www.digimanie.cz
>
>

Photokina 2019 byla zrušena a přesunuta na rok 2020

Photokina 2019 byla zrušena a přesunuta na rok 2020
, , aktualita
Tradiční veletrh Photokina přechází z dvouletého cyklu na jednoletý. První takový ročník měl být už v příštím květnu. Organizátoři se však rozhodli, že je to příliš brzy a přesunuli ho až na květen roku 2020.
reklama
Photokina byla vždycky velkým svátkem fotografické techniky, mnozí byli akorát nešťastní z toho, že se konala pouze jednou za dva roky. Loni tak organizátoři oznámili nějaké změny. Předně do výstavy zahrnuli i moderní technologie, jako jsou mobilní zařízení, technologie zpracování obrazu, práce s fotografiemi i videem. Díky tomu vyvážili pokles zájmu o fotoaparáty obecně. Také přišli s tím, že z dvouletého cyklu se stane jednoletý, ale už tehdy každý kroutil hlavou nad plánem.
 
Photoina logo
 
Veletrh se vždycky konal v sudém září, tedy např. září 2016 a září 2018. Pak měl ale přejít na květen, přičemž se mělo začít už rokem 2019. Z dvou let byla najednou mezera jen něco přes 7 měsíců. Nyní organizátoři usoudili, že laická i odborná veřejnost měla už v roce 2017 pravdu a Photokinu 2019 zrušili. Místo toho se začne až v květnu 2020 (od středy 27. května 2020 do soboty 30. května).
 
Organizátoři krok zdůvodňují např. i tím, že těchto necelých 8 měsíců je krátká doba na to, aby společnosti přišly opět s nějakými převratnými produkty. Připomeňme, že Photokinu 2018 navštívilo 180 tisíc návštěvníků ze 127 různých zemí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala4 komentáře
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře