reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Minolta DiMAGE Xt: ještě menší a krásnější

, , recenze: specifikace produktu
Minolta DiMAGE Xt: ještě menší a krásnější
U Minolty si nejspíše řekli "do třetice všeho dobrého" a po X-ku, vylepšeném Xi-čku přichází třetí verze kouzelné krabičky s revolučně zabudovaným objektivem, tentokrát označené jako Xt. Přestože stejně jako Xi patří do stejné třímegapixelové kategorie a změn a vylepšení je jako šafránu, oblíbil jsem si tuto minoltí novinku na první pohled.
Minolta DiMAGE Xt: ještě menší a krásnější
Kapitoly článku:
  1. Minolta DiMAGE Xt: ještě menší a krásnější
  2. Design a ovládání
  3. Praktické zkušenosti
  4. Závěr
Ke cti tohoto nového fotopřístroje slouží, že jeho vzhled není poslední pozitivum, které jsme objevili. Především poskytuje kvalitní fotografie, o čemž se však dočtete v dalších částech naší recenze. Design Xt se oproti Xi mírně změnil, především je novinkou pěkně vyvedený kryt na akumulátor a paměťovou kartu. Jinak je nepatrně menší a také o deset gramů lehčí než její předchůdkyně. Navíc bude novinka distribuována hned ve třech provedeních: ve stříbrné, černé a dokonce červené (ta ovšem přijde na trh až jako poslední).

Jak jsme již naznačili, je pro tuto "řadu" X typický speciálně zabudovaný objektiv, takže i u Xt najdete objektiv složený z devíti čoček v osmi skupinách včetně jednoho jednostranného a dvou oboustranných asférických elementů, který se díky svislému uspořádání optických elementů nemusí vůbec vysouvat z těla přístroje. Trojnásobné optické zvětšení, odpovídající objektivu s rozsahem ohniskových vzdáleností 37-111 milimetrů u fotoaparátů pro 35 mm kinofilm, je opět doplněno čtyřnásobným digitálním zoomem.
Za objektivem je umístěn CCD snímač obsahující 3,34 milionu buněk, z nichž přibližně 3,2 milionu dokáže využít efektivně. Fotografie tedy lze snímat v rozlišeních 2048 x 1536, 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480 bodů. Citlivost lze nastavit od 50 do 400 ISO. Minolta je vybavena plně automatickým zaostřováním. Ostřit lze pomocí pětibodového systému automatického zaostřování. Expozice je také plně automatická využívající 256 bodový maticový systém měření.

Xt opět nedisponuje Makro režimem, ostřit se ale dá už od 15 centimetrů (Xi umělo až od 25 centimetrů). Naopak pozitivní je tzv. Extended Recording, což znamená, že můžete natáčet záznam videosekvencí se zvukem až do vyčerpání místa na paměťové kartě. V případě, že Xt použijete jako diktafon, můžete se těšit na 180 minut záznamu. Jinak video lze zachytit ve dvou rozlišeních 320 x 240 a 160 x 120 bodů.

Xt umí stejně jako Xi ukládat snímky i v bezztrátovém formátu TIFF. Xt je ovšem opět rychlejší, v dávce vyfotíte fotografie již rychlostí 1,3 snímku za sekundu a po zapnutí lze s přístrojem fotit už po jedné vteřině.


Technické specifikace


HledáčekOptický
Záznamové médiumPaměťové karty SD (Secure Digital), karty MMC (MultiMediaCard)
Formáty souborůJPEG, TIFF, Motion JPEG (MOV), WAVE, kompatibilní s DCF 1.0, kompatibilní s DPOF
Řízení tiskového výstupuPRINT Image Matching II
Velikosti snímků2048 x 1536, 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480
Stupně kvalityEconomy, Standard, Fine, TIFF
FormátováníAno
LCD displejÚhlopříčka 3,8cm, barevný displej TFT LCD s protiodrazovými vrstvami
Série snímkůCca 1,3 snímku za vteřinu
Samospoušť:Zpoždění cca 10 vteřin
VideosekvenceS monofonním zvukovým doprovodem v rozlišení 320 x 240 bodů
ZvukHlasový záznamník: 30 min (max.), zvukový doprovod, 15 s (max.), zvukový komentář, 15 s (max.), záznam zvuku pouze monotónně.
Digitální zoomaž čtyřnásobný
E-mailová kopieVytváří komprimované snímky vhodné pro přenos.
Baterielithium iontová baterie
Externí zdrojStejnosměrné napětí 4,7 V, předepsaný síťový napáječ (prodává se samostatně)
Výdrž bateriíPočet zaznamenaných snímků - 130. Nepřetržité přehrávání, 120 minut.
RozhraníUSB ver. 1.1; videovýstup PAL/NTSC (volitelné)
Rozměry (ŠxVxH)85,5 x 67 x 20 milimetrů
Hmotnost120g (bez baterie a záznamového média)
Standardní příslušenstvíŘemínek HS-DG100, audio-videokabel AVC-200, USB kabel USB-500, paměťová karta SD (16 MB), lithium-ionový akumulátor NP-200, nabíječ lithium-ionového akumulátoru BC-300, CD-ROM DiMAGE Viewer
reklama