www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvedl voděodolný Lumix FT1

Panasonic uvedl voděodolný Lumix FT1
, , Aktualita
Společnost Panasonic přidává do nabídky svých kompaktů i nový outdoorový model FT1. Ten vydrží ponor až do hloubky 3 metrů a pád z výšky 1,5 metru. Potěší širokoúhlý objektiv s 4,6× optickým zoomem a záznam videosekvencí ve formátu AVCHD Lite.
K oblíbeným
reklama
Nový outdoorový model Panasonic Lumix FT1 hodlá být důstojnou konkurencí fotoaparátům Olympus mju TOUGH podobného ražení. Lumix FT1 je voděodolný až do hloubky 3 metrů a také bez problémů přežije pád ze 150 centimetrů. Základem fotoaparátu je malý 1/2,33" CCD čip se zbytečně vysokým rozlišením 12 megapixelů, které není dobrým předpokladem pro snímky bez šumu. Objektiv fotoaparátu udělá radost svým ohniskovým rozsahem. Začíná na příjemně širokoúhlých 28 milimetrech a končí na 128 mm, což znamená 4,6× optický zoom. Extra optický zoom v rozlišení 3 MPx nabídne až 9× přiblížení. Nechybí ani optická stabilizace Mega O.I.S., která je kvůli podprůměrné světelnosti objektivu více než vhodná. F3,3 na nejširším ohnisku i F5,9 na nejdelším totiž patří bohužel k tomu horšímu. Maximální clona je pak F11 na nejširším, resp. F18 na nejdelším ohnisku. Takto vysoké hodnoty patrně přijdou ke slovu pouze v tom nejsilnějším protisvětle.Procesor Venus Engine HD pochopitelně podporuje inteligentní automatiku iA. Ta nabízí např. Inteligentní detekci scény, Inteligentní ISO, Detekci tváře, optickou stabilizaci Mega O.I.S., Rozpoznání tváře (fotoaparát identifikuje osobu, lze zadat její jméno,...), Inteligentní AF. Fotoaparát nabízí HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů s 30 snímky za sekundu. Tyto videosekvence lze komprimovat ve formátu AVCHD Lite, čímž při vysoké kvalitě záznamu nebudou klipy zabírat spoustu místa na kartě. K dispozici jsou tři kvality záznamu, S (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps). Ve tmě lze použít integrované LED světlo.Fotoaparát má navíc scénické režimy Pláž & Surfování a Panorama Asistent, který umožní fotit panoramata horizontálně i vertikálně. Objektiv je schopen zaostřit od 30 cm na širokém ohnisku a od 50 cm na nejdelším. Při použití makro režimu se tato vzdálenost zkracuje na 3 centimetry. Fotoaparát nabízí citlivosti od ISO 80 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režim umožní použít ISO 1600 až ISO 6400. Expoziční časy jsou v rozsahu 1/2000 s až 8 sekund, v režimu noční obloha je možno použít i 15, 30 nebo 60 sekund. Sekvenční snímání probíhá rychlost 2,3 fps (max. 5 snímků na normální kvalitu a 3 snímky na nejvyšší), vysokorychlostní snímání je schopno v rozlišení 3 MPx nabídnout 6,0 fps nebo dokonce 10 fps a při snímání s neomezenou délkou (dokud je místo na kartě) je možno využít rychlost 1,8 fps.Lumix FT1 podporuje SD a SDHC karty. MMC karty sice lze využít, ale pouze pro fotografie. Vnitřní paměť má pak kapacitu 40 MB. LCD displej má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Vedle AV a USB výstupu nechybí ani miniHDMI. Li-Ion akumulátor s napětím 3,6 V a kapacitou 940 mAh má dle výrobce vystačit na pořízení 340 snímků. Fotoaparát bude od dubna k dispozici ve stříbrné, oranžové, zelené a bílé barvě.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala