www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot S110: solidnost do kapsy

Canon PowerShot S110: solidnost do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Canony PowerShot řady S jsou dlouhodobými zástupci malých profi kompaktů a dnes se podíváme na nejnovějšího zástupce, model S110. Ten nabídne 1/1,7" CMOS snímač s 12 megapixely, objektivem s 5× optickým zoomem a Wi-Fi.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Oproti starším Canonům byla o něco zlepšena úspěšnost ostření za tmy. Musíte si akorát dávat pozor na zapnutý ND filtr, který logicky úspěšnost zhoršuje. Expoziční časy mohou být až 15 sekund, ale všechny delší než 1 sekunda mohou využít pouze citlivosti ISO 80.
expoziční čas 15 s, clona F4,5, citlivost ISO 80, ohnisko 56 mm, klikněte pro zvětšeníU tohoto snímku jsem použil ND filtr pro dosažení delšího expozičního času. Nasvícené detaily jsou velmi dobré, naopak stíny jsou méně viditelné. Můžete se podívat i na snímek v RAWu. Dále se podíváme na snímky při různých citlivostech, vlevo je výřez z JPEGu, vpravo pak z RAWu s vypnutým odšumováním.
ISO 80 (JPEG / konverze z RAWu)U nejnižší citlivosti není žádný problém, kvůli lehkému smogu je ale kontrast poněkud nižší.
ISO 100 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 100 je k dispozici maximálně s expozičním časem 1 sekundy. Proto je snímek tmavý a šum se tak těžko posuzuje.
ISO 200 (JPEG / konverze z RAWu)U citlivosti ISO 200 čekejte odšumování ve stínech, RAWy trpí na lehký jasový šum.
ISO 400 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 400 dále navyšuje barevný šum, je to ale ještě použitelná citlivost.
ISO 800 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 800 přichází s barevným šumem, naopak v JPEGu začíná dosti silné rozmývání i ztráta barev.
ISO 1600 (JPEG / konverze z RAWu)S dalším navýšením citlivosti na ISO 1600 dále klesá barevnost JPEGů, detaily jsou rozmyté.
ISO 3200 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 3200 snímky prakticky celé rozmyje, pouze výrazné kontrastní detaily (bílá dodávka vlevo dole) jsou stále velmi dobře viditelné.ISO 6400 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 6400 (multiexpozice)ISO 6400 je v podstatě k ničemu, a to i při multiexpozici. Tam sice není tak vysoký šum, ale detaily jsou stále velmi nízké a barevnost prakticky neexistuje.
ISO 12800 (JPEG / konverze z RAWu)Nejvyšší citlivost je v RAWu plná barevného šumu, JPEGy jsou v podstatě bez barev a detailů.


Standardní scéna


Nyní se podíváme na dva standardní snímky (první bude prezentován dvakrát).
expoziční čas 1/200 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 61 mm, klikněte pro zvětšeníI přes jemnou mlhu je kresba na kompakt velmi slušná a detailní, stromy vpravo jako tradičně vypadají poněkud méně ostře (je zde spousta jemné kresby, kterou už čip s objektivem nevykreslí). Můžete se podívat i na snímek v RAWu.
expoziční čas 1/400 s, clona F4, citlivost ISO 160, ohnisko 61 mm, klikněte pro zvětšeníS technologií i-Contrast je obloha o něco tmavší a snímek působí jasově více vyrovnaně. Prosvětleným stínům to příliš neuškodilo, šum je jen o trochu vyšší.
expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 46 mm, klikněte pro zvětšeníVýsledek je slušný, kresba je po celé ploše dostatečná, pravý růžek je trochu "mléčný".

reklama
Nejnovější články
Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8 Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8
Dalším zajímavým patentem z dílen společnosti Canon je extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv RF 13-21mm F2.8. Ten by měl nabídnout více než 106° úhel záběru, optický zoom by měl být téměř 1,6násobný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount 7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount
Výrobce levných manuálních objektivů 7artisans přichází s další novinkou. Tentokrát je to jeho velmi světelný objektiv MF 35mm f/1.4, který bude mimo Sony E/FE nově k dispozici také pro full frame CSC od NIkonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu
Obličejové filtry, které lze aktivovat na nejednom telefonu, se "vymstily" reportérovi Justinovi Hintonovi. Ten chtěl natočit seriózní reportáž, jenže ve výsledku měl ve videu tváře mafiána, kouzelníka, pilota ze sci-fi filmu a další.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe
Nedávno jsme si vyzkoušeli 47,3MPx Lumix S1R od Panasonicu, nyní přichází na řadu varianta Lumix S1 s 24MPx snímačem. Ta je více zaměřena na natáčení videa. Jak bude dobrá pro fotky i video?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů