www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3

Panasonic uvedl kompakt snů, model Lumix DMC-LX3
, , Aktualita
Společnost Panasonic představila nový high-end kompakt LX3. Ten přinese mnoho skvělých vlastností, velký čip, široké ohnisko a výbornou světelnost, vysoké rozlišení LCD displeje a bohaté možnosti volitelného příslušenství.
K oblíbeným
reklama
Nový model Lumix DMC-LX3 je pokusem společnosti Panasonic nabídnout malý kompakt s obrazovou kvalitou digitální zrcadlovky. Nabízí na kompakty obrovský 1/1,63" CCD snímač. To je sice proti zrcadlovkám stále velmi malý čip, ale existuje jen velmi málo kompaktů, které by měly snímač větší. Při volbě rozumného rozlišení 10 MPx by mohla být úroveň šumu a kvalita fotografií ve třídě kompaktů výborná. Aby kvalita fotografií šla dále výše, byly lépe odstíněny periferní obvody i šum z baterie.Dalším unikátem je objektiv. Ten nabízí sice jen směšný 2,5× násobný zoom, ale to plně vyváží jeho vlastnosti. Začíná totiž na velmi širokých 24 milimetrech. Širokoúhlé záběry pak budou hračkou. Nejdelší ohnisko je pak ale jen 60 mm. Hlavním lákadlem objektivu LEICA DC VARIO-SUMMICRON je však světelnost, která je přímo úžasná. Ta je na nejširším ohnisku unikátních F2,0, na nejdelším neméně tak výtečných F2,8. Vzhledem k velkému snímači s vysokou citlivostí a skvělé světelnosti tak bude focení ve tmě jednodušší a fotografie kvalitnější.

Procesor Venus Engine IV byl pro tento model speciálně upraven, kde speciálně zpracovává nízkofrekvenční a vysokofrekvenční šum. LCD displej má velkou úhlopříčku 3,0" a vysoké rozlišení 460 000 pixelů. Poměr stran nyní činí 3:2. Podsvícení je optimalizováno tak, že by nemělo dělat problémy ani ostré slunce a rovněž byly vylepšeny pozorovací úhly.

Nechybí pokročilé módy ostření, podpora formátu RAW a speciální tlačítko Fn pro uživatelské přiřazení funkce tomuto tlačítku dle libosti. K fotoaparátu je možno dodat bohaté příslušenství v podobě externího blesku, předsádek, filtrů nebo třeba optického hledáčku. Fotoaparát také podporuje snímání HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Rozměry fotoaparátu činí 108,7 x 59,5 x 27,1 mm a váha 265 gramů. Fotoaparát se bude dodávat od září 2008.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala