www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3
, , Aktualita
Společnost Panasonic představila nový high-end kompakt LX3. Ten přinese mnoho skvělých vlastností, velký čip, široké ohnisko a výbornou světelnost, vysoké rozlišení LCD displeje a bohaté možnosti volitelného příslušenství.
reklama
Nový model Lumix DMC-LX3 je pokusem společnosti Panasonic nabídnout malý kompakt s obrazovou kvalitou digitální zrcadlovky. Nabízí na kompakty obrovský 1/1,63" CCD snímač. To je sice proti zrcadlovkám stále velmi malý čip, ale existuje jen velmi málo kompaktů, které by měly snímač větší. Při volbě rozumného rozlišení 10 MPx by mohla být úroveň šumu a kvalita fotografií ve třídě kompaktů výborná. Aby kvalita fotografií šla dále výše, byly lépe odstíněny periferní obvody i šum z baterie.Dalším unikátem je objektiv. Ten nabízí sice jen směšný 2,5× násobný zoom, ale to plně vyváží jeho vlastnosti. Začíná totiž na velmi širokých 24 milimetrech. Širokoúhlé záběry pak budou hračkou. Nejdelší ohnisko je pak ale jen 60 mm. Hlavním lákadlem objektivu LEICA DC VARIO-SUMMICRON je však světelnost, která je přímo úžasná. Ta je na nejširším ohnisku unikátních F2,0, na nejdelším neméně tak výtečných F2,8. Vzhledem k velkému snímači s vysokou citlivostí a skvělé světelnosti tak bude focení ve tmě jednodušší a fotografie kvalitnější.

Procesor Venus Engine IV byl pro tento model speciálně upraven, kde speciálně zpracovává nízkofrekvenční a vysokofrekvenční šum. LCD displej má velkou úhlopříčku 3,0" a vysoké rozlišení 460 000 pixelů. Poměr stran nyní činí 3:2. Podsvícení je optimalizováno tak, že by nemělo dělat problémy ani ostré slunce a rovněž byly vylepšeny pozorovací úhly.

Nechybí pokročilé módy ostření, podpora formátu RAW a speciální tlačítko Fn pro uživatelské přiřazení funkce tomuto tlačítku dle libosti. K fotoaparátu je možno dodat bohaté příslušenství v podobě externího blesku, předsádek, filtrů nebo třeba optického hledáčku. Fotoaparát také podporuje snímání HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Rozměry fotoaparátu činí 108,7 x 59,5 x 27,1 mm a váha 265 gramů. Fotoaparát se bude dodávat od září 2008.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů