www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot S110: solidnost do kapsy

Canon PowerShot S110: solidnost do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Canony PowerShot řady S jsou dlouhodobými zástupci malých profi kompaktů a dnes se podíváme na nejnovějšího zástupce, model S110. Ten nabídne 1/1,7" CMOS snímač s 12 megapixely, objektivem s 5× optickým zoomem a Wi-Fi.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Oproti starším Canonům byla o něco zlepšena úspěšnost ostření za tmy. Musíte si akorát dávat pozor na zapnutý ND filtr, který logicky úspěšnost zhoršuje. Expoziční časy mohou být až 15 sekund, ale všechny delší než 1 sekunda mohou využít pouze citlivosti ISO 80.
expoziční čas 15 s, clona F4,5, citlivost ISO 80, ohnisko 56 mm, klikněte pro zvětšeníU tohoto snímku jsem použil ND filtr pro dosažení delšího expozičního času. Nasvícené detaily jsou velmi dobré, naopak stíny jsou méně viditelné. Můžete se podívat i na snímek v RAWu. Dále se podíváme na snímky při různých citlivostech, vlevo je výřez z JPEGu, vpravo pak z RAWu s vypnutým odšumováním.
ISO 80 (JPEG / konverze z RAWu)U nejnižší citlivosti není žádný problém, kvůli lehkému smogu je ale kontrast poněkud nižší.
ISO 100 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 100 je k dispozici maximálně s expozičním časem 1 sekundy. Proto je snímek tmavý a šum se tak těžko posuzuje.
ISO 200 (JPEG / konverze z RAWu)U citlivosti ISO 200 čekejte odšumování ve stínech, RAWy trpí na lehký jasový šum.
ISO 400 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 400 dále navyšuje barevný šum, je to ale ještě použitelná citlivost.
ISO 800 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 800 přichází s barevným šumem, naopak v JPEGu začíná dosti silné rozmývání i ztráta barev.
ISO 1600 (JPEG / konverze z RAWu)S dalším navýšením citlivosti na ISO 1600 dále klesá barevnost JPEGů, detaily jsou rozmyté.
ISO 3200 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 3200 snímky prakticky celé rozmyje, pouze výrazné kontrastní detaily (bílá dodávka vlevo dole) jsou stále velmi dobře viditelné.ISO 6400 (JPEG / konverze z RAWu)ISO 6400 (multiexpozice)ISO 6400 je v podstatě k ničemu, a to i při multiexpozici. Tam sice není tak vysoký šum, ale detaily jsou stále velmi nízké a barevnost prakticky neexistuje.
ISO 12800 (JPEG / konverze z RAWu)Nejvyšší citlivost je v RAWu plná barevného šumu, JPEGy jsou v podstatě bez barev a detailů.


Standardní scéna


Nyní se podíváme na dva standardní snímky (první bude prezentován dvakrát).
expoziční čas 1/200 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 61 mm, klikněte pro zvětšeníI přes jemnou mlhu je kresba na kompakt velmi slušná a detailní, stromy vpravo jako tradičně vypadají poněkud méně ostře (je zde spousta jemné kresby, kterou už čip s objektivem nevykreslí). Můžete se podívat i na snímek v RAWu.
expoziční čas 1/400 s, clona F4, citlivost ISO 160, ohnisko 61 mm, klikněte pro zvětšeníS technologií i-Contrast je obloha o něco tmavší a snímek působí jasově více vyrovnaně. Prosvětleným stínům to příliš neuškodilo, šum je jen o trochu vyšší.
expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 46 mm, klikněte pro zvětšeníVýsledek je slušný, kresba je po celé ploše dostatečná, pravý růžek je trochu "mléčný".

Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře