A umí to z ruky?
Odpovědět1 0
Hloubka ostrosti při cloně 2,8 a zaostřené vzdálenosti cca 30 cm by byla prakticky 0. Makro má svoje zákonitosti.
Odpovědět1 2
Tak na to se těším!
Odpovědět0 0
To chci :)
Odpovědět0 0
Nechápu tuhle politiku. Třetí objektiv 80-300 (40-150). Jeden 4-5,6 nic moc. Potom 2,8 skvělý, ale velký a těžký. A teď zase 4. Myslím, že nejsem sám, kdo by více uvítal takový 70-200 (35-100)/2,8. A s duální stabilizací to by teprve bylo ono. No nic, koupil jsem si G X Vario 35-100mm f/2.8 II.
Odpovědět1 0
že to dokázali, přes všechny pochyby, kterými milovníci Oly trpěli poslední roky.
Odpovědět4 0
Proč ta zavádějící fotka tři roky starého Olympusu v článku o OM ?
Odpovědět1 0
Teď ještě vtknout do výroby bajonet Canon RF a Nikon Z.
Odpovědět0 0
Podle mně jediné co Olympusu chybí je nový senzor na současné technické úrovni. Jinak přístroje, objektivy, ovládání aparátu nemá chybu. Fotím na něj deset let, koncerty, vernisáže a taky makro s maximální spokojeností.
Odpovědět8 0
Šumu bych se nebál, ale jak velký bude objektiv? To budou mít kritici výstupků na telefonu pravé žně :)
Odpovědět4 1
S Canon 70-200/4 IS ef taky můžu fotit z ruky, ale stativ nebo monopod, který užívám často při práci, žádné IS nenahradí. Takže zůstanu u osvědčeného objektivu s vnitřním zoomem i ostřením.
Odpovědět1 0
A bez možnosti stativové patky. Velké mínus.
Odpovědět1 0
Objektivy EF jako dlouholetý uživatel Canonu samozřejmě mám a na R-ku používám. Ovšem to nic nemění na mé zvědavosti ohledně budoucnosti neznačkových objektivů RF.
Odpovědět0 0
Pěkný rozhovor poodhaluje zajímavosti z výroby objektivů. Jako majitel Canonu R bych se pana Yamaki rád zeptal na situaci ohledně výroby objektivu s bajonetem RF. Pokročilo nějak jednání s Canonem, pokud vůbec bylo zahájeno? Smíme se těšit v blízké budoucnosti na objektivy Sigma RF? Zdá se, že o této věci panuje ponuré mlčení.
Odpovědět0 0
Účel takového objektivu je mi záhadou. Snad jen, že kopíruje současné aparáty v mobilech, tzv širokáč a "teleobjektiv". Ovšem tam bývá světelnost kolem 2 a méně.
Odpovědět0 0
Ovšem Sigma ani Samyang se zřejmě s protokoly Canonu a Nikonu zjevně netrápí. Takže ta politika Tamronu je pro mně dál záhadou.
Odpovědět0 0
Dle samotného výrobce by nový systém postavený na bajonetu RF měl být doslova revoluční. Průměr bajonetu sice zůstal stejný (54mm), ale výrazně se zkrátila vzdálenost zadního optického členu od roviny snímače na pouhých 20 mm. Jen pro zajímavost, vzdálenost od roviny snímače u fotoaparátu EF a EF-S byla 44 mm. Díky tomu lze vyvíjet zcela nové objektivy s unikátními vlastnostmi, co se týká světelnosti, tak i přesnosti a rychlosti ostření. (zdroj: Megapixel)
Odpovědět0 0
Ano, až na to, že zmíněný objektiv má clonu 4 a tedy ekvivalent potom clonu 8.
Odpovědět2 0
Pane já fotím 30 let. Na Oly i na Canon. Takže hloubka ostrosti u polovičního formátu Olympusu na clonu 4 odpovídá hloubce ostrosti na cloně 8 u plnoformátu. Vaše invektivy na tom nic nezmění :)
Odpovědět2 0
Myslím, že Olympionici (a já) by uvítali spíše objektiv se světelnosti 2, jako byl legendární Zuiko 14-35/2. Vždyť clona 4 přepočítaná na kinofilmové okno je 8!
Odpovědět2 0
Jestlipak vyrobí také obrácenou funkci, kroužek pro objektivy Nikon na kamery Canon R.
Odpovědět0 0
Podle toho, že všechny objektivy sigma optimalizované pro CSC aparáty jsou delší o cca 20 mm, to vypadá, že optimalizace spočívá v prodloužení tubusu původního DSLR objektivu. Ovšem ta snížená váha je v tom případě záhada.
Odpovědět0 0