www.digimanie.cz
>
>
>
>

Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory

Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory
, , aktualita
Internetem kolují zprávy o připravovaných fotomobilech. Nokia údajně chystá mobil Lumia s kódovým označením EOS, 41MPx čipem z 808 PureView a systémem Windows Phone, HTC pak příští týden představí M7 se třemi snímacími čipy.
K oblíbeným
reklama
Ve třídě fotomobilů se patrně schyluje k velkým událostem. Nokia hodlá použít 41MPx čip z 808 PureView nebo jeho lehce upravenou verzi v novém fotomobilu řady Lumia. Dnes je zatím znám pod kódovým označením EOS. Hlavní bude to, že má být postaven na operačním systému Windows Phone, který, přiznejme si to, má větší budoucnost než Symbian v 808 PureView. V prodeji v USA by se měl objevit toto léto, jeho oficiální představení by mělo proběhnout na jaře, spekuluje se ale i o představení na kongresu MWC 2013, který se bude konat v Barceloně od 25. do 28. února.

Dalším zajímavým fotomobilem, který má být představen již 19. února v Londýně a New Yorku, je HTC M7. Tento fotomobil se má chlubit rozlišením 13 megapixelů, což je sice méně než u Nokie, ale využívá k tomu třech snímacích čipů. Díky tomu by měl patrně nabídnout plnou barevnou informaci v každém pixelu. K dispozici má být 5,0" displej s Full HD rozlišením (1920×1080 pixelů). Operačním systémem bude patrně Android verze 4.1 nebo 4.2. Hovoří se o quad-core procesoru Qualcomm 1,7 GHz. Přesné specifikace se ale dozvíme až v příštím týdnu. O oficiálním představení obou fotomobilů vás budeme informovat.

Zdroj: www.techradar.com, www.guardian.co.uk
reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala