Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pár našel ve skladu 1000 kinofilmových fotoaparátů a 1000 objektivů

2.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Pár našel ve skladu 1000 kinofilmových fotoaparátů a 1000 objektivů
Na Kristen Cusumano z Massachusetts a jejího partnera se usmálo obrovské štěstí. Při vyklízení skladu našli přes tisícovku starých kinofilmových fotoaparátů a zhruba stejné množství objektivů. Některé z nich prodali i za více než 2000 USD.
Staré kinofilmové fotoaparáty a objektivy mohou být někdy velmi cenným zbožím. Přesvědčuje se o tom pár z Massachusets, kterému se povedl nebývalý objev. Kristen Cusumano pracuje na poloviční úvazek v soláriu a její šéf vlastní několik dalších nemovitostí ve městě. Potřeboval se zbavit jednoho skladu, který vlastnil, a jehož nájemce před několika lety zemřel, a tak Kristen nabídl možnost tento sklad vyklidit s tím, že si může nechat vše, co tam je, jako platbu za vyklizení. To ale asi netušil, jak obrovskou cenu tento sklad může mít.
 
Staré fotoaparáty
 
Se svým přítelem Fridrikem se vydala do skladu, o němž jen věděla, že by tam mohlo být pár starých fotoaparátů. Nebylo jich však jen pár. Jen prvních několik krabic ze skladu odhalilo přes stovku fotoaparátů. Za dva týdny měli všechny krabice s fotoaparáty doma a celkově tu našli přes 1000 starých kinofilmových fotoaparátů a zhruba 1000 objektivů plus další příslušenství (pouzdra, blesky, stativy, adaptéry, filtry, krytky, magazíny, servisní manuály,...).
 
Staré fotoaparáty
 
Většina přístrojů byla značky Miranda nebo Minolta. Našly se tu ale i Voigtländery, Zorki, Zenity, Yashicy, Pentaxy, Praktiky, Konicy, nějaké fotoaparáty Mamiya a několik dalších značek. Fotoaparáty už pár prodává na serveru eBay a nejlepším úlovkem byl objektiv Minolta MD 135mm 1:2, který se vydražil za 2340 USD.
 
Staré fotoaparáty
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.