Registrace: 4.9.2012
Komentářů: 227, score 0.5 | Svět hardware: 132/0.7 | Svět mobilně: 68/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.2.2019 s hodnocením +4:
Není nakonec APS­-C dobrý kompromis mezi tím vším? ;­-)
Komentář z 21.2.2019 s hodnocením +3:
Velmi pěkný článek, který ukazuje, že problém možná přijde odjinud. Prohlížím fotky na velkém monitoru, všechny z mobilu jsou strašné. Mám sice Microsoft Lumii 950, která má stále možná nejlepší foťák ­(proto ho taky DxOMark nikdy neotestoval, asi konkurence zaplatila­), ale i tak s tím fotit je otrava. A to má dokonce samostatné mechanické tlačítko spouště. Všude beru Sony A6000 + 18­-135 a Sigma 16, stejně chodím s malým batohem, takže se tam v pohodě vejde. To se ale týká cestování po Evropě, kde je relativně bezpečno.

Nejzajímavější postřeh v závěru je ­"S telefonem jste také podstatně méně nápadní, fotí tím každý a nebudete tolik podezřelí ve srovnání s focením s velkým fotoaparátem­". Ačkoli to teď vypadá nepodstatně, obávám se, že právě tohle bude v ­(blízké?­) budoucnosti největší překážka seriózní fotografie. Představa že každý kdo má ­"velký foťák­" je zároveň profesionál, který si tím vydělává balík, protože jinak by ­"přece fotil mobilem jako každej­", bude sílit.

Chystám se na cestu do Brazílie a po přečtení cestovatelských diskusí i rad místních jsem si na tu cestu raději koupil malý kompakt ­(vyhrál Panasonic LX15, děkuji zde za doporučení­), protože vytahnout tam na ulici velký foťák prý není rozhodně dobrý nápad. Pořád to sice fotí líp než mobil, ale radost z toho velkou nemám. Srovnání kvality výstupu s A6000 je tristní. Jenže o kvalitu dnes nikdo nestojí, protože na Facebooku s jeho strašnou kompresí i v režimu ­"vysoké kvality­" opravdu nerozeznáte skoro nic. Všechno je stejně rozpatlané a vyžehlené.

Byla by ale škoda, aby focení skutečným fotoaparátem vymizelo, i když už dnes skoro nikoho nezajímá. Teď jde o to, jak velké překážky bude třeba v budoucnosti při takovém focení překonávat.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 3.10.2016 s hodnocením -6:
To je ta firma, co prodává telefony s předinstalovaným malwarem ? Já vím, že u krámu jako je Android je to jedno, ale stejně k tomu nemám žádnou důvěru.
Komentář z 4.5.2019 s hodnocením -5:
Jen tím potvrdili obavy vyplývající z tohoto typu licence. Obecně jej sice preferuji, protože pak získám všechny aktualizace ­(Office 365 a podobně­), nicméně podobné chování bude lidi nutit vyhledávat alternativy.

Na druhé straně někdy za to může i ­"nenažrané­" chování zákazníků. Microsoft nabízel v rámci Office 365 předplatného neomezené OneDrive úložiště. Někteří tam ale začli ukládat stovky TB nesmyslů, zřejmě testovali onu neomezenost :­-­) Nakonec to omezili na 1 TB.
Komentář z 3.10.2016 s hodnocením -4:
Vědomosti mám dostatečné, Android je největší technologický odpad posledních 20 let. iOS na tom není o moc lépe. Jediná použitelná platforma jsou Windows 10 Mobile, dříve ještě BlackBerry.