www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 35mm F2 R WR

Fujinon XF 35mm F2 R WR
, , recenze
Od společnosti Fujifilm jsme si k testu zapůjčili světelný 35mm objektiv Fujinon XF 35mm F2 R WR. Chlubí se odolnou konstrukcí vůči nepříznivému počasí, má i clonový kroužek a solidní světelnost F2,0.
K oblíbeným
reklama
Dále vyzkoušíme kvalitu obrazu v různých částech obrazu, tedy uprostřed, na hranách i v rozích. Nejprve začneme testem při ostření na krátkou vzdálenost v řádech desítek centimetrů.
 

clona F2

clona F2,8

clona F4

clona F5,6

clona F8

clona F11
clona F16
 
 
Pokud ostříte na kratší vzdálenosti, počítejte s tím, že při nízkých clonách bude kresba docela neostrá. S cloněním se to hodně rychle zlepšuje, už F2,8 vypadá solidně. Bohužel rohy se nezlepší nikdy. Teď to ale zkusíme na mnohem větší vzdálenosti v řádech desítek metrů.
 

clona F2

clona F2,8

clona F4

clona F5,6

clona F8

clona F11
clona F16
 
 
V tomto případě je už středová ostrost vynikající od plně otevřené clony, neostrost rohů však stále trochu zůstává. Clonění to postupně zlepšuje, k plné ostrosti to sice nestačí, ale rozhodně to není ani špatné (na většině fotografií vypadají rohy ostře).

reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III
Olympus přichází s novými firmwary pro své high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X, E-M1 Mark II a E-M5 Mark III. Ty např. rozšiřují podporu focus stackingu a zlepšují také možnosti nastavení přepínání EVF.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: únor 2020 Doporučené fotoaparáty: únor 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala35 komentářů
Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10 Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10
Další novinkou ve výrobním programu značky Canon je nová instantní fototiskárna. Nese název SELPHY Square QX10 a jak už napovídá název, tentokrát bude tisknout oblíbený čtvercový formát fotografií.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon
Novinkou společnosti Canon je nová bezplatná cloudová služba image.canon. Ta má dovolit dočasnou zálohu dat, jako jsou 4K videosekvence nebo RAWy, nabídne také snadný přesun na další služby.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem
Společnost Lomography chystá další objektiv pro zrcadlovky, který se snaží zadotovat z kampaně na Kickstarteru. Tentokrát jde o model Petzval 80.5 f/.19 MkII, který slibuje nastavitelný swirl bokeh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala