www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011
, , aktualita
Další z oceněných společností v letošních cenách TIPA Awards 2011 byl Panasonic. Odborníci ze čtrnácti zemí vybrali hned tři produkty jako nejlepší ve svých kategoriích, a to dva fotoaparáty a jednu paměťovou kartu.
K oblíbeným
reklama
Ceny TIPA jsou udělovány již od roku 1991. Porotu tvoří odborníci ze 14 různých zemí. Společnost Panasonic byla mezi oceněnými a její produkty zvítězily hned ve 3 kategoriích. Jako první to byl fotoaparát Panasonic Lumix GH2 v kategorii Nejlepší kompaktní přístroj pro pokročilé uživatele. O něm porota řekla následující: "Jde o skutečný hybridní přístroj, kde natáčení videozáznamů není jen doplňkovou funkcí jako u běžných fotoaparátů – GH2 obstojí i jako kvalitní videokamera. Záznam v rozlišení Full HD 1920x1080 50i svou kvalitou převyšuje veškerou současnou konkurenci. Ostření na dotykovém displeji je tak rychlé, že se Lumixu GH2 v tomto ohledu nevyrovnají ani mnohé digitální zrcadlovky."Cenu za nejlepší outdoorový kompakt pak putovala na adresu přístroje Panasonic Lumix FT3. Porota na jeho adresu pronesla: "Fotoaparát je vybaven GPS jednotkou, kompasem, výškoměrem a barometrem, který navíc funguje jako hloubkoměr. To vše se při sportech a dalších outdoorových aktivitách mimořádně hodí. Díky GPS se navíc fotoaparát automaticky synchronizuje s místním časem."Posledním oceněným produktem byla paměťová karta Panasonic Gold Pro SDHC UHS-I. Ta byla vyhlášena nejlepším paměťovým médiem. Hodnocení poroty znělo: "Díky rychlosti čtení a zápisu 95, resp. 80 MB/s se tyto karty ideálně hodí pro vysokorychlostní sekvenční snímání v nejvyšším rozlišení. Data jsou navíc chráněna proti zničení v případě výpadku proudu, v drsných přírodních podmínkách zase přijde vhod systém Proof 5 chránící kartu před vlhkostí, otřesy, magnetickým polem, rentgenovým zářením i vysokým teplotám."

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala