reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Canon PowerShot G7 X: opět skvělé géčko

, , recenze: specifikace produktu
Canon PowerShot G7 X: opět skvělé géčko
Velmi zajímavým profi kompaktem je Canon PowerShot G7 X, který kombinuje velký 1" CMOS BSI senzor s objektivem s výbornou světelností F1,8 až F2,8. Nechybí ani Wi-Fi, selfie displej a Full HD videosekvence.
Canon PowerShot G7 X: opět skvělé géčko
Zde se můžete podívat na několik ilustračních snímků.


Canon PowerShot G7 X galerie krajina

expoziční čas 1/1250 s, clona F5, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníFotoaparát nabídne celoplošně dost dobré detaily. Můžete se podívat i na snímek v RAW formátu. Tam jsou rohy o něco méně ostré.


Canon PowerShot G7 X galerie Krušovice

expoziční čas 1/320 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 82 mm, klikněte pro zvětšeníNa fotoaparátu se mi opravdu líbil opravdu krásný bokeh. Na to, že jde o kompakt, PowerShot G7 X maže dost slušně pozadí a bokeh je navíc hodně krémový.


Canon PowerShot G7 X galerie portrét

expoziční čas 1/500 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 100 mm, klikněte pro zvětšeníPochopitelně u portrétů s větší částí postavy nelze čekat úplně rozmazané pozadí, ale těžko budete hledat kompakt, který by z této vzdálenosti dokázal něco takového. Opět je k dispozici RAW.


Canon PowerShot G7 X galerie noční fotografie

expoziční čas 1/13 s, clona F2,8, citlivost ISO 3200, ohnisko 100 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníPři citlivosti ISO 3200 je šumu logicky hodně a odšumování je silné, takže v méně výrazných plochách (stromy, stíny) je kresba hodně rozpatlaná. Každopádně v rozumně velkých rozlišeních je kvalita obrazu solidní. Můžete si stáhnout RAW.


Canon PowerShot G7 X galerie Brno

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníSlušná kresba, levá strana je trochu méně výrazná, ale jinak dobrá práce.


Canon PowerShot G7 X galerie SOR CNG 12

expoziční čas 1/60 s, clona F8, citlivost ISO 125, ohnisko 42 mm, klikněte pro zvětšeníVýhodou inteligentní stabilizace (s detekcí panningu) a možnosti aktivovat ND filtr je možnost velmi snadného focení objektů v pohybu. Fotit panning s PowerShotem G7 X je vyloženě radost.


Canon PowerShot G7 X galerie 7

expoziční čas 1/500 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 100 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníZnovu ukázka velmi příjemně malé hloubky ostrosti, slušného zaostření hlavního objektu a příjemného bokehu v popředí i pozadí.


Canon PowerShot G7 X galerie socha v Šenově

expoziční čas 1/2000 s, clona F2,2, citlivost ISO 125, ohnisko 36 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníI u tohoto snímku dokázal objektiv trošku máznout pozadí. Není vyloženě rozmazané, ale naopak podporuje mírný trojrozměrný efekt. Zde byl obrovský problém zaostřit na sochu. Fotoaparát to naprosto nedával a bylo nutno zvolit ruční polohování AF bodu a použít jeho nejmenší velikost, jinak měl tendenci pořád ostřit na pozadí.


Canon PowerShot G7 X galerie Havířov

expoziční čas 1/1250 s, clona F5,6, citlivost ISO 250, ohnisko 88 mm, klikněte pro zvětšeníS funkcí na optimalizaci dynamického rozsahu se dočkáte vyrovnanějších jasů, více prosvětlených stínů, je to ale za cenu vyššího šumu a patlání v nich.


Canon PowerShot G7 X galerie noční vesnice

expoziční čas 15 s, clona F1,8, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNeosvětlené plochy jsou hodně rozmazané, ale osvětlené části jsou krásně ostré a kontrastní, přestože byl objektiv úplně odcloněný. Nesmí chybět ani RAW snímek. Ten ukazuje spoustu barevných vypálených pixelů ve stínech při výrazné korekci expozice do plusu (jinak si jich vůbec nevšimnete).


Canon PowerShot G7 X galerie Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Brně

expoziční čas 1/500 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 79 mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníCeloplošně vynikající výsledek, o čemž se můžete přesvědčit i v RAWu.


Canon PowerShot G7 X galerie 12

expoziční čas 1/1250 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníVe stínech je rozmývání poněkud silnější a ztrácí se detaily. RAW nicméně ukazuje, že těch detailů tam není až tak mnoho. Dynamický rozsah čipu je dost slušný, ale ne nekonečný.


Canon PowerShot G7 X galerie chodba

expoziční čas 1/25 s, clona F1,8, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníS plně odcloněným objektivem je středová ostrost vynikající, ale směrem k rohům se postupně zhoršuje. Stabilizace, širokoúhlá ohnisková vzdálenost a výborná světelnost zaručí možnost bezproblémového focení v interiérech i při poměrně špatném světle.


Canon PowerShot G7 X galerie dřevěná socha

expoziční čas 1/800 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 83 mm, klikněte pro zvětšeníDalší ukázka krásných detailů v zaostřené ploše a příjemného krémového bokehu ve většině plochy.


Canon PowerShot G7 X galerie pohled na Brno

expoziční čas 1/1000 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 100 mm, klikněte pro zvětšeníCeloplošně dobrá kresba, objektiv je opravdu dost slušný. K dispozici je i RAW snímek.


Canon PowerShot G7 X galerie les

expoziční čas 1/20 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 44 mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníZde si můžete bohužel všimnout chromatické aberace. Automatika zde také hodně přeexponovávala a i při mírné záporné korekci je snímek dost světlý. K dispozici je i RAW.


Canon PowerShot G7 X galerie makro motýl

expoziční čas 1/1600 s, clona F3,5, citlivost ISO 125, ohnisko 100 mm, klikněte pro zvětšeníTelemakro není silnou stránkou fotoaparátu (a ani běžné makro). Doporučuji trochu clonit, neboť při ostření na krátkou vzdálenost dělá objektiv trochu auru.

reklama