www.digimanie.cz
>
>
>

Požár v továrně AKM může ovlinit i produkci fotoaparátů

Požár v továrně AKM může ovlinit i produkci fotoaparátů
, , aktualita
V druhé polovině října letošního roku se rozhořel požár v továrně AKM. Ta vyrábí především ADC a DAC převodníky, což nemusí ovlivnit jen produkci audio produktů, ale hrozí i nedostatek fotoaparátů.
K oblíbeným
reklama
Výroba fotoaparátů vyžaduje spoustu dodavatelů jednotlivých dílů a výpadek jednoho z nich může značně ovlivnit výslednou produkci. Nyní tak hrozí nedostatek fotoaparátů kvůli požáru v továrně společnosti Asahi Kasei Microsystems (AKM) v Nobeoka. Ten začal 20. října a podařilo se ho plně uhasit až o 3 dny později (v továrně totiž po uhašení prvního požáru vypukl 22. října další). Společnost AKM se soustředí na výrobu převodníků zejména pro audio produkty. Co to má tedy společného s fotoaparáty?
 
 
I ve fotoaparátech jsou totiž různé ADC (analog-to-digital) a DAC (digital-to-analog) převodníky, nemluvě o dalších čipech. I zde totiž najdeme mikrofony, které vyžadují ADC čipy. Zatímco požár ovlivnil zejména výrobce audio techniky, hovoří se už i o tom, že kvůli nedostatku převodníků pro své fotoaparáty byly společnosti Canon, Nikon i Sony nuceny poupravit rozsah prodejních akcí v rámci nedávného Black Friday. Tomu by odpovídala i nedávná zpráva společnosti Sony, která kvůli nedostatku součástek varuje před delšími dodacími časy fotoaparátů Sony A6100 a úplně přestala přijímat objednávky na Sony Cyber-shot RX0 II, videokamery FDR-AX45, HDR-CX680 a akční kamery FDR-X3000 / X3000R, HDR-AS300 / AS300R. Továrna bude minimálně 6 měsíců mimo provoz a je možné, že to potrvá ještě déle.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář