www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 35mm F2 R WR

Fujinon XF 35mm F2 R WR
, , recenze
Od společnosti Fujifilm jsme si k testu zapůjčili světelný 35mm objektiv Fujinon XF 35mm F2 R WR. Chlubí se odolnou konstrukcí vůči nepříznivému počasí, má i clonový kroužek a solidní světelnost F2,0.
K oblíbeným
reklama
Test objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR máme za sebou. Jde o velmi kompaktní objektiv svou malou stavbou i hmotností. Vytváří tak s fotoaparáty Fujifilm skladnou a lehkou kombinaci, v některých případech i odolnou vůči nepříznivému počasí. Objektiv má dva prstence (clonový a zaostřovací), což při malých rozměrech také znamená, že při nasazování zde není moc pevného prostoru, za který lze objektiv chytit. Výměna je tak trochu nepohodlná.
 
Zaostřování je poměrně rychlé, počítejte pak s focus breathingem (změna úhlu záběru při přeostřování). Objektiv potěší velmi dobrou světelností F2,0 a příjemným bokehem. I když ho někdy složitější pozadí umí trochu rozhodit, ve většině případů je krásně jemný. Díky malé hloubce ostrosti a charakteru objektivu lze dosáhnout vysoké ostrosti i kontrastu při plně otevřené cloně a fotografie dostávají krásný trojrozměrný efekt. Snímky byste určitě spíše tipovali na full frame nebo středoformát a nikoli na objektiv pro APS-C senzory.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR ocenění Trefa
 
Ocenění TREFA získává Fujinon XF 35mm F2 R WR
za solidní optické výkony a příjemný charakter. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Opticky jde celkově o hodně slušný objektiv. Sférické zkreslení je softwarově korigováno až trochu moc na poduškovité. Vinětace není v JPEGu a korigovaných RAWech problémem, chromatická aberace patří k mírnějším a potrápí leda u tenčích větviček. Ostrost je vynikající uprostřed a ve většině případů je dost slušná i v rozích. Problémem umí být protisvětlo se závoji i odleskem, obvykle se ale dá využít i kreativně (např. díky výrazným hvězdičkám po přiclonění).
 
V celkovém součtu jde o velmi povedený objektiv, který má jen pár mírných nedostatků. Ačkoli širokoúhlejšímu bratříčkovi XF 23mm F2 R WR naše ocenění Trefa o chlup uniklo, v případě 35mm verze mu jej rád udělím. Opravdu hodně příjemné a zábavné sklíčko.
 
 

Objektiv je vhodný pro:

 
1. Běžné univerzální focení jedinou ohniskovou vzdáleností
2. Portréty
 
 

Plusy


+ Výborná celoplošná ostrost (zejména po přiclonění)
+ Příjemný bokeh a 3D efekt
+ Odolná konstrukce
 
 

Minusy

 
- Slabší chování v protisvětle
 
 
Za zapůjčení objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR děkujeme Fujifilmu.
 
 
Cena v době testování: cca 11 500 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala10 komentářů