www.digimanie.cz
>
>
>

Požár v továrně AKM může ovlinit i produkci fotoaparátů

Požár v továrně AKM může ovlinit i produkci fotoaparátů
, , aktualita
V druhé polovině října letošního roku se rozhořel požár v továrně AKM. Ta vyrábí především ADC a DAC převodníky, což nemusí ovlivnit jen produkci audio produktů, ale hrozí i nedostatek fotoaparátů.
K oblíbeným
reklama
Výroba fotoaparátů vyžaduje spoustu dodavatelů jednotlivých dílů a výpadek jednoho z nich může značně ovlivnit výslednou produkci. Nyní tak hrozí nedostatek fotoaparátů kvůli požáru v továrně společnosti Asahi Kasei Microsystems (AKM) v Nobeoka. Ten začal 20. října a podařilo se ho plně uhasit až o 3 dny později (v továrně totiž po uhašení prvního požáru vypukl 22. října další). Společnost AKM se soustředí na výrobu převodníků zejména pro audio produkty. Co to má tedy společného s fotoaparáty?
 
 
I ve fotoaparátech jsou totiž různé ADC (analog-to-digital) a DAC (digital-to-analog) převodníky, nemluvě o dalších čipech. I zde totiž najdeme mikrofony, které vyžadují ADC čipy. Zatímco požár ovlivnil zejména výrobce audio techniky, hovoří se už i o tom, že kvůli nedostatku převodníků pro své fotoaparáty byly společnosti Canon, Nikon i Sony nuceny poupravit rozsah prodejních akcí v rámci nedávného Black Friday. Tomu by odpovídala i nedávná zpráva společnosti Sony, která kvůli nedostatku součástek varuje před delšími dodacími časy fotoaparátů Sony A6100 a úplně přestala přijímat objednávky na Sony Cyber-shot RX0 II, videokamery FDR-AX45, HDR-CX680 a akční kamery FDR-X3000 / X3000R, HDR-AS300 / AS300R. Továrna bude minimálně 6 měsíců mimo provoz a je možné, že to potrvá ještě déle.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů