ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3

ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
, , aktualita
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
K oblíbeným
reklama
Paměťové karty CFexpress zatím využívá jen několik málo profesionálních fotoaparátů. Společnost ProGrade Digital pro ně připravila dvě nové čtečky. Obě dvě zvládají čtení karet typu CFexpress, liší se však v podpoře dalších typů a připojením. Jako první je tu model ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3 (PG04). Jak už napovídá název, je tu jen jeden slot pro kartu CFexpress nebo XQD (ty mohou být vzájemně kompatibilní, dovoluje-li to čtečka). Velmi rychlé rozhraní Thunderbolt 3 podporuje teoreticky až 40 Gb/s (5 GB/s). Doporučená koncová cena činí $129,99.
 
ProGrade CFexpress/XQD single-slot Thunderbolt 3
 
Druhým modelem je ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5). I zde název mnohé napovídá. V tomto případě tu už máme dva sloty pro karty. Ten první si rozumí s kartami CFexpress (naopak XQD není podporováno, ačkoli sem fyzicky pasuje) a druhý pak pracuje s kartami SDXC včetně verzí s UHS-II rozhraním. Máme tu rozhraní USB 3.2 Gen2 s teoretickou rychlostí 10 Gb/s (1,25 GB/s). V balení naleznete kabel USB-C/USB-C i USB-C/USB-A. Cena tohoto modelu je o dost nižší, byla stanovena na $79,99.
 
ProGrade CFexpress/SDXC dual-slot USB 3.2 (PG05.5)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik