www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu
, , recenze
Podíváme se na zoubek CSC fotoaparátu Canon EOS M50, který se může pochlubit elektronickým hledáčkem. Nově přináší také podporu 4K videosekvencí a zpomalené video. Těšit se můžeme na zaostřování pomocí duálních pixelů.
reklama

Optický a digitální zoom

 
Míra optického zoomu závisí na použitém objektivu, nejde tedy o vlastnost fotoaparátu. My se přesto podíváme, co vás čeká při použití standardního 15-45mm objektivu.
 
Canon EOD M50 zoom 15mm ohnisko
 
expoziční čas 1/320 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Setový objektiv 15-45mm rozhodně potěší širokoúhlým záběrem (24 mm po přepočtu) a solidní je také kresba, a to včetně rohů. Chce to ale clonit.
 
Canon EOD M50 45mm ohnisko
 
expoziční čas 1/200 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 45 (72) mm, klikněte pro zvětšení
 
S 3× optickým zoomem si té univerzálnosti moc neužijete, objektiv navíc končí na pouhých 72 přepočtených milimetrech. Ve středu kreslí velmi dobře, směrem k rohům se to lehce zhoršuje.
 
 

Rychlost

 
Pro test rychlosti jsem zvolil rychlou SDHC kartu SanDisk Extreme Pro, jejíž zapisovací rychlost se pohybovala okolo 80 MB/s.
  • První snímek - 1,35 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí - 0,1 až 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky - 0,3 sekundy
  • Sekvenční snímání (pomalé) - 3,8 fps
  • Sekvenční snímání (rychlé) - 8,85 fps
  • Sekvenční snímání RAW s plným bufferem - 1,75 fps
  • Buffer - kapacita 31 JPEGů, 9 RAWů, 12 C-RAWů, ukládání 6 sekund
Fotoaparát je ve většině případů dosti svižný. Velmi rychle ostří, nabídne také slušné, téměř 9fps sekvenční snímání. Trochu slabší je náběh a především kapacita RAW bufferu. Ten je s 9 snímky ještě menší než u low-endové verze EOS M100.

Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář