www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu
, , recenze
Podíváme se na zoubek CSC fotoaparátu Canon EOS M50, který se může pochlubit elektronickým hledáčkem. Nově přináší také podporu 4K videosekvencí a zpomalené video. Těšit se můžeme na zaostřování pomocí duálních pixelů.
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom

 
Míra optického zoomu závisí na použitém objektivu, nejde tedy o vlastnost fotoaparátu. My se přesto podíváme, co vás čeká při použití standardního 15-45mm objektivu.
 
Canon EOD M50 zoom 15mm ohnisko
 
expoziční čas 1/320 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Setový objektiv 15-45mm rozhodně potěší širokoúhlým záběrem (24 mm po přepočtu) a solidní je také kresba, a to včetně rohů. Chce to ale clonit.
 
Canon EOD M50 45mm ohnisko
 
expoziční čas 1/200 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 45 (72) mm, klikněte pro zvětšení
 
S 3× optickým zoomem si té univerzálnosti moc neužijete, objektiv navíc končí na pouhých 72 přepočtených milimetrech. Ve středu kreslí velmi dobře, směrem k rohům se to lehce zhoršuje.
 
 

Rychlost

 
Pro test rychlosti jsem zvolil rychlou SDHC kartu SanDisk Extreme Pro, jejíž zapisovací rychlost se pohybovala okolo 80 MB/s.
  • První snímek - 1,35 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí - 0,1 až 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky - 0,3 sekundy
  • Sekvenční snímání (pomalé) - 3,8 fps
  • Sekvenční snímání (rychlé) - 8,85 fps
  • Sekvenční snímání RAW s plným bufferem - 1,75 fps
  • Buffer - kapacita 31 JPEGů, 9 RAWů, 12 C-RAWů, ukládání 6 sekund
Fotoaparát je ve většině případů dosti svižný. Velmi rychle ostří, nabídne také slušné, téměř 9fps sekvenční snímání. Trochu slabší je náběh a především kapacita RAW bufferu. Ten je s 9 snímky ještě menší než u low-endové verze EOS M100.

reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala