www.digimanie.cz
>
>
>
>

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob

Casio Exilim Card EX-S600: Asijský plátek na fotografický způsob
, , recenze: specifikace produktu
Navzdory našim chmurným prognózám o plánovaném uvedení Casia S600 pouze v Asii se nakonec i tento model probojoval na náš trh, čemuž jsme samozřejmě neodolali a řádně tento 6 Megapixel proklepli... V dnešní 8stránkové recenzi se poprvé hlouběji ponoříme do menu, nastavení a rozšíření samozřejmě doznaly i další sekce...
K oblíbeným
reklama
Digitální fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600 je dodáván v kompletu obsahujícím 1 x LiIon akumulátor, kolébku, poutko, 2 x CD se softem, USB + A/V out kabely a 2složkovou nabíječku. Ještě pár slov k dodávaným programům - pro Windows tu máme Photo Loader 2.3, Photohands 1.0, USB driver a pro Macintosh Photo Loader 1.1 a AVI importer component 1.0.

Dodávaná kolébka s neklouzavými pogumovanými nožkami na kancelářském stole (a nejen tam) dobře sedí. Je bohužel nutno ji používat k veškeré komunikaci s okolním světem (má na těle porty DC in, USB i A/V out). Druhá funkce, pro kterou je kolébka navržena, je možnost proměnit ji spolu s digitálem ve fotorámeček a ukazovat na něm svému okolí snímky. Kolébka dokonce obsahuje 2 speciální tlačítka, PHOTO (spouští prohlížení fotek) a USB (aktivuje komunikaci).


Casio S600 je velmi hubený digitál, což přímo na kastli nenápadně připomíná hrdý nápis "Super Slim 13.7 mm thin" a co si budeme namlouvat, právě tloušťka aparátu je to, co dělá jeho přenositelnost velmi příjemnou zkušeností. Dokonce ani v přední kapse kalhot digitál nezavazí a po umístění do náprsní kapsy není prakticky cítít. Dodejme ještě pro úplnost, že je to míra v tom nejužším místě, jinak má přístroj boky až 16 mm od sebe.

Ruku v ruce s postupující miniaturizací digitálů vcelku oprávněně roste obava uživatelů o jejich pohodlný úchop, takže jak je na tom přístroj s jistým držením? Musím říci, že opět velmi slušně, zatímco váš ukazováček obsluhuje On/Off tlačítko + spoušť, prostředník jistí zepředu a velká ploška vzadu pro palec s konečnou platností zajišťují vyvážený úchop. Potíže by snad mohly vzniknout pouze s umisťováním větších prstů levé ruky na kastli vlevo, to je ale obecně známým faktem, že velmi tenký digitál a medvědí tlapy zkrátka nejdou příliš dohromady. Co se týče váhy, pak nutno zdůraznit, že aparát je lehoučký (115 g bez výbavy), takže se při troše snahy a cviku dá pohodlně ovládat i jedinou rukou.
Objektiv je ve složeném stavu zcela ukrytý v těle zařízení a přidává tak další bodík k dobru na přenášecím pohodlí, aneb koho někdy tlačil do boku či nohy zcela nezasunutý objektiv nedejbože UZ či zrcadlovka, dokáže podobný detail ocenit. A ještě jedna drobnost - ani při vysunutém objektivu a položení na stůl nemá digitál tendenci padat "na nos."
Na čelní straně se kromě integrovaného blesku a přisvěcovací lampy AF nachází ještě mikrofon (ta malá tečka dole) a pochopitelně zde nalezneme také objektiv.

Strana zadní obsahuje zleva informační LEDku, přepínač režimů PLAY (prohlížení), REC (focení) a MOVIE (spustí nahrávání videa), následuje kolébkový zoom, ručka na poutko, 2,2" displej, reproduktor, 2 tlačítka - MENU (pro vstup do menu), BS (přepíná Best Shoot módy) a křížový směrový ovladač se samostatně stisknutelným středem. Veškeré ovládací prvky se tisknou velmi jistě a tak jaksi "vláčně."

Obhlídka spodní strany odhalí přítomnost šikovně umístěného kovového závitu na stativ, kolébkově-komunikačního portu a vpravo dvířka, za kterými se ukrývá...
...paměťová karta a akumulátor. Zatímco SD/MMC karta je jištěna obvyklým "zacvaknutím," LiIon akumulátor je na své pozici fixován oním šedým zobáčkem vpravo. Dvířka šachty jsou 2cestná (vysunout - odklopit).Nejnovější články
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S.
V dnešní recenzi se podíváme na setový objektiv pro nové full frame CSC od Panasonicu, model Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Je optimalizován pro natáčení videa, ale potěší i pro pořizování fotografií?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon svolává Z6 a Z7 kvůli vadné stabilizaci Nikon svolává Z6 a Z7 kvůli vadné stabilizaci

Společnost Nikon zjistila, že některé kusy full frame CSC fotoaparátů Z6 a Z7 vykazují chybu mechanické stabilizace senzoru. Dotčené kusy jsou tak svolávány k bezplatné opravě v servisních střediscích.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikony Z6 a Z7 dostávají firmwary 2.0 s lepším AF Nikony Z6 a Z7 dostávají firmwary 2.0 s lepším AF
Nové full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7 opět dostávají inovované verze firmwaru. Tentokrát jde o verze 2.0 a ty přináší především vylepšený výkon systému autofokusu včetně detekce očí.
17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala