www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot G9 X Mark II: kapesní borec

Canon PowerShot G9 X Mark II: kapesní borec
, , recenze
Druhá generace profi kompaktu PowerShot G9 X Mark II přináší nový výkonnější procesor a výkonnější stabilizaci obrazu. My se dnes podíváme, jak dobře si tento fotoaparát vede. Bude to ideální kompakt do kapsy?
reklama
Dnes se mrkneme na profi kompakt Canon PowerShot G9 X Mark II, který nahradil starší model PowerShot G9 X. Ten jsme testovali v minulém roce. Např. na testy optiky vás tedy odkáži na předchozí recenzi. Novinka má nadále 1" 20MPx snímač a světelný objektiv s 3× optickým zoomem. Dostala však lepší procesor, rychlejší sekvenční snímání a především výkonnější systém stabilizace. Jak si tedy povede?
 
 

Recenze Canon PowerShot SX430 ISVideorecenze fotoaparátu Canon PowerShot G9 X Mark II s ukázkami ovládání a testovacími Full HD videosekvencemi.
 
 

Ergonomie a rozmístění ovládacích prvků

 
Design těla byl z předchůdce převzat v podstatě beze změny. Musím ale říci, že stříbrnohnědá kombinace fotoaparátu sluší mnohem více než nezajímavá černá. Fotoaparát je opravdu malý a lehký, vedle původní Sony RX100 jde asi o jediný vyloženě kapesní profi kompakt. G9X Mark II strčíte i do kapsy kalhot a nebudete se cítit nějak omezováni. Fotoaparát sice nemá v podstatě žádný grip, ale na těle jsou lehce drsnější prvky (vpředu i vzadu), které držení zjednodušují. Zpracování těla je výborné, zde lze jen chválit.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II celkový pohled
 
Objektiv má 3× optický zoom a dobrou světelnost F2,0 až F4,9. Kolem objektivu najdete otočný prstenec, který se dá využít např. pro korekci expozice nebo úpravu času a clony. Intuitivně bych ale čekal opačné ovládání (po směru hodinových ručiček bych čekal navyšování clony a ne snižování). Chválím to, že Canon vybavil fotoaparát interním ND filtrem, který může být i automatický a o jeho zapínání se nemusíte starat.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II objektiv
 
Z vrchní strany dobře vyniknou malé rozměry. Nalevo je mechanicky výklopný blesk (pod ním je posuvné tlačítko pro vyklopení). Následuje klasický vstup do režimu prohlížení snímků (rychlé prohlédnutí právě vyfoceného snímku můžete aktivovat i tlačítkem Q/SET hned po vyfocení).
 
Canon PowerShot G9 X Mark II horní strana
 
Tlačítko pro zapnutí, tlačítko spouště i páčka zoomu se ovládají výborně. Zoomovací páčka je u focení jen jednorychlostní. Ovládací kolečko režimů má tužší chod, ale ne přehnaně.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II ovládací kolečko
 
Záď obsahuje 3,0" displej s rozlišením 1,04 milionu bodů (720×480 RGB pixelů). Displej je dotykový a je hlavním ovládacím prvkem. Neslouží tedy jen k výběru ostřících bodů, ale také pro většinu nastavování v menu. Někdy by se ale hodila i klasická tlačítka, co si budeme povídat. Obraz je krásný a detailní, pozorovací úhly jsou solidní, pozorovatelnost na slunci by mohla být kapánek lepší.
 
Na pravé straně je tlačítko pro natáčení videa (prodleva na zmáčknutí 0,7 sekundy, při vypnutí je odezva okamžitá). Tlačítko Q/SET slouží k potvrzování, spouští ale také konfigurovatelné quick menu. Následuje MENU pro vstup do hlavního menu a INFO, které mění zobrazení displeje.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II displej
 
Pod krytkou naleznete HDMI port a USB, přes které se dá fotoaparát nabíjet.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II porty
 
Na pravé straně je pak tlačítko pro zapnutí Wi-Fi a na snímku také vidíte vyskakující blesk.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II blesk
 
Vespod je pak slot pro paměťové karty typu SD, SDHC a SDXC, je zde také akumulátor. Závit pro stativ je kovový a je přesně v ose objektivu.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II baterie
 
Balení je hodně jednoduché. K fotoaparátu dostanete poutko, nabíječku s kabelem a akumulátor. Tím výčet končí.
 
Canon PowerShot G9 X Mark II příslušenství
 
Fotoaparát Canon PowerShot G9 X Mark II zatím vypadá být schopným přístrojem. Další kapitoly ukáží, jak je na tom po fotografických stránkách.
Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala