát, jednou barevný a jednou jasový, čímž má lépe zachovávat barvy i detaily. Zpoždění spouště je jen 0,006 sekundy. Sekvenční snímání nabídne solidní rychlost 2,3 fps při plném rozlišení 12 megapixelů, pokud zvolíte High-speed sekvenční snímání, můžete v rozlišení do 3 MPx využít až 10 fps.


Fotoaparátu pochopitelně nechybí automatika iA, detekce tváří se schopností zapamatovat si jména osob (a každé přiřadit až tři snímky pro lepší a přesnější detekci), AF Tracking pro průběžné zaostřování, Inteligentní ISO, Inteligentní expozice a mnoho dalších. Videosekvence lze pořizovat v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Objektiv ostří od 50 centimetrů, v makro režimu pak od 3 cm. Citlivosti jsou v rozmezí ISO 80 až ISO 1600, v režimu Vysoká citlivost s rozlišením do 3 MPx pak ISO 1600 až ISO 6400. Expoziční čas může nabývat 1/2000 s až 8 sekund, v režimu Hvězdná obloha pak lze manuálně navolit 15, 30 nebo 60 sekund.


LCD displej má 2,7" úhlopříčku a klasické rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). O napájení se stará Li-Ion akumulátor, který má vydržet na pořízení 360 snímků. Interní paměť má kapacitu 40 MB, rozšířit ji lze pomocí SD a SDHC karet. Při rozměrech 97×54×19 mm váží 126 gramů. Fotoaparát bude k dispozici od září za cenu 250 liber.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala