reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Phoenixcqcq

Registrace: 16.5.2009
Komentářů: 61, score 1.3
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 16.7.2017 s hodnocením +4:
Když dám fotoaparát na stativ, nastavím ho na focení blesků a dám sanospoušť, pak jsem autorem také já, nikoliv náhoda, časovač, čas... A je naprosto nepodstatné, zda bude použitelná jen jedna ze 300, která náhodně vyšla zrovna s blesky v úžasné kompozici. A je vedlejší, že si mezitím dám pivo a kouknu na fotbal... Je to analogie pro tento případ, Makak si foťák na stativ nedal, nápad jeho také nebyl a postprocessing také nedělal. Jen ignorant a nefotograf si může myslet, že fotka se tvoří zmáčknutím spouště... To je naprostá hovadina... Navíc nechápu, kdo se s ním soudí, ten Makak? Nebo si snad autorské právo připisuje někdo jiný? Řekl bych spíš, že je to mediálně nafouknutá bublina.
Komentář z 3.3.2015 s hodnocením +2:
No nevím, D7000 před těmi 4 a půl lety prakticky neměla konkurenci ve své třídě :­-­)
Komentář z 30.6.2014 s hodnocením +2:
Nevidím problém ani v klubech, ne vřdu je potřeba zachytit celou scénu a na vyfocení jednotlivců, či menší skupinky lidí mi naopak příjde 35mm ideální. Ve větších klubech jsem neměl problém ani se zachycením celkové scény.
Mám pevnou 50mm i 35mm obě f1.8. Dříve jsem je používal s D7000 a přesto, že 50ka mi přišla v jistých ohledech kvalitnější, 35mm jsem používal asi 2x častěji. Nevím o žádném širším světelném slke v této cenové relaci.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 26.11.2014 s hodnocením -1:
Zajímavé srovnání... Nicméně ten trumf, jak je zmíněno na konci článku, je ale opravdu neocenitelný. A to až tak, že si troufám tvrdit, že RX10 je opravdu předražený.
1­) Můžu si k 3300 koupit třeva pevnou 50mm f1.8 a kresba, bokeh a šum... ­- vše bude rázem lepší. Nutno podotknout, že tento objektiv je prakticky ­"zadarmo­" ­(na to, co dokáže­).
2­) Budoucí investice. Za 3 roky tady bude model o dva levely dál ­(3500­), popřípadě se dá upgradovat na vyšší model ­- objektivy zůstanou. Takže za x let jen pořídím druhé tělo za poloviční cenu než bude případný nástupce RX10.

Tedy, kdo to myslí s fotografováním vážně, ať raději sáhne po zrcadlovce. Kdo ví, že to bude jen jednorázový kup a dalších 5­-10 let do toho nebude investovat, tak toho i RX10 uspokojí víc než dost.
Komentář z 26.11.2014 s hodnocením 0:
1­) Ano, já nevyvracím univerzálnost, sám jsem na ultrazoomu začínal ­(Fujifilm s8000fd ­- cca 6500,­-­) a přesto, že tehdy všechny články kritizovaly ultrazoomy, mělo to své výhody a 18x zoom byl tehdy maximum a já byl ­(tehdy­) spokojen. Pak jsem přešel na D7000 + 18­-105, což byla před 4 lety dost možná nejlepší zrcadlovka své třídy ­(cca 30000­). Ztratil jsem tím onu univerzálnost, ale to bylo asi to jediné, postupně jsem proto dokoupil pár dalších objektivů a letos jsem přešel na FF s D800. Nikde netvrdím, že můj názor je jediný správný, každému vyhovuje něco jiné, proto si myslím, že je to velice zajímavé srovnání. Ten pevný objektiv jsem do diskuse vhodil právě jako alternativu k článku, protože z vlastní zkušenosti vím, že v době, kdy jsem si ho pořídil, jsem nefotil prakticky s ničím jiným. Kdo nikdy nefotil s pevným sklem to asi nepochopí, ale ona kreativita příjde až když se fotograf začne hýbat. Zoom není a nikdy nebude všemocný. Je to jen otázkou priorit.
2­) Samořejmě, že RX10 se prodá dráž, neboť nové stojí cca 2x tolik jako samotné tělo 3300 ­(zde za předpokladu, že objektiv si nechám­). Předpokládám, že výměna 3300 by ovšem přišla u většiny lidí o něco dříve než výměna RX10. Objektivy se tolik časem nekazí jako tělo ­(zvláště ty pevné­), proto jejich hodnota tolik neklesá, hodnota 3300 a RX10 naopak klesne hodně. Ono je to těžké pro někoho, kdo začíná, protože do budoucnosti člověk prostě nevidí, ale kdybych se sám mohl vrátid v čase, tak si pro D7000 vybírám objektivy, které bych později využil u D800, ale to je detajl :­-­) Třeba pevná 35mm není pro FF ideální, i když z mírným ořezem se to dá. Bohužel má milovaná Tokin 11­-16 je na FF použitelná jen na 16mm. Ale to už odbíhám od tématu...
Komentář z 1.4.2017 s hodnocením +1:
Co to je za reklamu? Já tam našel i Nissan i Renault a další :­-D