www.digimanie.cz
>
>
>
>

Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory

Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory
, , aktualita
Internetem kolují zprávy o připravovaných fotomobilech. Nokia údajně chystá mobil Lumia s kódovým označením EOS, 41MPx čipem z 808 PureView a systémem Windows Phone, HTC pak příští týden představí M7 se třemi snímacími čipy.
K oblíbeným
reklama
Ve třídě fotomobilů se patrně schyluje k velkým událostem. Nokia hodlá použít 41MPx čip z 808 PureView nebo jeho lehce upravenou verzi v novém fotomobilu řady Lumia. Dnes je zatím znám pod kódovým označením EOS. Hlavní bude to, že má být postaven na operačním systému Windows Phone, který, přiznejme si to, má větší budoucnost než Symbian v 808 PureView. V prodeji v USA by se měl objevit toto léto, jeho oficiální představení by mělo proběhnout na jaře, spekuluje se ale i o představení na kongresu MWC 2013, který se bude konat v Barceloně od 25. do 28. února.

Dalším zajímavým fotomobilem, který má být představen již 19. února v Londýně a New Yorku, je HTC M7. Tento fotomobil se má chlubit rozlišením 13 megapixelů, což je sice méně než u Nokie, ale využívá k tomu třech snímacích čipů. Díky tomu by měl patrně nabídnout plnou barevnou informaci v každém pixelu. K dispozici má být 5,0" displej s Full HD rozlišením (1920×1080 pixelů). Operačním systémem bude patrně Android verze 4.1 nebo 4.2. Hovoří se o quad-core procesoru Qualcomm 1,7 GHz. Přesné specifikace se ale dozvíme až v příštím týdnu. O oficiálním představení obou fotomobilů vás budeme informovat.

Zdroj: www.techradar.com, www.guardian.co.uk
Nejnovější články
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře