Fotobrašna Case Logic SLRC2 pod lupou

Fotobrašna Case Logic SLRC2 pod lupou
, , recenze
Připravili jsme si pro vás sérii recenzí vytipovaného příslušenství k digitálním zrcadlovkám. Nákupem fotoaparátu totiž váš boj s hledáním správného vybavení zdaleka nekončí. Když už fotoaparát máme, je zcela nezbytné jej chránit před okolnostními vlivy vhodnou brašnou. Dnes se podíváme na model od výrobce Case Logic určený pro zrcadlovku a 2 objektivy.

K oblíbeným
reklama
Ne vždy je ale snadné vybrat si tu správnou pro vaše potřeby. Na rozdíl od množství testů na fotoaparáty nebo objektivy nejrůznějších značek, v této oblasti je informací spíše poskrovnu. Občas se naštěstí najdou uživatelé, kteří se nákupem té či oné fotobrašny pochlubí ostatním a shrnou jejich výhody a nevýhody.

V následující sérii článků vás seznámíme s některými výrobky běžně dostupnými na českém trhu. Primárně jsme se zaměřili na fotobrašny určené pro lehký treking, tedy přes rameno, do které se vejde tělo DSLR plus dva objektivy a nějaké drobnosti jako jsou doklady, klíče, štětec na optiku, clona, filtr apod. V dané kategorii otestujeme vždy čtyři až pět značek. V každé recenzi vás nejprve seznámíme s popisem vytipovaného a testovaného výrobku, s jeho konstrukcí, nošením, s výhodami a nevýhodami.

Na závěr provedeme srovnání brašen podobné kategorie od různých výrobců, ve kterém si budete moci porovnat veškeré parametry a rozhodnout se, který z výrobků se ideálně hodí pro vaše potřeby.

Naše první recenze se bude týkat brašny na zrcadlovku Case Logic SLRC2. Spadá do kategorie fotobrašen určených na „procházku“ nebo pro majitele základního vybavení, tedy digitální zrcadlovky a dvou setových objektivů. Rozhodně se vám do ní nevejde kompletní fotografická výzbroj a nedostanete do ní ani zrcadlovu s battery gripem nebo s velkými teleobjektivy.
Základní údaje o fotobrašně SLRC2


Barva: černá/šedá
Materiál: nylon
Rozměry vnější: 25,4×24,8×21 cm
Rozměry vnitřní: 21,6×15,2×15,2 cm


Specifikace

  • Skořepinové dno odolné proti nárazu
  • Kvalitní polstrování
  • Nastavitelné stěny a přihrádky
  • Doplňkové kapsy na filtry a příslušenství
  • Prostor pro 3 objektivy (jeden nasazený na těle, dva v postranních kapsách)
  • Odnímatelný ramenní popruh
  • Síťový systém
  • Samoopravitelné zipy zalité pryskyřicí


Údržba


Při větším znečištění doporučuje výrobce ruční praní v mýdlové vodě. Pro dosažení voděodolnosti výrobku je nezbytná opětovná impregnace.

Suchou cestou stačí odstranit drobné nečistoty kartáčkem nebo navlhčeným hadříkem. Nelze čistit chemicky.


Základní popis


Fotobrašna se skládá z hlavní komory s nastavitelnou přepážkou s otvorem pro objektiv a z dvou bočních kapes určených pro ukládání objektivů. Dále má přední kapsu určenou na ukládání drobností a příslušenství, kde najdete menší síťované přihrádky a jednu pogumovanou kapsu na zip, jednu zadní kapsu velmi dobře chráněnou a vybavenou síťovými kapsičkami a další pogumovanou a velmi dobře chráněnou vnitřní kapsu pod rozepínatelnou částí hlavní komory fotobrašny, ideálně určenou na optické filtry. Máte tak dostatek prostoru na přenášení různých drobností jako jsou paměťové karty, hadříky na optiku, krytky atd. Popruh je vybavený vypolstrovaným nárameníkem.
První dojmy


Pokud mám shrnout své první dojmy z této brašny, musím říct, že byly rozporuplné. Líbil se mi její design i skořepinová konstrukce, boční docela silné polstrování kapes na objektivy i množství malých pogumovaných přihrádek na filtry, karty a další drobnosti. Zalíbila se mi nastavitelná přepážka s otvorem pro objektiv v hlavní komoře.

Na druhou stranu mě vyděsil chatrný popruh přes rameno, který se uchytával dvěma umělohmotnými karabinami k brašně i jeho konstrukce umožňující seřizování velikosti pouze z jedné strany. Na bočních a předních kapsách mi chyběly zipy z obou stran, ty má pouze kryt hlavní části brašny. Navíc mi připadalo, že zipy se neotvírají úplně lehce. První dojmy však bývají často mylné, což se i v tomto případě potvrdilo při prvním testování.
Test fotobrašny


Vrchní otvírání hlavní části brašny na dva zipy se ukázalo jako velmi praktické. Fotoaparát se dal kdykoliv docela rychle vyjmout. Tedy dal by se vyjmout, kdyby brašna neobsahovala onu „sympatickou“ nastavitelnou přepážku s otvorem na objektiv. Ta se ukázala sice jako funkční, zrcadlovka díky ní v brašně „pevně seděla“, na druhou stranu však byla velice nepraktická, fotoaparát se nedal rychle vyndat, překážka svlékala objektiv ze sluneční clony, sundávala krytku. V případě většího a širšího objektivu pak byla dokonce naprosto nepoužitelná.

Postranní vypolstrované kapsy na objektiv byly velmi příjemné, zapínají se k sobě, vejde se do nich i větší objektiv, nelze však počítat s tím, že byste do nich umístili objektivy typu zoom větších rozměrů. Spousta malých kapsiček byla velmi příjemnou záležitostí, na druhou stranu jsem se v nich trochu ztrácela a rozhodně už se mi do brašny už nevydala například peněženka.

Zipy nakonec chodily bez větších problémů a zádrhelů. Předpokládám, že časem by to bylo ještě o trochu lepší. Rozhodně nechytaly vnitřní části brašny ani se mechanicky nezasekávaly. Měla bych ale trochu obavu z otvírání hlavní části brašny, kde vede dvojcestný zip kolem dokola pevně vymezeného víka.Onen „chatrný“ popruh přes rameno nakonec až tak špatný nebyl. Brašna díky vypolstrovanému nárameníku docela dobře seděla ať už při nošení na jednom rameni, nebo křížem přes prsa. Co už mi vadilo trochu víc, že se nedala hlavní kapsa zajistit ještě jinak než zipy, například spojením popruhů na nošení v ruce. Ty mi tam připadaly spíše jako ozdoby, než aby měly jiné praktické využití.

Plastové karabiny ramenního popruhu neměly s tíhou běžné DSLR žádný problém, jak rychle se opotřebují, ale nedokážu posoudit. Seřizování popruhu na jedné straně se mi ale zdálo dost nepraktické, zvlášť když jsem měla přehozenou brašnu křížem přes zimní bundu, a popruh sám mi připadal příliš úzký. Širší by se rozhodně nosil lépe.

Celkový dojem z brašny byl nakonec docela dobrý a to by byla i známka na školní stupnici od jedné do pěti.


Otvírání brašny shora
Úzký ramenní popruh
Vypolstrované boční kapsy na objektivy
Nastavitelná přepážka s otvorem na objektiv v hlavní komoře brašny
Skořepinové dno, pevná konstrukce brašny
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena: 1250,- Kč s DPH


Za zapůjčení fotobrašny Case Logic SLRC2 děkujeme firmě Solid Czech.Fotografie výrobku dodal: Jiří Šefrna
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře