www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm FinePix T200: nejlevnější ultrazoom Fuji

Fujifilm FinePix T200: nejlevnější ultrazoom Fuji
, , recenze: specifikace produktu
Pokračujeme v testech levných kapesních ultrazoomů a podíváme se na zoubek fotoaparátu Fujifilm FinePix T200. Nabízí 14MPx CCD čip, podporu 720p HD videa včetně základního 10× optického zoomu. To vše v opravdu malém těle.
K oblíbeným
reklama

Sférické zkreslení


U JPEG snímků není zkreslení u tohoto testu nijak výrazné (náhled snímků při jejich komponování však ukazuje, že zkreslení objektivu je opravdu velmi silné a je zde použita velmi účinná korekce). U nejširšího ohniska dosahuje sférické zkreslení malé hodnoty +0,5%, na nejdelším je tu pak téměř neznatelné poduškovité -0,2 %. U videosekvencí, které nejsou korigované, je zkreslení výraznější.


28mm ohnisko

280mm ohniskoVinětace


U středních ohnisek není vinětace problém, horší je to ale s nejširším ohniskem a zejména na delších ohniscích přes 100 milimetrů. Tam už je vinětace dost patrná.


Kresba v praxi


Zajímavé bude sledovat i kresbu objektivu při ostření na krátkou vzdálenost.28mm ohnisko46mm ohnisko

83mm ohnisko170mm ohnisko

280mm ohnisko


Pravému spodnímu rohu se nechce být zrovna ostrým, ostatní jsou jen lehce neostré a to platí prakticky pro všechna ohniska.28mm ohnisko52mm ohnisko

94mm ohnisko170mm ohnisko

280mm ohnisko


Na středních a širších ohniscích je kresba v prostředku velmi dobrá, na delších ohniscích trochu slábne. Rohy jsou slabší prakticky na všech ohniscích.


Chromatická aberace


Nyní se budeme věnovat chromatické aberaci.28mm ohnisko52mm ohnisko106mm ohnisko191mm ohnisko280mm ohniskoObjektiv je ale vůči této vadě docela imunní, vyskytuje se jen na některých ohniscích v malém množství. Spíše mi vadilo přemrštěné doostřování.reklama
Nejnovější články
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou Laowa 7.5mm F2 pro MFT nyní i s elektronicky řízenou clonou
Širokoúhlý objektiv Laowa 7.5mm F2.0 pro Micro Four Thirds od společnosti Venus Optics přichází v inovované verzi. Kdo bude chtít, může mít variantu bez clonového kroužku s ovládáním elektronicky z těla přístroje.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount Mitakon Speedmaster 50mm F0.95 III přichází pro L-Mount
Zhong Yi Optics vyrábí extrémně světelný objektiv Mitakon Speedmaster 50mm f/0.95 III pro několik bajonetů. Nyní se k nim přidává i L-Mount a jde tak o první objektiv se světelností F0,95 pro tento systém.
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář