www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvedl voděodolný Lumix FT1

Panasonic uvedl voděodolný Lumix FT1
, , Aktualita
Společnost Panasonic přidává do nabídky svých kompaktů i nový outdoorový model FT1. Ten vydrží ponor až do hloubky 3 metrů a pád z výšky 1,5 metru. Potěší širokoúhlý objektiv s 4,6× optickým zoomem a záznam videosekvencí ve formátu AVCHD Lite.
reklama
Nový outdoorový model Panasonic Lumix FT1 hodlá být důstojnou konkurencí fotoaparátům Olympus mju TOUGH podobného ražení. Lumix FT1 je voděodolný až do hloubky 3 metrů a také bez problémů přežije pád ze 150 centimetrů. Základem fotoaparátu je malý 1/2,33" CCD čip se zbytečně vysokým rozlišením 12 megapixelů, které není dobrým předpokladem pro snímky bez šumu. Objektiv fotoaparátu udělá radost svým ohniskovým rozsahem. Začíná na příjemně širokoúhlých 28 milimetrech a končí na 128 mm, což znamená 4,6× optický zoom. Extra optický zoom v rozlišení 3 MPx nabídne až 9× přiblížení. Nechybí ani optická stabilizace Mega O.I.S., která je kvůli podprůměrné světelnosti objektivu více než vhodná. F3,3 na nejširším ohnisku i F5,9 na nejdelším totiž patří bohužel k tomu horšímu. Maximální clona je pak F11 na nejširším, resp. F18 na nejdelším ohnisku. Takto vysoké hodnoty patrně přijdou ke slovu pouze v tom nejsilnějším protisvětle.Procesor Venus Engine HD pochopitelně podporuje inteligentní automatiku iA. Ta nabízí např. Inteligentní detekci scény, Inteligentní ISO, Detekci tváře, optickou stabilizaci Mega O.I.S., Rozpoznání tváře (fotoaparát identifikuje osobu, lze zadat její jméno,...), Inteligentní AF. Fotoaparát nabízí HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů s 30 snímky za sekundu. Tyto videosekvence lze komprimovat ve formátu AVCHD Lite, čímž při vysoké kvalitě záznamu nebudou klipy zabírat spoustu místa na kartě. K dispozici jsou tři kvality záznamu, S (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps). Ve tmě lze použít integrované LED světlo.Fotoaparát má navíc scénické režimy Pláž & Surfování a Panorama Asistent, který umožní fotit panoramata horizontálně i vertikálně. Objektiv je schopen zaostřit od 30 cm na širokém ohnisku a od 50 cm na nejdelším. Při použití makro režimu se tato vzdálenost zkracuje na 3 centimetry. Fotoaparát nabízí citlivosti od ISO 80 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režim umožní použít ISO 1600 až ISO 6400. Expoziční časy jsou v rozsahu 1/2000 s až 8 sekund, v režimu noční obloha je možno použít i 15, 30 nebo 60 sekund. Sekvenční snímání probíhá rychlost 2,3 fps (max. 5 snímků na normální kvalitu a 3 snímky na nejvyšší), vysokorychlostní snímání je schopno v rozlišení 3 MPx nabídnout 6,0 fps nebo dokonce 10 fps a při snímání s neomezenou délkou (dokud je místo na kartě) je možno využít rychlost 1,8 fps.Lumix FT1 podporuje SD a SDHC karty. MMC karty sice lze využít, ale pouze pro fotografie. Vnitřní paměť má pak kapacitu 40 MB. LCD displej má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Vedle AV a USB výstupu nechybí ani miniHDMI. Li-Ion akumulátor s napětím 3,6 V a kapacitou 940 mAh má dle výrobce vystačit na pořízení 340 snímků. Fotoaparát bude od dubna k dispozici ve stříbrné, oranžové, zelené a bílé barvě.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů