www.digimanie.cz
>
>
>

Program Microsoftu přiřadí fotografiím GPS informace

Program Microsoftu přiřadí fotografiím GPS informace
, , aktualita
Společnost Microsoft představila freewarovou aplikaci, která dokáže mj. přiřadit každému JPEG souboru zeměpisné informace, místa pořízení jednotlivých snímků je možno následně zobrazit na mapě, nechybí ani možnost editace meta-dat.
K oblíbeným
reklama
Aplikace Microsoft Pro Photo Tools je v současné době ve verzi 1.0, takže je možné, že funkce, které vám chybí, budou v nejbližší době přidány. Vzhledem k tomu, že je program šířen jako freeware, je výčet funkcí zajímavý. Microsoft Pro Photo Tools dokáže propojit informace ze záznamu GPS přijímače s fotografiemi, takže odpadá neustále zapisování názvů či zeměpisných souřadnic míst, kde byly snímky pořízeny.
Potěšující je, že není třeba souřadnice ke každému snímku přidávat manuálně, program dokáže patřičnými daty z GPS záznamu otagovat fotografie hromadně. V návaznosti na GPS informace mohou být ke každému snímku přidány také informace o státu či městě, ve kterém jste fotografovali. Pokud jsou údaje z GPS nepřesné nebo jste jen nechali přijímač doma, nevadí. Stačí si nechat zobrazit mapu v dostatečně detailním měřítku a místo pořízení fotky vyberete jediným kliknutím myši.
Kromě JPEG a TIFF souborů si dle slov Microsoftu Pro Photo Tools rozumí také s formátem RAW u velké části výrobců digitálních fotoaparátů. Pokud se chcete o geotaggingu dozvědět více, můžete si přečíst např. tento článek na webových stránkách Microsoftu.
Zdroj: Microsoft
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala