www.digimanie.cz
>
>
>

Program Microsoftu přiřadí fotografiím GPS informace

Program Microsoftu přiřadí fotografiím GPS informace
, , aktualita
Společnost Microsoft představila freewarovou aplikaci, která dokáže mj. přiřadit každému JPEG souboru zeměpisné informace, místa pořízení jednotlivých snímků je možno následně zobrazit na mapě, nechybí ani možnost editace meta-dat.
K oblíbeným
reklama
Aplikace Microsoft Pro Photo Tools je v současné době ve verzi 1.0, takže je možné, že funkce, které vám chybí, budou v nejbližší době přidány. Vzhledem k tomu, že je program šířen jako freeware, je výčet funkcí zajímavý. Microsoft Pro Photo Tools dokáže propojit informace ze záznamu GPS přijímače s fotografiemi, takže odpadá neustále zapisování názvů či zeměpisných souřadnic míst, kde byly snímky pořízeny.
Potěšující je, že není třeba souřadnice ke každému snímku přidávat manuálně, program dokáže patřičnými daty z GPS záznamu otagovat fotografie hromadně. V návaznosti na GPS informace mohou být ke každému snímku přidány také informace o státu či městě, ve kterém jste fotografovali. Pokud jsou údaje z GPS nepřesné nebo jste jen nechali přijímač doma, nevadí. Stačí si nechat zobrazit mapu v dostatečně detailním měřítku a místo pořízení fotky vyberete jediným kliknutím myši.
Kromě JPEG a TIFF souborů si dle slov Microsoftu Pro Photo Tools rozumí také s formátem RAW u velké části výrobců digitálních fotoaparátů. Pokud se chcete o geotaggingu dozvědět více, můžete si přečíst např. tento článek na webových stránkách Microsoftu.
Zdroj: Microsoft
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře