www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu
, , recenze
Podíváme se na zoubek CSC fotoaparátu Canon EOS M50, který se může pochlubit elektronickým hledáčkem. Nově přináší také podporu 4K videosekvencí a zpomalené video. Těšit se můžeme na zaostřování pomocí duálních pixelů.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Pokud jde o noční focení, Canon EOS M50 nabídne maximálně 30sekundovou expozici, nicméně využít lze i bulb režim. Zaostřovací systém je slušný, citlivost patří k slušnému průměru. Občas sice zazmatkuje a vzdá to, v zásadě ale nejsou větší problémy.
 
Canon EOS M50 noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Kvalita snímku je dosti slušná, šum téměř neexistuje, a to ani v RAWu. Tam si můžete dovolit docela velké prosvětlování tmavých ploch a šum zůstane v normě. Podívejme se však ještě na míru šumu u nočních snímků při různých citlivostech.
 
Canon EOS M50 ISO šum noční scéna
 
výřezy z 24MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)
 
Kvalita obrazu je dobrá do citlivosti ISO 800 včetně. U ISO 1600 už v RAWu lehce stoupá jasový šum a JPEG začíná rozmývat kresbu (jde to vidět např. na dlažbě na chodníku). Nicméně stále je to solidní výsledek. Použitelné je i ISO 3200, nicméně výše je už šumu opravdu mnoho. Dvě nejvyšší citlivosti jsou jen obtížně použitelné.
 
 

Standardní scéna

 
Tradičně se budeme věnovat i dvěma standardním snímkům, které jsou k nalezení v našich recenzích.
 
Canon EOS M50 standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/200 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Na nejširší ohniskové vzdálenosti dokáže setový objektiv po přiclonění velmi dobře kreslit a využije tak schopností 24MPx senzoru. Můžete si stáhnout také snímek ve formátu RAW.
 
Canon EOS M50 standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/125 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 28 (45) mm, klikněte pro zvětšení
 
Objektiv spolu se snímačem dokázaly vykreslit šedé čáry na stěně mlýnů, což určitě chválím. Kresba je celkově solidní. Opět dávám k dispozici snímek ve formátu RAW.

Nejnovější články
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář