www.digimanie.cz
>
>

Pixii, originální dálkoměr bez displeje

Pixii, originální dálkoměr bez displeje
, , aktualita
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
reklama
Startup Pixii z Francie si usmyslel, že přinese revoluci do fotografování. Vše stojí na myšlence, že displej a software ve fotoaparátu zastarávají, takže nemá smysl je mít v přístroji, když je můžete "outsourcovat" na telefon. Jeho nový fotoaparát Pixii tak nemá žádný displej a fotografie pořízené přístrojem je tak nutné si prohlížet na smartphonu. Tam se také snímky mohou hned kopírovat, neboť Pixii nemá ani paměťovou kartu. Může však mít vestavěnou paměť o kapacitě 8 GB nebo 32 GB.
 
Pixii
 
Jde o dálkoměr, který je kompatibilní s objektivy pro bajonet Leica M (přes redukci i s M39). Jeho dálkoměrný hledáček má 0,67× zvětšení a zobrazuje rámečky pro 28-50mm objektivy. Otázkou ale je, zda je zastarávání displeje skutečně takový problém, aby bylo výhodnější to přenechat výhradně na telefonu (kde se sice s každou generací opravdu zlepšují displeje a v podstatě tak monitor fotoaparátu upgradujete s každou výměnou telefonu). Ono displeje u fotoaparátů jsou dnes velmi dobré a v podstatě ani není kam je posouvat dál. A prohlížení na telefonu dnes umí v podstatě všechny fotoaparáty. Podobně je to i se softwarem, to se přeci dá řešit i u dnešních fotoaparátů novým firmwarem nebo nahráním nové aplikace do telefonu.
 
Pixii
 
Další informace o fotoaparátu jsou docela skoupé. Víme, že má CMOS snímač s hodně velkými 5,5mikrometrovými pixely a globální elektronickou závěrku (netrpí tedy na rolling shutter efekt). Má nativní citlivost ISO 200 a celkový rozsah od ISO 100 do ISO 6400. Dynamický rozsah dosahuje 60 až 90 dB a umí pracovat s 12bitovými daty. Jakou má úhlopříčku a rozlišení, to výrobce neřekl. Parametry by ale mohly napovídat čipům značky CMOSIS, např. APS-C modelu CV12000 s 12MPx nebo 4/3" čipu CV8000 s 8 MPx.
 
Ovládání fotoaparátu je z větší části manuální, to se týká např. ostření a volby clony. Pokud jde o expoziční čas, ten už lze nechat i na automatice. Pixii je vybaven procesorem ARM a využívá bezdrátového rozhraní Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.2 (lze upgradovat na 5.0). Li-Ion akumulátor má napětí 7,4 V a kapacitu 1000 mAh (model NP-FW50 používaný např. ve fotoaparátech Sony). Nabíjí se přes USB rozhraní. Tělo je hliníkové a má rozměry 138×79×33 mm, váží 460 gramů včetně baterie. Cenu a dostupnost novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala