www.digimanie.cz
>
>
>
>

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob
, , recenze: specifikace produktu
Navzdory našim chmurným prognózám o plánovaném uvedení Casia S600 pouze v Asii se nakonec i tento model probojoval na náš trh, čemuž jsme samozřejmě neodolali a řádně tento 6 Megapixel proklepli... V dnešní 8stránkové recenzi se poprvé hlouběji ponoříme do menu, nastavení a rozšíření samozřejmě doznaly i další sekce...
reklama
Digitální fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600 je dodáván v kompletu obsahujícím 1 x LiIon akumulátor, kolébku, poutko, 2 x CD se softem, USB + A/V out kabely a 2složkovou nabíječku. Ještě pár slov k dodávaným programům - pro Windows tu máme Photo Loader 2.3, Photohands 1.0, USB driver a pro Macintosh Photo Loader 1.1 a AVI importer component 1.0.

Dodávaná kolébka s neklouzavými pogumovanými nožkami na kancelářském stole (a nejen tam) dobře sedí. Je bohužel nutno ji používat k veškeré komunikaci s okolním světem (má na těle porty DC in, USB i A/V out). Druhá funkce, pro kterou je kolébka navržena, je možnost proměnit ji spolu s digitálem ve fotorámeček a ukazovat na něm svému okolí snímky. Kolébka dokonce obsahuje 2 speciální tlačítka, PHOTO (spouští prohlížení fotek) a USB (aktivuje komunikaci).






Casio S600 je velmi hubený digitál, což přímo na kastli nenápadně připomíná hrdý nápis "Super Slim 13.7 mm thin" a co si budeme namlouvat, právě tloušťka aparátu je to, co dělá jeho přenositelnost velmi příjemnou zkušeností. Dokonce ani v přední kapse kalhot digitál nezavazí a po umístění do náprsní kapsy není prakticky cítít. Dodejme ještě pro úplnost, že je to míra v tom nejužším místě, jinak má přístroj boky až 16 mm od sebe.

Ruku v ruce s postupující miniaturizací digitálů vcelku oprávněně roste obava uživatelů o jejich pohodlný úchop, takže jak je na tom přístroj s jistým držením? Musím říci, že opět velmi slušně, zatímco váš ukazováček obsluhuje On/Off tlačítko + spoušť, prostředník jistí zepředu a velká ploška vzadu pro palec s konečnou platností zajišťují vyvážený úchop. Potíže by snad mohly vzniknout pouze s umisťováním větších prstů levé ruky na kastli vlevo, to je ale obecně známým faktem, že velmi tenký digitál a medvědí tlapy zkrátka nejdou příliš dohromady. Co se týče váhy, pak nutno zdůraznit, že aparát je lehoučký (115 g bez výbavy), takže se při troše snahy a cviku dá pohodlně ovládat i jedinou rukou.




Objektiv je ve složeném stavu zcela ukrytý v těle zařízení a přidává tak další bodík k dobru na přenášecím pohodlí, aneb koho někdy tlačil do boku či nohy zcela nezasunutý objektiv nedejbože UZ či zrcadlovka, dokáže podobný detail ocenit. A ještě jedna drobnost - ani při vysunutém objektivu a položení na stůl nemá digitál tendenci padat "na nos."




Na čelní straně se kromě integrovaného blesku a přisvěcovací lampy AF nachází ještě mikrofon (ta malá tečka dole) a pochopitelně zde nalezneme také objektiv.





Strana zadní obsahuje zleva informační LEDku, přepínač režimů PLAY (prohlížení), REC (focení) a MOVIE (spustí nahrávání videa), následuje kolébkový zoom, ručka na poutko, 2,2" displej, reproduktor, 2 tlačítka - MENU (pro vstup do menu), BS (přepíná Best Shoot módy) a křížový směrový ovladač se samostatně stisknutelným středem. Veškeré ovládací prvky se tisknou velmi jistě a tak jaksi "vláčně."





Obhlídka spodní strany odhalí přítomnost šikovně umístěného kovového závitu na stativ, kolébkově-komunikačního portu a vpravo dvířka, za kterými se ukrývá...




...paměťová karta a akumulátor. Zatímco SD/MMC karta je jištěna obvyklým "zacvaknutím," LiIon akumulátor je na své pozici fixován oním šedým zobáčkem vpravo. Dvířka šachty jsou 2cestná (vysunout - odklopit).



Nejnovější články
DxO aktualizovalo Nik Collection, slibuje lepší stabilitu DxO aktualizovalo Nik Collection, slibuje lepší stabilitu
Nik Collection si různé firmy přehazují jak horký brambor a nyní zakotvil u společnosti DxO. Ta učinila tak, jak slíbila, a přichází s aktualizovanou verzí, která vylepšuje především stabilitu a kompatibilitu aplikace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm oznámil nové firmwary pro GFX 50S, X-T3 a X-H1 Fujifilm oznámil nové firmwary pro GFX 50S, X-T3 a X-H1
Výrobce fotoaparátů Fujifilm oznámil, že v příštích týdnech uvede nové firmwary pro modely GFX 50S, X-T3 a X-H1. Některé z nich přinesou např. podporu 4K HDR videa v HLG, All-Intra záznam až se 400 Mbps a další novinky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla stylový V-Lux Explorer Kit Leica uvedla stylový V-Lux Explorer Kit
Německá Leica představila další stylový set jednoho ze svých fotoaparátů. Tentokrát jde o velký ultrazoom V-Lux (typ 114) s 16× optickým zoomem v edici Explorer Kit se speciální brašnou i popruhem.
14.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nikon ohlásil finanční výsledky, dobré i u fotoaparátů Nikon ohlásil finanční výsledky, dobré i u fotoaparátů
Také společnost Nikon zveřejnila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí. Ukázalo se, že velké množství lidí čekalo na Nikony Z6 a Z7, což poslalo prodeje fotoaparátů značně dolů. Přesto se společnosti docela daří.
13.11.2018, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Olympus znovu padá, divize fotoaparátů je ve ztrátě Olympus znovu padá, divize fotoaparátů je ve ztrátě
Společnost Olympus pro nás opět nemá dobré zprávy. Ani toto čtvrtletí nebylo lepší než to v minulé roce a tentokrát se divize fotoaparátů propadla dokonce do ztráty. A kupodivu za to nemohou kompakty.
13.11.2018, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů