reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

G-Shot P433: Bez světla to nepůjde

, , recenze
G-Shot P433: Bez světla to nepůjde
Fotoaparát od výrobce myší? Že to zní podivně? Vůbec ne, hledáte-li levný a snadno ovladatelný přístroj, který můžete s klidným srdcem svěřit do opatrování svým ratolestem. Kvalita fotografií sice není úplně špičková, ale o to tady nejde…
G-Shot P433: Bez světla to nepůjde
Kapitoly článku:
Na první pohled působí přístroj trochu podivně. Plastové tělo v tradiční stříbrné barvě nepatří k nejmenším, stále se ale ještě vejde do větší kapsy. Designem mi fotoaparát připomínal nejspíše ponorku, nicméně žádná zvýšená odolnost proti vodě či dalším povětrnostním vlivům tu implementována není.


Čelní straně vévodí plechový ovál připomínající svým tvarem ponorku včetně tří designových prvků majících podobu nýtů. Uvnitř „ponorky“ vidíme objektiv, vyústění průhledového hledáčku a lampu automatického ostření. Pak už je tu jen vestavěný blesk.


I při pohledu zezadu si přístroj udržuje s svůj ponorkový tvar. Hledáček je netradičně kulatý, dioda vedle něj signalizuje zapnutí fotoaparátu i nabíjení blesku. LCD displej je nevelký (úhlopříčka má velikost 1,6 palce), ovládání jednoduché a ne zcela tradiční. Najdeme tu kolébku pro ovládání transfokátoru, křížový ovladač a tlačítka pro volbu režimu prohlížení snímků, vyvolání nabídky a mazání snímků.


Shora je vidět mikrofon, zapínací posuvník, spoušť a kruhový volič režimů. Ten má uprostřed tlačítko, sloužící jako poušť pro nahrávání videosekvencí.


Po stranách není nic zvláštního, snad kromě konektorů pro připojení napájecího adaptéru, počítače (USB) a televize (A/V kabel).


Na spodní straně vidíme obligátní stativový závit a pod krytkou prostor pro dvě tužkové baterie a paměťovou kartu typu SecureDigital.Optika, snímač a závěrka
Objektiv má rozsah ohniskových vzdáleností 7,8–23,44 mm, v přepočtu na kinofilmové políčko pak 38–114 mm, při světelnosti f2,8-f4,9. To jsou hodnoty spíše podprůměrné, srovnáváme-li s obdobnými značkovými kompakty. Snímač je miniaturní CCD o velikosti 1/1,8” s rozlišením 4,0 MPix, což umožňuje největší snímky o rozměru 2304 x 1728. Rychlost závěrky pro jistotu výrobce vůbec neudává a vzhledem k absenci prioritních režimů ji ani při focení nezjistíte. Nepodařilo se nám zjistit ani žádné informace o systému měření expozice.

Videosekvence
Video se nahrává v dnes už archaickém rozlišení 320 x 240 obrazových bodů s frekvencí 24 obrázků za sekundu. Je ozvučené (dnes naprostý standard) a velikost je omezena pouze volnou pamětí. Na vestavěnou paměť s kapacitou 11 MB v tomto ohledu není radno spoléhat, doporučujeme tedy nákup odpovídající SD karty.

Příslušenství
Výbava kabely (USB a A/V) stejně jako CD s ovladači a manuálem je spíše povinností než přidanou hodnotou. Zbývá tedy slušivé černé pouzdro, řemínek a litiová (nedobíjecí) baterie, spřažená tak, aby nahradila dvojici standardních tužkových baterek. K softwarové výbavě patří programy PhotoSuite a PhotoVista, se kterými můžete poskládat i složené panoramatické snímky.

reklama