www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Stále oblíbenou kategorii kapesních ultrazoomů rozšířil Nikon Coolpix A900, který se může chlubit 35× optickým zoomem. Má také výklopný displej a překvapí rovněž 4K videosekvencemi. Bude zajímavý i v praxi?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud jde o noční fotografie, nepatří Coolpix A900 k nejlepším, ale přesto se dá použít. Maximální expoziční čas je 8 sekund, což při rozumném nočním nasvícení může stačit. Autofokus sice zlobí, ale dá se přinutit ke spolupráci.


Nikon Coolpix A900 noční scéna

expoziční čas 8 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 50 mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníI když se tráva poněkud mydlí a barvy slévají, snímek nevypadá nejhůře. Vánoční výzdoba dává snímku větší barevnost a ten tak působí mnohem živěji, než je u kompaktů zvykem. Šum je akceptovatelný s ohledem na kategorii přístroje. Podíváme se také na výřezy při různých citlivostech.


Nikon Coolpix A900 ISO noční scéna

výřezy z 20MPx snímků při různých citlivostechRozmývání detailů je vidět i na nejnižší citlivosti ISO 80. Větší degradace obrazu začíná u ISO 200. Hodně obezřetný bych byl u ISO 800 a výše bych se už snažil nechodit.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani tradiční standardní snímky, které naleznete v každém našem testu. Začneme krajinkou.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/100 s, clona F3,4, citlivost ISO 80, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNa obloze jde vidět přepal, neboť tyto světelné podmínky nebyly zrovna jednoduché. Kresba je nepříliš výrazná (nicméně směrem k rohům se nějak drasticky nezhoršuje), u stromů se pak slévají detaily.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/80 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 45 mm, klikněte pro zvětšeníŠum a odšumování se podepisují na kvalitě obrazu, v plném rozlišení tak nelze čekat excelentní per-pixel detaily. Pro běžné použití je to ale dostatečné a je vidět, že objektiv je uprostřed poměrně ostrý. Problém je spíše v již zmíněném odšumování.

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře