www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu

Canon EOS M50: levné 4K od Canonu
, , recenze
Podíváme se na zoubek CSC fotoaparátu Canon EOS M50, který se může pochlubit elektronickým hledáčkem. Nově přináší také podporu 4K videosekvencí a zpomalené video. Těšit se můžeme na zaostřování pomocí duálních pixelů.
reklama

Noční scéna

 
Pokud jde o noční focení, Canon EOS M50 nabídne maximálně 30sekundovou expozici, nicméně využít lze i bulb režim. Zaostřovací systém je slušný, citlivost patří k slušnému průměru. Občas sice zazmatkuje a vzdá to, v zásadě ale nejsou větší problémy.
 
Canon EOS M50 noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Kvalita snímku je dosti slušná, šum téměř neexistuje, a to ani v RAWu. Tam si můžete dovolit docela velké prosvětlování tmavých ploch a šum zůstane v normě. Podívejme se však ještě na míru šumu u nočních snímků při různých citlivostech.
 
Canon EOS M50 ISO šum noční scéna
 
výřezy z 24MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)
 
Kvalita obrazu je dobrá do citlivosti ISO 800 včetně. U ISO 1600 už v RAWu lehce stoupá jasový šum a JPEG začíná rozmývat kresbu (jde to vidět např. na dlažbě na chodníku). Nicméně stále je to solidní výsledek. Použitelné je i ISO 3200, nicméně výše je už šumu opravdu mnoho. Dvě nejvyšší citlivosti jsou jen obtížně použitelné.
 
 

Standardní scéna

 
Tradičně se budeme věnovat i dvěma standardním snímkům, které jsou k nalezení v našich recenzích.
 
Canon EOS M50 standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/200 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Na nejširší ohniskové vzdálenosti dokáže setový objektiv po přiclonění velmi dobře kreslit a využije tak schopností 24MPx senzoru. Můžete si stáhnout také snímek ve formátu RAW.
 
Canon EOS M50 standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/125 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 28 (45) mm, klikněte pro zvětšení
 
Objektiv spolu se snímačem dokázaly vykreslit šedé čáry na stěně mlýnů, což určitě chválím. Kresba je celkově solidní. Opět dávám k dispozici snímek ve formátu RAW.

Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář