reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory

, , aktualita
Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory
Internetem kolují zprávy o připravovaných fotomobilech. Nokia údajně chystá mobil Lumia s kódovým označením EOS, 41MPx čipem z 808 PureView a systémem Windows Phone, HTC pak příští týden představí M7 se třemi snímacími čipy.
Připravované fotomobily, Nokia Lumia se 41 MPx a Windows a HTC M7 s třemi senzory
Ve třídě fotomobilů se patrně schyluje k velkým událostem. Nokia hodlá použít 41MPx čip z 808 PureView nebo jeho lehce upravenou verzi v novém fotomobilu řady Lumia. Dnes je zatím znám pod kódovým označením EOS. Hlavní bude to, že má být postaven na operačním systému Windows Phone, který, přiznejme si to, má větší budoucnost než Symbian v 808 PureView. V prodeji v USA by se měl objevit toto léto, jeho oficiální představení by mělo proběhnout na jaře, spekuluje se ale i o představení na kongresu MWC 2013, který se bude konat v Barceloně od 25. do 28. února.

Dalším zajímavým fotomobilem, který má být představen již 19. února v Londýně a New Yorku, je HTC M7. Tento fotomobil se má chlubit rozlišením 13 megapixelů, což je sice méně než u Nokie, ale využívá k tomu třech snímacích čipů. Díky tomu by měl patrně nabídnout plnou barevnou informaci v každém pixelu. K dispozici má být 5,0" displej s Full HD rozlišením (1920×1080 pixelů). Operačním systémem bude patrně Android verze 4.1 nebo 4.2. Hovoří se o quad-core procesoru Qualcomm 1,7 GHz. Přesné specifikace se ale dozvíme až v příštím týdnu. O oficiálním představení obou fotomobilů vás budeme informovat.

Zdroj: www.techradar.com, www.guardian.co.uk
reklama