www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3
, , Aktualita
Společnost Panasonic představila nový high-end kompakt LX3. Ten přinese mnoho skvělých vlastností, velký čip, široké ohnisko a výbornou světelnost, vysoké rozlišení LCD displeje a bohaté možnosti volitelného příslušenství.
K oblíbeným
reklama
Nový model Lumix DMC-LX3 je pokusem společnosti Panasonic nabídnout malý kompakt s obrazovou kvalitou digitální zrcadlovky. Nabízí na kompakty obrovský 1/1,63" CCD snímač. To je sice proti zrcadlovkám stále velmi malý čip, ale existuje jen velmi málo kompaktů, které by měly snímač větší. Při volbě rozumného rozlišení 10 MPx by mohla být úroveň šumu a kvalita fotografií ve třídě kompaktů výborná. Aby kvalita fotografií šla dále výše, byly lépe odstíněny periferní obvody i šum z baterie.Dalším unikátem je objektiv. Ten nabízí sice jen směšný 2,5× násobný zoom, ale to plně vyváží jeho vlastnosti. Začíná totiž na velmi širokých 24 milimetrech. Širokoúhlé záběry pak budou hračkou. Nejdelší ohnisko je pak ale jen 60 mm. Hlavním lákadlem objektivu LEICA DC VARIO-SUMMICRON je však světelnost, která je přímo úžasná. Ta je na nejširším ohnisku unikátních F2,0, na nejdelším neméně tak výtečných F2,8. Vzhledem k velkému snímači s vysokou citlivostí a skvělé světelnosti tak bude focení ve tmě jednodušší a fotografie kvalitnější.

Procesor Venus Engine IV byl pro tento model speciálně upraven, kde speciálně zpracovává nízkofrekvenční a vysokofrekvenční šum. LCD displej má velkou úhlopříčku 3,0" a vysoké rozlišení 460 000 pixelů. Poměr stran nyní činí 3:2. Podsvícení je optimalizováno tak, že by nemělo dělat problémy ani ostré slunce a rovněž byly vylepšeny pozorovací úhly.

Nechybí pokročilé módy ostření, podpora formátu RAW a speciální tlačítko Fn pro uživatelské přiřazení funkce tomuto tlačítku dle libosti. K fotoaparátu je možno dodat bohaté příslušenství v podobě externího blesku, předsádek, filtrů nebo třeba optického hledáčku. Fotoaparát také podporuje snímání HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Rozměry fotoaparátu činí 108,7 x 59,5 x 27,1 mm a váha 265 gramů. Fotoaparát se bude dodávat od září 2008.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala