www.digimanie.cz
>
>
>

Karbonový stativ Rollei Compact Traveller No.1 Carbon

Karbonový stativ Rollei Compact Traveller No.1 Carbon
, , recenze
V další recenzi se budeme věnovat novému karbonovému stativu Rollei Compact Traveller No.1 Carbon. Hlavní výhodou je vynikající skladnost, neboť ve složeném stavu má jen 33 centimetrů a i s kulovou hlavou váží necelý 1 kg.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Proti hliníkové verzi stativu Compact Traveller No.1 má karbonová verze trochu odlišnou kulovou hlavu. Je o téměř 90 gramů lehčí a váží jen 192 gramů, navíc je ale lépe ovladatelná. Jde především o to, že nyní už není funkce zámku kulového kloubu a panorámování spojena do jednoho ovladače, ale jsou od sebe odděleny. To ale není vše. Hliníková verze s hlavou FPH-53P totiž používá kulatý šroub, zatímco zde je ve tvaru kapky a ke stejnému efektu utažení stačí vyvinout podstatně menší množství síly.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon kulová hlava


Pochopitelně nechybí na jedné straně vybrání, aby šlo fotoaparát naklopit do portrétní pozice (otočený o 90°).


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon panorámování


Pomocí kulatého šroubu (s vodováhou) se dají rozevřít čelisti, do kterých se vkládá destička o rozměrech 45×42 mm a váží 28 gramů. Kompatibilní je se systémem Arca Swiss.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon čelisti


Chválím to, že šroub má i výklopné madlo, což opět usnadňuje práci se stativem a snadné zajištění fotoaparátu k destičce, aniž byste potřebovali třeba minci k utažení jako u některých jiných stativů.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon destička


Zde se ještě můžete podívat na kulatý šroub určený pro otevření a zavření čelistí. Má na sobě vodováhu, přičemž jde o jedinou vodováhu na stativu. Na těle stativu už žádná další není.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon vodováha


Dole je ještě jeden kulatý šroub pro funkci panorámování. Jak již bylo řečeno, chválím oddělení této funkce od zámku kulového kloubu. Další chvála putuje na nádherně hladký chod této funkce (bez záseku), i při plném uvolnění jde ale trochu ztuha. Je teda třeba tlačit trochu silou, ale vše jde krásně hladce. Samozřejmostí je to, že hlavu lze odmontovat a případně vyměnit, pokud bude člověk chtít.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon kulová hlava stativu


Na adresu kulové hlavy tedy putuje především chvála. Zapracovalo se na ergonomii ovládání, fotografovi nehází klacky pod nohy a naopak mu pomáhá.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon připevněný fotoaparát


Velmi dobré je i příslušenství. Najdete zde pouzdro pro stativ, ramenní popruh, pouzdro pro monopod, tři náhradní gumové krytky, dva inbusové klíče a multifunkční klíč.


Rollei Compact Traveller No.1 Carbon příslušenství


Díky tomu je stativ skutečně multifunkční, není problém jej rozebrat, udělat z něj monopod, takto jej nosit díky dodanému pouzdru,... Rollei opravdu myslel v podstatě na všechno.

Nejnovější články
Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie" Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře