www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 35mm F2 R WR

Fujinon XF 35mm F2 R WR
, , recenze
Od společnosti Fujifilm jsme si k testu zapůjčili světelný 35mm objektiv Fujinon XF 35mm F2 R WR. Chlubí se odolnou konstrukcí vůči nepříznivému počasí, má i clonový kroužek a solidní světelnost F2,0.
K oblíbeným
reklama
Test objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR máme za sebou. Jde o velmi kompaktní objektiv svou malou stavbou i hmotností. Vytváří tak s fotoaparáty Fujifilm skladnou a lehkou kombinaci, v některých případech i odolnou vůči nepříznivému počasí. Objektiv má dva prstence (clonový a zaostřovací), což při malých rozměrech také znamená, že při nasazování zde není moc pevného prostoru, za který lze objektiv chytit. Výměna je tak trochu nepohodlná.
 
Zaostřování je poměrně rychlé, počítejte pak s focus breathingem (změna úhlu záběru při přeostřování). Objektiv potěší velmi dobrou světelností F2,0 a příjemným bokehem. I když ho někdy složitější pozadí umí trochu rozhodit, ve většině případů je krásně jemný. Díky malé hloubce ostrosti a charakteru objektivu lze dosáhnout vysoké ostrosti i kontrastu při plně otevřené cloně a fotografie dostávají krásný trojrozměrný efekt. Snímky byste určitě spíše tipovali na full frame nebo středoformát a nikoli na objektiv pro APS-C senzory.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR ocenění Trefa
 
Ocenění TREFA získává Fujinon XF 35mm F2 R WR
za solidní optické výkony a příjemný charakter. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Opticky jde celkově o hodně slušný objektiv. Sférické zkreslení je softwarově korigováno až trochu moc na poduškovité. Vinětace není v JPEGu a korigovaných RAWech problémem, chromatická aberace patří k mírnějším a potrápí leda u tenčích větviček. Ostrost je vynikající uprostřed a ve většině případů je dost slušná i v rozích. Problémem umí být protisvětlo se závoji i odleskem, obvykle se ale dá využít i kreativně (např. díky výrazným hvězdičkám po přiclonění).
 
V celkovém součtu jde o velmi povedený objektiv, který má jen pár mírných nedostatků. Ačkoli širokoúhlejšímu bratříčkovi XF 23mm F2 R WR naše ocenění Trefa o chlup uniklo, v případě 35mm verze mu jej rád udělím. Opravdu hodně příjemné a zábavné sklíčko.
 
 

Objektiv je vhodný pro:

 
1. Běžné univerzální focení jedinou ohniskovou vzdáleností
2. Portréty
 
 

Plusy


+ Výborná celoplošná ostrost (zejména po přiclonění)
+ Příjemný bokeh a 3D efekt
+ Odolná konstrukce
 
 

Minusy

 
- Slabší chování v protisvětle
 
 
Za zapůjčení objektivu Fujinon XF 35mm F2 R WR děkujeme Fujifilmu.
 
 
Cena v době testování: cca 11 500 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář