www.digimanie.cz
>
>

Photokina 2019 byla zrušena a přesunuta na rok 2020

Photokina 2019 byla zrušena a přesunuta na rok 2020
, , aktualita
Tradiční veletrh Photokina přechází z dvouletého cyklu na jednoletý. První takový ročník měl být už v příštím květnu. Organizátoři se však rozhodli, že je to příliš brzy a přesunuli ho až na květen roku 2020.
reklama
Photokina byla vždycky velkým svátkem fotografické techniky, mnozí byli akorát nešťastní z toho, že se konala pouze jednou za dva roky. Loni tak organizátoři oznámili nějaké změny. Předně do výstavy zahrnuli i moderní technologie, jako jsou mobilní zařízení, technologie zpracování obrazu, práce s fotografiemi i videem. Díky tomu vyvážili pokles zájmu o fotoaparáty obecně. Také přišli s tím, že z dvouletého cyklu se stane jednoletý, ale už tehdy každý kroutil hlavou nad plánem.
 
Photoina logo
 
Veletrh se vždycky konal v sudém září, tedy např. září 2016 a září 2018. Pak měl ale přejít na květen, přičemž se mělo začít už rokem 2019. Z dvou let byla najednou mezera jen něco přes 7 měsíců. Nyní organizátoři usoudili, že laická i odborná veřejnost měla už v roce 2017 pravdu a Photokinu 2019 zrušili. Místo toho se začne až v květnu 2020 (od středy 27. května 2020 do soboty 30. května).
 
Organizátoři krok zdůvodňují např. i tím, že těchto necelých 8 měsíců je krátká doba na to, aby společnosti přišly opět s nějakými převratnými produkty. Připomeňme, že Photokinu 2018 navštívilo 180 tisíc návštěvníků ze 127 různých zemí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář