www.digimanie.cz
>
>
>
>

Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD)

Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD)
, , recenze
Minolta vyráběla obrovské množství zajímavých objektivů a dnes se podíváme na maličkou Minoltu MD Rokkor 45mm F2.0, která se svými rozměry už blíží kategorii pancaků. Jak si tento starý manuální objektiv povede?
K oblíbeným
reklama
V této kapitole se podíváme na optickou kvalitu objektivu při různých clonách. Zhodnotíme kvalitu uprostřed obrazu, na hranách i v rozích. Znovu se jedná o APS-C čip a ne full frame, pro které je objektiv rovněž určen.
 
clona F2
clona F2,8
clona F4
clona F5,6
clona F8
 
clona F11
 
clona F16
 
 
Při nejnižší cloně se musíte připravit na poněkud nižší kontrast. Přesto je překvapivé, jak je obraz celoplošně docela dost ostrý. Při F2,8 se znatelně zlepšuje kontrast, v rozích je trochu více vidět chromatickou aberaci. Další clonění kvalitu obrazu dále pomalu vylepšuje.
 
 
clona F2
clona F2,8
clona F4
clona F5,6
clona F8
 
clona F11
 
clona F16
 
 
Při ostření na větší vzdálenosti kupodivu výsledky až tak dobré nebyly. Střed je u F2 nekontrastní, s přicloněním se ostrost i kontrast zlepšují. Rohy jsou docela neostré, rozumné začínají být od F5,6 výše.
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů