www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot SX160 IS: více megapixelů i zoomu

Canon PowerShot SX160 IS: více megapixelů i zoomu
, , recenze: specifikace produktu
Hodně vás zajímaly vlastnosti levného kapesního ultrazoomu Canon PowerShot SX160 IS. Odpovědi na mnoho otázek najdete v dnešní recenzi. Fotoaparát má 16MPx CCD snímač, objektiv s 16× optickým zoomem a možnost manuálních nastavení.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Canon PowerShot SX160 IS má oproti starším modelům trochu lepší autofokus, takže v noci ostří o trošku spolehlivěji. I tak se ale občas dočkáte rozmazaných snímků. Rozsah časů je velmi bohatý a končí na 15 sekundách.
expoziční čas 3,2 s, clona F5, citlivost ISO 100, ohnisko 60 mm, klikněte pro zvětšeníS několikasekundovou expozicí můžete dosáhnout zajímavých světelných efektů, přiclonění vytvoří poněkud nevýrazné hvězdičky kolem světel. Detaily jsou sice dobré, ale kresba se místy třepí a tmavé plochy se výrazně mažou (jde to vidět např. na tmavých autech nebo obchodnímu komplexu vpravo dole). Podíváme se také na výsledky při různých citlivostech.
ISO 100Nejnižší citlivost má velmi pěkné detaily, ve stínech ale odšumování kresbu docela ničí. Nepříjemné jsou také ustřelené pixely.
ISO 200Už při citlivosti ISO 200 začínají být stíny hodně rozsypané, ustřelené pixely jsou dosti výrazné. Osvícené detaily jsou nicméně stále solidní.
ISO 400Při ISO 400 jsou nasvícené detaily přijatelné, plochy ve stínu ale hrají velkým množstvím ustřelených pixelů.
ISO 800Zde se už projevuje typická nectnost CCD snímačů, což je vysoký šum při vyšších citlivostech. Výrazně tu klesá barevnost, je tu také mnoho tmavých osamělých pixelů.
ISO 1600Nejvyšší citlivost je ISO 1600 (pokud jde o plné 16MPx rozlišení). Barevnost dále klesá, slabší detaily v podstatě neexistují, ustřelených pixelů je opravdu mnoho.
ISO 3200 (režim Nízká hladina osvětlení)V režimu Nízká hladina osvětlení se fotí do rozlišení 4 megapixelů a je možné dosáhnout i vyšších citlivostí než ISO 1600. V tomto případě je to ISO 3200. Kvalita snímku ale není moc valná.


Standardní scéna


Můžete se podívat i na tradiční snímky, které prezentujeme v každé recenzi.
expoziční čas 1/50 s, clona F4,5, citlivost ISO 100, ohnisko 68 mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je v prostředku obrazu dobrá, směrem k rohům ale neostrost roste. Bohužel nechybí ani chromatická aberace.
expoziční čas 1/100 s, clona F4,5, citlivost ISO 200, ohnisko 68 mm, klikněte pro zvětšeníS i-Contrastem je vidět trochu větší šum, obloha ale není přepálená. Ve větvích je ale vidět značné množství patlání.
expoziční čas 1/100 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 46 mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníI na tomto snímku vidíte docela solidní detaily uprostřed snímku. Pravý spodní roh je docela neostrý a i stromy jsou trochu silněji odšuměné, než by bylo ideální.

reklama
Nejnovější články
Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů