www.digimanie.cz
>
>
>
>

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob
, , recenze: specifikace produktu
Navzdory našim chmurným prognózám o plánovaném uvedení Casia S600 pouze v Asii se nakonec i tento model probojoval na náš trh, čemuž jsme samozřejmě neodolali a řádně tento 6 Megapixel proklepli... V dnešní 8stránkové recenzi se poprvé hlouběji ponoříme do menu, nastavení a rozšíření samozřejmě doznaly i další sekce...
reklama
Digitální fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600 je dodáván v kompletu obsahujícím 1 x LiIon akumulátor, kolébku, poutko, 2 x CD se softem, USB + A/V out kabely a 2složkovou nabíječku. Ještě pár slov k dodávaným programům - pro Windows tu máme Photo Loader 2.3, Photohands 1.0, USB driver a pro Macintosh Photo Loader 1.1 a AVI importer component 1.0.

Dodávaná kolébka s neklouzavými pogumovanými nožkami na kancelářském stole (a nejen tam) dobře sedí. Je bohužel nutno ji používat k veškeré komunikaci s okolním světem (má na těle porty DC in, USB i A/V out). Druhá funkce, pro kterou je kolébka navržena, je možnost proměnit ji spolu s digitálem ve fotorámeček a ukazovat na něm svému okolí snímky. Kolébka dokonce obsahuje 2 speciální tlačítka, PHOTO (spouští prohlížení fotek) a USB (aktivuje komunikaci).


Casio S600 je velmi hubený digitál, což přímo na kastli nenápadně připomíná hrdý nápis "Super Slim 13.7 mm thin" a co si budeme namlouvat, právě tloušťka aparátu je to, co dělá jeho přenositelnost velmi příjemnou zkušeností. Dokonce ani v přední kapse kalhot digitál nezavazí a po umístění do náprsní kapsy není prakticky cítít. Dodejme ještě pro úplnost, že je to míra v tom nejužším místě, jinak má přístroj boky až 16 mm od sebe.

Ruku v ruce s postupující miniaturizací digitálů vcelku oprávněně roste obava uživatelů o jejich pohodlný úchop, takže jak je na tom přístroj s jistým držením? Musím říci, že opět velmi slušně, zatímco váš ukazováček obsluhuje On/Off tlačítko + spoušť, prostředník jistí zepředu a velká ploška vzadu pro palec s konečnou platností zajišťují vyvážený úchop. Potíže by snad mohly vzniknout pouze s umisťováním větších prstů levé ruky na kastli vlevo, to je ale obecně známým faktem, že velmi tenký digitál a medvědí tlapy zkrátka nejdou příliš dohromady. Co se týče váhy, pak nutno zdůraznit, že aparát je lehoučký (115 g bez výbavy), takže se při troše snahy a cviku dá pohodlně ovládat i jedinou rukou.
Objektiv je ve složeném stavu zcela ukrytý v těle zařízení a přidává tak další bodík k dobru na přenášecím pohodlí, aneb koho někdy tlačil do boku či nohy zcela nezasunutý objektiv nedejbože UZ či zrcadlovka, dokáže podobný detail ocenit. A ještě jedna drobnost - ani při vysunutém objektivu a položení na stůl nemá digitál tendenci padat "na nos."
Na čelní straně se kromě integrovaného blesku a přisvěcovací lampy AF nachází ještě mikrofon (ta malá tečka dole) a pochopitelně zde nalezneme také objektiv.

Strana zadní obsahuje zleva informační LEDku, přepínač režimů PLAY (prohlížení), REC (focení) a MOVIE (spustí nahrávání videa), následuje kolébkový zoom, ručka na poutko, 2,2" displej, reproduktor, 2 tlačítka - MENU (pro vstup do menu), BS (přepíná Best Shoot módy) a křížový směrový ovladač se samostatně stisknutelným středem. Veškeré ovládací prvky se tisknou velmi jistě a tak jaksi "vláčně."

Obhlídka spodní strany odhalí přítomnost šikovně umístěného kovového závitu na stativ, kolébkově-komunikačního portu a vpravo dvířka, za kterými se ukrývá...
...paměťová karta a akumulátor. Zatímco SD/MMC karta je jištěna obvyklým "zacvaknutím," LiIon akumulátor je na své pozici fixován oním šedým zobáčkem vpravo. Dvířka šachty jsou 2cestná (vysunout - odklopit).Nejnovější články
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala49 komentářů
Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW

V říjnu minulého roku Ricoh oznámil vývoj nové světelné padesátky HD Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW. Tento objektiv byl nyní oficiálně představen. Má např. nový 7,5krát silnější zaostřovací motorek SDM. 

5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD) Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD)
Minolta vyráběla obrovské množství zajímavých objektivů a dnes se podíváme na maličkou Minoltu MD Rokkor 45mm F2.0, která se svými rozměry už blíží kategorii pancaků. Jak si tento starý manuální objektiv povede?
5.7.2018, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung vylepšil ISOCELL Plus spolu s Fujifilmem Samsung vylepšil ISOCELL Plus spolu s Fujifilmem
Samsung už pět let vyrábí snímače ISOCELL pro mobilní telefony. Ty se vyznačují fyzickými bariérami mezi pixely, což snižuje přetékání náboje mezi pixely. Nová generace ISOCELL Plus vyvinutá s Fujifilmem toto ještě vylepšuje. 
4.7.2018, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Teleobjektiv Sony FE 400mm F2.8 GM OSS s necelými 3 kg Teleobjektiv Sony FE 400mm F2.8 GM OSS s necelými 3 kg
Sony představilo nový teleobjektiv FE 400mm F2.8 GM OSS (SEL400F28GM), který se vyznačuje výbornou světelností F2.8 a přitom i relativně nízkou hmotností. Dvojitý zaostřovací motorek pak zajistí velmi rychlé průběžné ostření. 
4.7.2018, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů