www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 35mm F2 R WR

Fujinon XF 35mm F2 R WR
, , recenze
Od společnosti Fujifilm jsme si k testu zapůjčili světelný 35mm objektiv Fujinon XF 35mm F2 R WR. Chlubí se odolnou konstrukcí vůči nepříznivému počasí, má i clonový kroužek a solidní světelnost F2,0.
K oblíbeným
reklama
Test objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR máme za sebou. Jde o velmi kompaktní objektiv svou malou stavbou i hmotností. Vytváří tak s fotoaparáty Fujifilm skladnou a lehkou kombinaci, v některých případech i odolnou vůči nepříznivému počasí. Objektiv má dva prstence (clonový a zaostřovací), což při malých rozměrech také znamená, že při nasazování zde není moc pevného prostoru, za který lze objektiv chytit. Výměna je tak trochu nepohodlná.
 
Zaostřování je poměrně rychlé, počítejte pak s focus breathingem (změna úhlu záběru při přeostřování). Objektiv potěší velmi dobrou světelností F2,0 a příjemným bokehem. I když ho někdy složitější pozadí umí trochu rozhodit, ve většině případů je krásně jemný. Díky malé hloubce ostrosti a charakteru objektivu lze dosáhnout vysoké ostrosti i kontrastu při plně otevřené cloně a fotografie dostávají krásný trojrozměrný efekt. Snímky byste určitě spíše tipovali na full frame nebo středoformát a nikoli na objektiv pro APS-C senzory.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR ocenění Trefa
 
Ocenění TREFA získává Fujinon XF 35mm F2 R WR
za solidní optické výkony a příjemný charakter. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Opticky jde celkově o hodně slušný objektiv. Sférické zkreslení je softwarově korigováno až trochu moc na poduškovité. Vinětace není v JPEGu a korigovaných RAWech problémem, chromatická aberace patří k mírnějším a potrápí leda u tenčích větviček. Ostrost je vynikající uprostřed a ve většině případů je dost slušná i v rozích. Problémem umí být protisvětlo se závoji i odleskem, obvykle se ale dá využít i kreativně (např. díky výrazným hvězdičkám po přiclonění).
 
V celkovém součtu jde o velmi povedený objektiv, který má jen pár mírných nedostatků. Ačkoli širokoúhlejšímu bratříčkovi XF 23mm F2 R WR naše ocenění Trefa o chlup uniklo, v případě 35mm verze mu jej rád udělím. Opravdu hodně příjemné a zábavné sklíčko.
 
 

Objektiv je vhodný pro:

 
1. Běžné univerzální focení jedinou ohniskovou vzdáleností
2. Portréty
 
 

Plusy


+ Výborná celoplošná ostrost (zejména po přiclonění)
+ Příjemný bokeh a 3D efekt
+ Odolná konstrukce
 
 

Minusy

 
- Slabší chování v protisvětle
 
 
Za zapůjčení objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR děkujeme Fujifilmu.
 
 
Cena v době testování: cca 11 500 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III
Olympus přichází s novými firmwary pro své high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X, E-M1 Mark II a E-M5 Mark III. Ty např. rozšiřují podporu focus stackingu a zlepšují také možnosti nastavení přepínání EVF.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: únor 2020 Doporučené fotoaparáty: únor 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala35 komentářů
Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10 Canon uvedl instantní fototiskárnu SELPHY Square QX10
Další novinkou ve výrobním programu značky Canon je nová instantní fototiskárna. Nese název SELPHY Square QX10 a jak už napovídá název, tentokrát bude tisknout oblíbený čtvercový formát fotografií.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon Canon spustí bezplatnou cloudovou službu image.canon
Novinkou společnosti Canon je nová bezplatná cloudová služba image.canon. Ta má dovolit dočasnou zálohu dat, jako jsou 4K videosekvence nebo RAWy, nabídne také snadný přesun na další služby.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem Lomography chystá Petzval 80.5mm f/1.9 MkII s nastavitelným swirl bokehem
Společnost Lomography chystá další objektiv pro zrcadlovky, který se snaží zadotovat z kampaně na Kickstarteru. Tentokrát jde o model Petzval 80.5 f/.19 MkII, který slibuje nastavitelný swirl bokeh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala