www.digimanie.cz
>
>
>

Karbonový stativ Rollei Compact Traveller No.1 Carbon

Karbonový stativ Rollei Compact Traveller No.1 Carbon
, , recenze
V další recenzi se budeme věnovat novému karbonovému stativu Rollei Compact Traveller No.1 Carbon. Hlavní výhodou je vynikající skladnost, neboť ve složeném stavu má jen 33 centimetrů a i s kulovou hlavou váží necelý 1 kg.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Proti hliníkové verzi stativu Compact Traveller No.1 má karbonová verze trochu odlišnou kulovou hlavu. Je o téměř 90 gramů lehčí a váží jen 192 gramů, navíc je ale lépe ovladatelná. Jde především o to, že nyní už není funkce zámku kulového kloubu a panorámování spojena do jednoho ovladače, ale jsou od sebe odděleny. To ale není vše. Hliníková verze s hlavou FPH-53P totiž používá kulatý šroub, zatímco zde je ve tvaru kapky a ke stejnému efektu utažení stačí vyvinout podstatně menší množství síly.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon kulová hlava


Pochopitelně nechybí na jedné straně vybrání, aby šlo fotoaparát naklopit do portrétní pozice (otočený o 90°).


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon panorámování


Pomocí kulatého šroubu (s vodováhou) se dají rozevřít čelisti, do kterých se vkládá destička o rozměrech 45×42 mm a váží 28 gramů. Kompatibilní je se systémem Arca Swiss.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon čelisti


Chválím to, že šroub má i výklopné madlo, což opět usnadňuje práci se stativem a snadné zajištění fotoaparátu k destičce, aniž byste potřebovali třeba minci k utažení jako u některých jiných stativů.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon destička


Zde se ještě můžete podívat na kulatý šroub určený pro otevření a zavření čelistí. Má na sobě vodováhu, přičemž jde o jedinou vodováhu na stativu. Na těle stativu už žádná další není.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon vodováha


Dole je ještě jeden kulatý šroub pro funkci panorámování. Jak již bylo řečeno, chválím oddělení této funkce od zámku kulového kloubu. Další chvála putuje na nádherně hladký chod této funkce (bez záseku), i při plném uvolnění jde ale trochu ztuha. Je teda třeba tlačit trochu silou, ale vše jde krásně hladce. Samozřejmostí je to, že hlavu lze odmontovat a případně vyměnit, pokud bude člověk chtít.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon kulová hlava stativu


Na adresu kulové hlavy tedy putuje především chvála. Zapracovalo se na ergonomii ovládání, fotografovi nehází klacky pod nohy a naopak mu pomáhá.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon připevněný fotoaparát


Velmi dobré je i příslušenství. Najdete zde pouzdro pro stativ, ramenní popruh, pouzdro pro monopod, tři náhradní gumové krytky, dva inbusové klíče a multifunkční klíč.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon příslušenství


Díky tomu je stativ skutečně multifunkční, není problém jej rozebrat, udělat z něj monopod, takto jej nosit díky dodanému pouzdru,... Rollei opravdu myslel v podstatě na všechno.

Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala14 komentářů