www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011
, , aktualita
Další z oceněných společností v letošních cenách TIPA Awards 2011 byl Panasonic. Odborníci ze čtrnácti zemí vybrali hned tři produkty jako nejlepší ve svých kategoriích, a to dva fotoaparáty a jednu paměťovou kartu.
K oblíbeným
reklama
Ceny TIPA jsou udělovány již od roku 1991. Porotu tvoří odborníci ze 14 různých zemí. Společnost Panasonic byla mezi oceněnými a její produkty zvítězily hned ve 3 kategoriích. Jako první to byl fotoaparát Panasonic Lumix GH2 v kategorii Nejlepší kompaktní přístroj pro pokročilé uživatele. O něm porota řekla následující: "Jde o skutečný hybridní přístroj, kde natáčení videozáznamů není jen doplňkovou funkcí jako u běžných fotoaparátů – GH2 obstojí i jako kvalitní videokamera. Záznam v rozlišení Full HD 1920x1080 50i svou kvalitou převyšuje veškerou současnou konkurenci. Ostření na dotykovém displeji je tak rychlé, že se Lumixu GH2 v tomto ohledu nevyrovnají ani mnohé digitální zrcadlovky."Cenu za nejlepší outdoorový kompakt pak putovala na adresu přístroje Panasonic Lumix FT3. Porota na jeho adresu pronesla: "Fotoaparát je vybaven GPS jednotkou, kompasem, výškoměrem a barometrem, který navíc funguje jako hloubkoměr. To vše se při sportech a dalších outdoorových aktivitách mimořádně hodí. Díky GPS se navíc fotoaparát automaticky synchronizuje s místním časem."Posledním oceněným produktem byla paměťová karta Panasonic Gold Pro SDHC UHS-I. Ta byla vyhlášena nejlepším paměťovým médiem. Hodnocení poroty znělo: "Díky rychlosti čtení a zápisu 95, resp. 80 MB/s se tyto karty ideálně hodí pro vysokorychlostní sekvenční snímání v nejvyšším rozlišení. Data jsou navíc chráněna proti zničení v případě výpadku proudu, v drsných přírodních podmínkách zase přijde vhod systém Proof 5 chránící kartu před vlhkostí, otřesy, magnetickým polem, rentgenovým zářením i vysokým teplotám."

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala