Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3

, , aktualita
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Paměťové karty CFexpress zatím využívá jen několik málo profesionálních fotoaparátů. Společnost ProGrade Digital pro ně připravila dvě nové čtečky. Obě dvě zvládají čtení karet typu CFexpress, liší se však v podpoře dalších typů a připojením. Jako první je tu model ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3 (PG04). Jak už napovídá název, je tu jen jeden slot pro kartu CFexpress nebo XQD (ty mohou být vzájemně kompatibilní, dovoluje-li to čtečka). Velmi rychlé rozhraní Thunderbolt 3 podporuje teoreticky až 40 Gb/s (5 GB/s). Doporučená koncová cena činí $129,99.
 
ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3
 
Druhým modelem je ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5). I zde název mnohé napovídá. V tomto případě tu už máme dva sloty pro karty. Ten první si rozumí s kartami CFexpress (naopak XQD není podporováno, ačkoli sem fyzicky pasuje) a druhý pak pracuje s kartami SDXC včetně verzí s UHS-II rozhraním. Máme tu rozhraní USB 3.2 Gen2 s teoretickou rychlostí 10 Gb/s (1,25 GB/s). V balení naleznete kabel USB-C/USB-C i USB-C/USB-A. Cena tohoto modelu je o dost nižší, byla stanovena na $79,99.
 
ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5)