Panasonic vyvíjí Lumix S1H, profi 6K video-foťák

Panasonic vyvíjí Lumix S1H, profi 6K video-foťák
, , aktualita
Jak naznačovaly uniklé informace, tak se i stalo. Společnost Panasonic skutečně chystá nový fotoaparát určený pro profesionální natáčení videa. Lumix S1H má umět 6K při 24p a pobere až 14EV dynamický rozsah. A nebude ani tak moc drahý.
K oblíbeným
reklama
V posledních dnech se objevovalo hodně spekulací a uniklých informací ohledně nového profesionálního videofotoaparátu společnosti Panasonic, modelu Lumix S1H s full frame senzorem. Nyní už je vše oficiální a výrobce skutečně oznámil jeho vývoj. Na finální produkt si ale budeme muset ještě chvíli počkat, ten se představí až na podzim letošního roku. A dle výrobce má jít o model, který by měl překonat veškerou konkurenci, nicméně do podzimu daleko a vypadá to, že ani Sony se nebude chtít nechat zahanbit.
 
Panasonic Lumix S1H
 
A co má tedy nový fotoaparát umět? Panasonic slibuje 6K video při snímkovací frekvenci 24p při poměru stran 3:2. Při rozlišení 5.9K s poměrem stran 16:9 to už bude 30p a klasické Cinema 4K (4096×2160 pixelů) a UHD 4K (3840×2160 pixelů) už má být k dispozici při 60p a současně i 10bitové barevné hloubce. Podporován má být i anamorfní režimu 4:3. Slíben je také velmi široký barevný gamut a dynamický rozsah díky technologiím V-Log/V-Gamut. Díky tomu dokáže 14 EV dynamického rozsahu uložit do 10bitového barevného rozsahu.
 
Zatímco Lumix S1R je určen zejména pro fotografii s vysokým rozlišením a Lumix S1 má být univerzálním hybridním přístrojem pro fotografii a video, Lumix S1H míří do výrazně odlišných sfér mimo "běžné smrtelníky" a je určený pro profesionální filmovou produkci. I přesto překvapí, že cena nebude o moc vyšší než v případě Lumix S1R a Panasonic měl ohlásit částku okolo $4000 (S1R je za $3700). Do konce roku 2020 má existovat 10 nativních objektivů L-Mount od Panasonicu, dále má fotoaparát podporovat 50 L-Mount objektivů od partnerů Sigmy a Leicy, a aby toho nebylo málo, přes adaptéry si má poradit i s objektivy Canon EF a objektivy s bajonetem PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře