www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon IXUS 285 HS: kamarád do kabelky

Canon IXUS 285 HS: kamarád do kabelky
, , recenze
Dnes po delší době zavítáme do levnější kategorie kompaktů a podíváme se na kapesní ultrazoom Canon IXUS 285 HS. Těšit se můžete na 12× optický zoom a makro ostření od 1 centimetru. Najdete zde i Wi-Fi a Full HD video.
K oblíbeným
reklama
Dále se budeme věnovat náročnému focení v protisvětle a technikám pro rozšíření dynamického rozsahu.
expoziční čas 1/400 s, clona F10, citlivost ISO 80, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníKrajina je dost tmavá, kresba je na danou kategorii a jas docela slušná (vzhledem k tomu, jaký by byl obvyklý výsledek u kompaktů této kategorie).
expoziční čas 1/800 s, clona F10, citlivost ISO 160, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníTechnologie i-Contrast stáhne jasy poloviční expozicí a stíny pak softwarově prosvětlí. Kresba je pak zase o něco slabší. V obraz je vidět odlesk.
expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 160, ohnisko 28 mm, klikněte pro zvětšeníSlunce prosvítající mezi větvemi dokáže nadělat obrovskou paseku. Odlesky jsou velmi výrazné a pokrývají značnou část obrazu. To pak už ani nevadí trochu chromatické aberace.
expoziční čas 1/1000 s, clona F3,6, citlivost ISO 80, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníStinné plochy jsou docela zašuměné, ale oceňuji, že je Canon zbytečně moc nerozpatlává, jak je u kompaktů zvykem. Na druhou stranu obloha je celá přepálená a znovu je tu problém s odlesky.
expoziční čas 1/400 s, clona F10, citlivost ISO 200, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníTechnologie i-Contrast opět značně vylepšuje jasy, ale za cenu zvýšeného šumu ve stínech.

reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala