www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011

Panasonic získal tři ocenění TIPA 2011
, , aktualita
Další z oceněných společností v letošních cenách TIPA Awards 2011 byl Panasonic. Odborníci ze čtrnácti zemí vybrali hned tři produkty jako nejlepší ve svých kategoriích, a to dva fotoaparáty a jednu paměťovou kartu.
reklama
Ceny TIPA jsou udělovány již od roku 1991. Porotu tvoří odborníci ze 14 různých zemí. Společnost Panasonic byla mezi oceněnými a její produkty zvítězily hned ve 3 kategoriích. Jako první to byl fotoaparát Panasonic Lumix GH2 v kategorii Nejlepší kompaktní přístroj pro pokročilé uživatele. O něm porota řekla následující: "Jde o skutečný hybridní přístroj, kde natáčení videozáznamů není jen doplňkovou funkcí jako u běžných fotoaparátů – GH2 obstojí i jako kvalitní videokamera. Záznam v rozlišení Full HD 1920x1080 50i svou kvalitou převyšuje veškerou současnou konkurenci. Ostření na dotykovém displeji je tak rychlé, že se Lumixu GH2 v tomto ohledu nevyrovnají ani mnohé digitální zrcadlovky."Cenu za nejlepší outdoorový kompakt pak putovala na adresu přístroje Panasonic Lumix FT3. Porota na jeho adresu pronesla: "Fotoaparát je vybaven GPS jednotkou, kompasem, výškoměrem a barometrem, který navíc funguje jako hloubkoměr. To vše se při sportech a dalších outdoorových aktivitách mimořádně hodí. Díky GPS se navíc fotoaparát automaticky synchronizuje s místním časem."Posledním oceněným produktem byla paměťová karta Panasonic Gold Pro SDHC UHS-I. Ta byla vyhlášena nejlepším paměťovým médiem. Hodnocení poroty znělo: "Díky rychlosti čtení a zápisu 95, resp. 80 MB/s se tyto karty ideálně hodí pro vysokorychlostní sekvenční snímání v nejvyšším rozlišení. Data jsou navíc chráněna proti zničení v případě výpadku proudu, v drsných přírodních podmínkách zase přijde vhod systém Proof 5 chránící kartu před vlhkostí, otřesy, magnetickým polem, rentgenovým zářením i vysokým teplotám."

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů