www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS RP: levný full frame šikula

Canon EOS RP: levný full frame šikula
, , recenze
Canon se pustil do třídy full frame CSC fotoaparátů a základním modelem je poměrně levný EOS RP. Na něj se právě dnes podíváme. Jak si povede tento fotoaparát, který nabídne 26MPx snímač a 4K video?
K oblíbeným
reklama

Optický zoom


Pokud jde o optický zoom, ten u CSC fotoaparátů pochopitelně závisí na použitém objektivu, nejde tedy o vlastnost fotoaparátu jako takového. My se proto jen podíváme, jaké úhly záběru nám nabídne kombinace EOS RP a základního objektivu 24-105mm.
 
Canon EOS RP zoom 24mm ohnisko
 
expoziční čas 1/160 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisková vzdálenost 24 mm, klikněte pro zvětšení
 
Na tomto snímku jde vidět, jak má EOS RP tendenci podexponovávat. Zde jsem nekorigoval expozici a je vidět docela tmavý snímek. Detaily jsou v pořádku, 24mm záběr je příjemně širokoúhlý a objektiv zvládne dodat solidní detaily ve většině plochy.
 
Canon EOS RP zoom 105mm ohnisko
 
expoziční čas 1/125 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisková vzdálenost 105 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšení
 
Objektiv nabídne rozumný optický zoom (4,4násobný), což je přiměřeně univerzální. Také oceňuji solidní kresbu prakticky po celé ploše.
 
 

Rychlost

 
Pro test rychlosti byla využita rychlá SDXC karta Kingston React. Ta v našem testu dosahovala zapisovací rychlosti téměř 80 MB/s.
  • První snímek - 1,3 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí (zaostření) - 0,1 až 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky - 0,3 sekundy
  • Sekvenční snímání - 2,55 fps
  • Sekvenční snímání rychlé (One Shot) - 4,8 fps
  • Sekvenční snímání rychlé (Servo) - 3,8 fps
  • Buffer - kapacita 37 RAW+JPEG (ukládání 35 sekund)
Dosažené časy jsou dosti slušné. Fotoaparát velmi rychle ostří, má také velmi krátké prodlevy mezi snímky. Kde je to horší, je sekvenční snímání, které je lehce pod 5 fps, což je na dnešní dobu podprůměrný výsledek. Docela dobrá je kapacita RAW bufferu.

Nejnovější články
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře