Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Petr Be.

Registrace: 12.4.2015
Komentářů: 59, score 1.3
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Canon EOS M
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Canon EOS 100D, Canon EOS 400D

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 5.9.2016 s hodnocením +8:
Dnes je mi pana Šurkaly docela líto.
Snaží se alespoň něco dokázat i prakticky, ale hned na něj naskáče tucet šikulů, kteří na tom najdou nějakou chybu, jejíž náprava beztak nijak zajímavě neovlivní výsledek testu, ale už jen proto je pan Šurkala úplně mimo, a všechno je špatně.

Plno lidí tu také nepochopilo princip potenciálu. Možnost ultravysokého rozlišení, byť jen ve středu snímku, se plno lidem ­(třeba na makro, zvěř, portréty dost hodí, a ke krajům to ostré už tak být nemusí. Pro mnoho lidí je důležité oko, pták, mikrob, ne celá scenérie. A tito lidé tento potenciál ocení.
Je to jak s auty. Nikdo nežbrblá, že s tím nejde jet naplno i do zatáčky. Fyzika to nedovoluje. Ale potenciál pro jisté situace zůstává. A to má svou cenu.
Komentář z 8.11.2016 s hodnocením +2:
Chťa nechťa si fotoaparát kupovalo víc lidí, protože neměli jinou možnost. A když přišla, výrobci fotoaparátů nereagovali vůbec, a ještě dnes jsou jejich reakce komické.
Komentář z 7.12.2016 s hodnocením +1:
Takže zas jen trollení, hype a klamavá reklama se dá říct. Ano, také dokážu zatlouct hřebík mobilem, ale proč bych kruci na to měl používat mobil, když mám kladivo???

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 21.9.2016 s hodnocením -1:
Před uvedením stroje jsem o něm uvažoval. Problém je, že si neudržel stejně světelnou optiku od menšího brášky LX7, a průběh světelnosti je navíc nedobrý. To je velká škoda. Čekal jsem právě nějakou ­"bombu­" v té optice, a je to svým způsobem ­"downgrade­".
Komentář z 5.9.2016 s hodnocením 0:
... A zajímalo by mě, kde jsou najednou ti vědci, oteří tvrdí, že dnešní snímače jsou tvrdě limitovány difrakcemi. Já to na Gigapixel odhadoval už před rokem....
No, nicméně děkuji za Váš pěkný pokus. Potvrdil správnost trendu, pokud se povede udržet kvalitu jednotlivých pixelů na vysoké úrovni.
Komentář z 1.5.2016 s hodnocením 0:
Pravdou je, že současné stroje jsou už tak dobré, že se nevyplácí kvůli nové generaci kupovat nový. Do toho zkvalitňování fotoaparátů v mobilech, a nakonec opravdu nedostatečná inovace u Canonu.

Moc moc jsem si přál, koupit si něco jako 80D,M4,lepšího Rebela, ale konkurence je nemilosrdná. To co se z bazaru dalo sehnat od Nikonu ­(D600­) pod $1000, to Canon nikomu asi nedá. Takže tak milý Canone. Až tam šupneš lepší snímač, víc FPS, hlubší buffer, na úroveň konkurence, tak se moc rád k Tvé ergonomii a LiveView wrátím. Zatím ahoj, beru si na pár let Nikon... Peníze na super Canon skla, bohužel věnuji Samyangu. Dvojitá ztráta. Snad se zamyslíš, a uděláš to příště lépe.