Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kodak EasyShare DX7440: Elegantní a šikovný

, , recenze: specifikace produktu
Kodak EasyShare DX7440: Elegantní a šikovný
Před nedávnem jsme měli na otestování kompakt od Kodaku s tajemným názvem DX6440, a už tu máme jeho nástupce. DX7440 je pohledný čtyřmegový kompakt se čtyřnásobným optickým zoomem, umožňující kromě množství expozičních režimů využít i plný manuál.
Kodak EasyShare DX7440: Elegantní a šikovný
Závěr

DX7440 převyšuje svého předchůdce DX 6440 v mnoha směrech. Především je to dotažený princip univerzálnosti, který se projevuje v množství expozičních voleb od úplné automatiky přes množství scénických režimů až k plnému manuálu. Dalším doslova světlým bodem je velký LCD displej, s nímž by bylo možné ostřit i manuálně - bohužel DX7440 tuto funkci nemá.

Zhodnocení obrazové kvality výstupu necháme protentokrát na čtenářích, neboť máme zkušenost, že pochválíme -li něco, sklidíme vlnu kritiky, pokud něco naopak pohaníme, neomylně se zvedne nesouhlasný chór hlasů majitelů dotyčného přístroje. Podle našeho názoru velmi dobrý objektiv lehce strhává k zemi dodatečné zpracování obrazu ve fotoaparátu a barvy tak v některých případech nepůsobí zcela přirozeně. Stran ergonomie a ovládání jde o nadprůměrně vybavený přístroj a designově je též zdařilý.

Źádný přístroj není dokonalý, u tohoto Kodaku však - snad kromě manuálního ostření - žádná podstatná funkce nechybí a posouzení výstupů je natolik individuální, že jej čtenář této recenze provede nejlépe sám na přiložených testovacích fotografiích.KladyZápory
design
čtyřnásobný zoom
snadné ovládání
plný manuál
nepřesná automatika WB
chybí manuální nastavení WBZahájení prodeje: červen 2004
Cena: 12.990 Kč včetně DPH
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.