ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3

ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
, , aktualita
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
K oblíbeným
reklama
Paměťové karty CFexpress zatím využívá jen několik málo profesionálních fotoaparátů. Společnost ProGrade Digital pro ně připravila dvě nové čtečky. Obě dvě zvládají čtení karet typu CFexpress, liší se však v podpoře dalších typů a připojením. Jako první je tu model ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3 (PG04). Jak už napovídá název, je tu jen jeden slot pro kartu CFexpress nebo XQD (ty mohou být vzájemně kompatibilní, dovoluje-li to čtečka). Velmi rychlé rozhraní Thunderbolt 3 podporuje teoreticky až 40 Gb/s (5 GB/s). Doporučená koncová cena činí $129,99.
 
ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3
 
Druhým modelem je ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5). I zde název mnohé napovídá. V tomto případě tu už máme dva sloty pro karty. Ten první si rozumí s kartami CFexpress (naopak XQD není podporováno, ačkoli sem fyzicky pasuje) a druhý pak pracuje s kartami SDXC včetně verzí s UHS-II rozhraním. Máme tu rozhraní USB 3.2 Gen2 s teoretickou rychlostí 10 Gb/s (1,25 GB/s). V balení naleznete kabel USB-C/USB-C i USB-C/USB-A. Cena tohoto modelu je o dost nižší, byla stanovena na $79,99.
 
ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z
Společnost Meike přichází s další novinkou do svého výrobního programu. Je jím objektiv 35mm f/1.7, který je nyní určen i pro CSC fotoaparáty Nikon Z, i když jen pro APS-C formát. Full frame verze ho tak musí používat s ořezem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7 Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7
Nové full frame CSC fotoaparáty od Nikonu byly oficiálně potvrzeny. Výrobce vydal teaser, který láká na jejich uvedení 14. října letošního roku. Jména budou jiná, než se očekávala, půjde o Nikony Z6 II a Z7 II.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II
Meyer Optik Görlitz významně omezil výrobní program a chce nechat jen smyspluplné objektivy. Jedním z nich je inovovaný model Trioplan 50mm F2.8 II, který dostal vylepšenou optickou konstrukci při zachování charakteristického bokehu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů