www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Stále oblíbenou kategorii kapesních ultrazoomů rozšířil Nikon Coolpix A900, který se může chlubit 35× optickým zoomem. Má také výklopný displej a překvapí rovněž 4K videosekvencemi. Bude zajímavý i v praxi?
K oblíbeným
reklama
Coolpix A900 využívá služeb 1/2,3" CMOS BSI snímače s rozlišením 20 megapixelů. Z fotoaparátu dostanete ale jen JPEG fotografie, na RAW tedy budete muset zapomenout.
ISO 80Při základní citlivosti ISO 80 není obraz špatný, ale jdou vidět vlivy odšumování. Kresba není úplně nejostřejší.
ISO 100Citlivost ISO 100 trochu méně doostřovala, míra šumu je podobná.
ISO 200ISO 200 více odšumuje hladší plochy, trochu klesá i barevnost.
ISO 400

ISO 400 (multiexpozice)Citlivost ISO 400 je už hodně rozmytá, a to ať už mluvíme o detailech nebo barvách. Multiexpozice moc nepomohla. Obraz se sice méně třepí a je celistvější, ale obecně je méně výrazný a více vybledlý.
ISO 800Dostáváme se k citlivosti ISO 800. Detaily dále klesají, totéž se týká barev.
ISO 1600Další navýšení citlivosti znamená opětovné zhoršení kvality obrazu. Počítejte s velmi slabými detaily.
ISO 3200Maximální citlivost ISO 3200 je v podstatě nepoužitelná. Nejsou zde barvy ani detaily, obraz se akorát hrudkuje. Podíváme se také na snímky převedené na rozlišení 12 megapixelů pro vzájemnou porovnatelnost mezi recenzemi.


Nikon Coolpix A900 ISO šum autíčka

výřezy ze snímků konvertovaných na 12 MPxSnížení rozlišení pochopitelně způsobí, že per pixel ostrost vypadá o něco lépe. Nicméně i ISO 200 už přináší mírné zhoršení kvality obrazu. Dále se podíváme na snímky vousů plyšového zajíce. Na nich bude dobře vidět úroveň zachování detailů.


Nikon Coolpix A900 ISO šum zajíc 20MPx

výřezy ze 20MPx snímkůToto jsou výřezy z plného rozlišení 20 megapixelů. Je vidět, že i při nejnižší citlivosti jsou linie docela roztřepené. ISO 200 je ještě podobné těm předchozím, výše už ale dochází k výraznější ztrátě kvality.


Nikon Coolpix A900 ISO šum zajíc 12MPx

výřezy ze 12MPx snímkůZde vidíte snímky zmenšené na 12 megapixelů. Na pixelové úrovni tedy vypadají lépe, přesto je ale vidět, že šum a odšumování se na obrazu docela podepisují.


Nikon Coolpix A900 ISO šum bílá plocha

výřezy ze 20MPx snímkůNa snímcích bílé plochy je dobře vidět, že fotoaparát barevně dost odšumuje. Ani nejvyšší citlivost nevykazuje žádné výraznější barevné fleky.

Nejnovější články
Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala