www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 23mm F2 R WR

Fujinon XF 23mm F2 R WR
, , recenze
Fujifilm má pro svůj CSC systém i pěkně širokou nabídku pevných světelných skel. Dnes se podíváme na jedno z nich, model Fujinon XF 23mm F2 R WR. Po přepočtu nabídne ekvivalent 35mm ohniskové vzdálenosti.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Při výraznějším clonění je objektiv schopen vyrobit docela pěkné 18cípé hvězdičky kolem světel díky 9lamelové irisové cloně. Netrápí ho ani chromatická aberace na kontrastních hranách, takže tady vše v pořádku. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR noční scéna
 
expoziční čas 9 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšení
 
 

Standardní scéna

 
Pochopitelně se podíváme i na dvě scény, které jsou součástí každé recenze. Začneme snímkem krajiny.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/600 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, klikněte pro zvětšení
 
Na objektivu je třeba ocenit jeho excelentní kresbu po celé ploše včetně rohů (zde byl lehce slabší jen ten pravý, ale i tak je to výborné). Opět se můžete podívat i na RAW.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/550 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, klikněte pro zvětšení
 
Také zde vidíme vynikající kresbu objektivu po celé ploše. Kvůli širší ohniskové vzdálenosti už objektiv nemohl vykreslit jemnou kresbu na šedé stěně mlýnů. Také zde je k dispozici RAW.

Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře