Panasonic: zapracuje na Micro 4/3, APS-C nebude, FF bude i levněji

Panasonic: zapracuje na Micro 4/3, APS-C nebude, FF bude i levněji
, , aktualita
Zástupce Panasonicu se v rozhovoru pro francouzský PhotoTrend rozpovídal o budoucnosti svých systémů. Na Micro 4/3 se rozhodně nezapomene, s APS-C nelze počítat a chystá se mimo jiné i levnější full frame.
K oblíbeným
reklama
Yosuke Yamane ze společnosti Panasonic se zúčastnil rozhovoru s francouzským webem PhotoTrend. Celý rozhovor si můžete přečíst na jeho stránkách, zde jen vypíchneme nejdůležitější informace. Bohužel se vůbec nemluvilo o kompaktních fotoaparátech LX, TZ a FZ, a tak začneme u Micro Four Thirds. Yamane zmínil, že existuje několik skupin fotografů a zatímco někteří preferují obrazovou kvalitu (tedy např. full frame), je tu i spousta fotografů, pro které je důležitá naopak kompaktnost Micro Four Thirds systému a společnost tak chce hodně zapracovat na dalším rozšiřováním tohoto systému. Ty mají proti full frame výhodu v mnohem menších objektivech, které budou pro full frame (a to i CSC) vždy problémem.
 
Panasonic logo
 
Naopak se negativně vyjádřil ohledně myšlenky na APS-C systém s L-Mount. Ten by pro Panasonic nedával smysl. Full frame objektivy na APS-C tělech používá relativně málo fotografů (což má ukazovat např. Sony E/FE), vyvíjet speciální řadu APS-C objektivů by bylo komplikované a takový systém by nemířil na ani jednu z výše zmíněných skupin. Nebyl by dostatečně kompaktní a ani by nenabízel obrazovou kvalitu full frame přístrojů. APS-C by tak zbytečně jen mátl zákazníky.
 
Panasonic Lumix G90
 
Pokud jde o full frame, Panasonicu se povedlo dosáhnout solidního 10% podílu na trhu full frame CSC s cenou přes 3000 EUR. Nejprodávanějším modelem je Lumix S1, nicméně příjemným překvapením je úspěch Lumixu S1H, který je profesionálním náčiním pro natáčení videa a je prvním fotoaparátem schváleným Netflixem pro natáčení filmů a seriálů. Panasonic se rovněž nechal slyšet, že by chtěl představit i levnější a menší full frame fotoaparát (přiznejme si, že i nejlevnější Lumix S1 je hodně drahým a velkým fotoaparátem).
 
Dále se hovořilo o tom, že se koronavirová pandemie na Panasonicu příliš nepodepsala, neboť jsou jeho továrny spíše na východním pobřeží, kde nebylo potřeba dělat tak drastická opatření. Problémem je spíše obecně výrazný pokles fotografického trhu, neboť spousta lidí sedí doma a moc nefotí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář