Registrace: 4.9.2012
Komentářů: 275, score 0.6 | Svět hardware: 138/0.8 | Svět mobilně: 68/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 20.12.2019 s hodnocením +4:
Přitom by stačilo zavést něco jako P.M.P.O u audia, kde se vezme skutečný výkon a ten se vynásobí tak stem. Softwarově zkrátka výstup ze snímače zvětšit ­(podobně jako se dělá nesmyslný upscaling u videa­), hnusné to bude pořád stejně, ale soubor bude mít správnou marketingovou velikost :­-)
Komentář z 4.2.2019 s hodnocením +4:
Není nakonec APS­-C dobrý kompromis mezi tím vším? ;­-)
Komentář z 24.6.2020 s hodnocením +3:
Kdo si vzpomene jak to bylo s notebooky Sony VAIO po prodeji JIP, tak asi moc optimismu v tomto případě nemá. Obávám se, že to dopadne jako značka Kodak.

Olympus jsem sice nikdy neměl, ale je to škoda. Poslední kdo teď zbývá s Micro Four Thirds je Panasonic, takže ten by mohl být kupcem. Ne každý sice chce FF, ale je otázka, jak dlouho ostatní udrží APS­-C modely, když není společný bajonet. To je­/byla jednoznačná výhoda MFT.

Časem to skončí tak, že na výběr bude jen FF nebo mobil :­-/

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 3.10.2016 s hodnocením -6:
To je ta firma, co prodává telefony s předinstalovaným malwarem ? Já vím, že u krámu jako je Android je to jedno, ale stejně k tomu nemám žádnou důvěru.
Komentář z 4.5.2019 s hodnocením -5:
Jen tím potvrdili obavy vyplývající z tohoto typu licence. Obecně jej sice preferuji, protože pak získám všechny aktualizace ­(Office 365 a podobně­), nicméně podobné chování bude lidi nutit vyhledávat alternativy.

Na druhé straně někdy za to může i ­"nenažrané­" chování zákazníků. Microsoft nabízel v rámci Office 365 předplatného neomezené OneDrive úložiště. Někteří tam ale začli ukládat stovky TB nesmyslů, zřejmě testovali onu neomezenost :­-­) Nakonec to omezili na 1 TB.
Komentář z 24.6.2020 s hodnocením -4:
Letošní ­(a nejen letošní­) prodeje prakticky čehokoli ­"zbytného­" budou masakr. Zatím to nevypadá, že se toho až tak moc stalo a všechny ty přehnané reakce vlád nezpůsobilo tolik škody. To se ukáže tak nejdříve koncem roku. U nás to bude o to horší, že nemáme Euro. Zatím je znehodnocení Kč jen o 10%, ale to nemohou dlouho udržet.

Stále zvažuju zda Sony A6400 a tři objektivy neprodat a pořídit rychle A7 III a alespoň dva objektivy, než cena vyroste. Zatím to pro mě ale nemá prakticky žádnou výhodu, menší rozměr a váha APS­-C systémů vyhrává a s F1.4 objektivem se fotit koncerty docela daří i za špatného světla :­-)