7.11.2009, Milan Šurkala, Aktualita

Když Olympus před několika dny představil dva nové objektivy pro systém Micro Four Thirds, uvolnil také roadmapu připravovaných objektivů. Dočkáme se několika zajímavých objektivů s pevným ohniskem, mezi nimiž nebude chybět ani makroobjektiv a telezoom.

reklama
Nač | od: FotoZemek (689)  8.11.20099:12
Olympus PEN ­- ten originál, starý se držel na trhu jen proto, že nabízel půlený formát, tzn. půlil políčko kinofilmu a byl se svými cca 70snímky na filmu dobrou eventualitou pro ty co fotali rodinu či dovolenkové cesty bez větších nároků na velikost zvětšenin.
Toto dnes zastane každý kompakt.
Já bych si to nekoupil a abych to měl v kabeli, musel by mi to někdo jen tak dát.
Nevidím důvod.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nač | od: pavel_p (213)  9.11.20090:38
To je věc názoru. Olympus PEN patří mezi nejdražší kompakty, má velký chip takže zvládne horší světelné podmínky, má výměnné objektivy a všechny myslitelné možnosti nastavení. Rozhodně bych netvrdil, že je srovnatelný téměř s jakýmkoli kompaktem.
Konkurenční GF1 je pro mě téměř ideální foťak, který představuje kompromis mezi kompaktem a zrcadlovkou. Je relativně malý, kvalita fotek se velmi blíží nejlevnějším zrcadlovkám s levnějšími objektivy a velikost je pro mě u zrcadlovky dost omezující. U tohoto Olympusu se najde pár mínus v jeho neprospěch proti Panasonicu ­(mírně nižší kvalita za mírně vyšší cenu)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.