Panasonic: zapracuje na Micro 4/3, APS-C nebude, FF bude i levněji

Panasonic: zapracuje na Micro 4/3, APS-C nebude, FF bude i levněji
, , aktualita
Zástupce Panasonicu se v rozhovoru pro francouzský PhotoTrend rozpovídal o budoucnosti svých systémů. Na Micro 4/3 se rozhodně nezapomene, s APS-C nelze počítat a chystá se mimo jiné i levnější full frame.
K oblíbeným
reklama
Yosuke Yamane ze společnosti Panasonic se zúčastnil rozhovoru s francouzským webem PhotoTrend. Celý rozhovor si můžete přečíst na jeho stránkách, zde jen vypíchneme nejdůležitější informace. Bohužel se vůbec nemluvilo o kompaktních fotoaparátech LX, TZ a FZ, a tak začneme u Micro Four Thirds. Yamane zmínil, že existuje několik skupin fotografů a zatímco někteří preferují obrazovou kvalitu (tedy např. full frame), je tu i spousta fotografů, pro které je důležitá naopak kompaktnost Micro Four Thirds systému a společnost tak chce hodně zapracovat na dalším rozšiřováním tohoto systému. Ty mají proti full frame výhodu v mnohem menších objektivech, které budou pro full frame (a to i CSC) vždy problémem.
 
Panasonic logo
 
Naopak se negativně vyjádřil ohledně myšlenky na APS-C systém s L-Mount. Ten by pro Panasonic nedával smysl. Full frame objektivy na APS-C tělech používá relativně málo fotografů (což má ukazovat např. Sony E/FE), vyvíjet speciální řadu APS-C objektivů by bylo komplikované a takový systém by nemířil na ani jednu z výše zmíněných skupin. Nebyl by dostatečně kompaktní a ani by nenabízel obrazovou kvalitu full frame přístrojů. APS-C by tak zbytečně jen mátl zákazníky.
 
Panasonic Lumix G90
 
Pokud jde o full frame, Panasonicu se povedlo dosáhnout solidního 10% podílu na trhu full frame CSC s cenou přes 3000 EUR. Nejprodávanějším modelem je Lumix S1, nicméně příjemným překvapením je úspěch Lumixu S1H, který je profesionálním náčiním pro natáčení videa a je prvním fotoaparátem schváleným Netflixem pro natáčení filmů a seriálů. Panasonic se rovněž nechal slyšet, že by chtěl představit i levnější a menší full frame fotoaparát (přiznejme si, že i nejlevnější Lumix S1 je hodně drahým a velkým fotoaparátem).
 
Dále se hovořilo o tom, že se koronavirová pandemie na Panasonicu příliš nepodepsala, neboť jsou jeho továrny spíše na východním pobřeží, kde nebylo potřeba dělat tak drastická opatření. Problémem je spíše obecně výrazný pokles fotografického trhu, neboť spousta lidí sedí doma a moc nefotí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů