www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM
, , recenze
Objektiv Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM při svém představení opravdu hodně překvapil. Vedle klasického makro režimu přinesl i supermakro režim, má i optickou stabilizaci a přisvětlení. Bude tak skvělý i v praxi jako na papíře?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Na noční scéně budeme zkoumat např. to, jak si objektiv poradí se silnými zdroji světla, zda tam např. vytváří hvězdičky.
 
Canon EF-M 28mm F3.5 Macro noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 28 (45) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšení
 
Charakter hvězdiček je různorodý. U některých světel v podstatě neexistují, u jiných jsou docela vidět. K dispozici je snímek v RAW formátu.
 
 

Standardní scéna

 
Tradiční dva snímky doprovázející každou recenzi nebudou chybět ani tentokrát. Začneme snímkem krajiny.
 
Canon EF-M 28mm F3.5 Macro standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/320 s, clona F7,1, citlivost ISO 100, ohnisko 28 (45) mm, klikněte pro zvětšení
 
Objektiv předvádí vyrovnané výkony a opět se můžeme těšit na celoplošně velmi dobrou kresbu. Nebude chybět ani RAW snímek.
 
Canon EF-M 28mm F3.5 Macro standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/100 s, clona F9, citlivost ISO 10, ohnisko 28 (45) mm, klikněte pro zvětšení
 
Znovu vidíme celoplošně solidní kresbu. Objektiv také vykresluje čáry na šedé stěně mlýnů, s fotoaparátem ale poněkud trpí na moaré efekt. Opět je k dispozici RAW snímek.

Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala