www.digimanie.cz
>
>

Pixii, originální dálkoměr bez displeje

Pixii, originální dálkoměr bez displeje
, , aktualita
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
K oblíbeným
reklama
Startup Pixii z Francie si usmyslel, že přinese revoluci do fotografování. Vše stojí na myšlence, že displej a software ve fotoaparátu zastarávají, takže nemá smysl je mít v přístroji, když je můžete "outsourcovat" na telefon. Jeho nový fotoaparát Pixii tak nemá žádný displej a fotografie pořízené přístrojem je tak nutné si prohlížet na smartphonu. Tam se také snímky mohou hned kopírovat, neboť Pixii nemá ani paměťovou kartu. Může však mít vestavěnou paměť o kapacitě 8 GB nebo 32 GB.
 
Pixii
 
Jde o dálkoměr, který je kompatibilní s objektivy pro bajonet Leica M (přes redukci i s M39). Jeho dálkoměrný hledáček má 0,67× zvětšení a zobrazuje rámečky pro 28-50mm objektivy. Otázkou ale je, zda je zastarávání displeje skutečně takový problém, aby bylo výhodnější to přenechat výhradně na telefonu (kde se sice s každou generací opravdu zlepšují displeje a v podstatě tak monitor fotoaparátu upgradujete s každou výměnou telefonu). Ono displeje u fotoaparátů jsou dnes velmi dobré a v podstatě ani není kam je posouvat dál. A prohlížení na telefonu dnes umí v podstatě všechny fotoaparáty. Podobně je to i se softwarem, to se přeci dá řešit i u dnešních fotoaparátů novým firmwarem nebo nahráním nové aplikace do telefonu.
 
Pixii
 
Další informace o fotoaparátu jsou docela skoupé. Víme, že má CMOS snímač s hodně velkými 5,5mikrometrovými pixely a globální elektronickou závěrku (netrpí tedy na rolling shutter efekt). Má nativní citlivost ISO 200 a celkový rozsah od ISO 100 do ISO 6400. Dynamický rozsah dosahuje 60 až 90 dB a umí pracovat s 12bitovými daty. Jakou má úhlopříčku a rozlišení, to výrobce neřekl. Parametry by ale mohly napovídat čipům značky CMOSIS, např. APS-C modelu CV12000 s 12MPx nebo 4/3" čipu CV8000 s 8 MPx.
 
Ovládání fotoaparátu je z větší části manuální, to se týká např. ostření a volby clony. Pokud jde o expoziční čas, ten už lze nechat i na automatice. Pixii je vybaven procesorem ARM a využívá bezdrátového rozhraní Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.2 (lze upgradovat na 5.0). Li-Ion akumulátor má napětí 7,4 V a kapacitu 1000 mAh (model NP-FW50 používaný např. ve fotoaparátech Sony). Nabíjí se přes USB rozhraní. Tělo je hliníkové a má rozměry 138×79×33 mm, váží 460 gramů včetně baterie. Cenu a dostupnost novinky zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů