www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 23mm F2 R WR

Fujinon XF 23mm F2 R WR
, , recenze
Fujifilm má pro svůj CSC systém i pěkně širokou nabídku pevných světelných skel. Dnes se podíváme na jedno z nich, model Fujinon XF 23mm F2 R WR. Po přepočtu nabídne ekvivalent 35mm ohniskové vzdálenosti.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Při výraznějším clonění je objektiv schopen vyrobit docela pěkné 18cípé hvězdičky kolem světel díky 9lamelové irisové cloně. Netrápí ho ani chromatická aberace na kontrastních hranách, takže tady vše v pořádku. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR noční scéna
 
expoziční čas 9 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšení
 
 

Standardní scéna

 
Pochopitelně se podíváme i na dvě scény, které jsou součástí každé recenze. Začneme snímkem krajiny.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/600 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, klikněte pro zvětšení
 
Na objektivu je třeba ocenit jeho excelentní kresbu po celé ploše včetně rohů (zde byl lehce slabší jen ten pravý, ale i tak je to výborné). Opět se můžete podívat i na RAW.
 
Fujinon XF 23mm F2 R WR standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/550 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (35) mm, klikněte pro zvětšení
 
Také zde vidíme vynikající kresbu objektivu po celé ploše. Kvůli širší ohniskové vzdálenosti už objektiv nemohl vykreslit jemnou kresbu na šedé stěně mlýnů. Také zde je k dispozici RAW.

reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář