www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Stále oblíbenou kategorii kapesních ultrazoomů rozšířil Nikon Coolpix A900, který se může chlubit 35× optickým zoomem. Má také výklopný displej a překvapí rovněž 4K videosekvencemi. Bude zajímavý i v praxi?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud jde o noční fotografie, nepatří Coolpix A900 k nejlepším, ale přesto se dá použít. Maximální expoziční čas je 8 sekund, což při rozumném nočním nasvícení může stačit. Autofokus sice zlobí, ale dá se přinutit ke spolupráci.


Nikon Coolpix A900 noční scéna

expoziční čas 8 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 50 mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníI když se tráva poněkud mydlí a barvy slévají, snímek nevypadá nejhůře. Vánoční výzdoba dává snímku větší barevnost a ten tak působí mnohem živěji, než je u kompaktů zvykem. Šum je akceptovatelný s ohledem na kategorii přístroje. Podíváme se také na výřezy při různých citlivostech.


Nikon Coolpix A900 ISO noční scéna

výřezy z 20MPx snímků při různých citlivostechRozmývání detailů je vidět i na nejnižší citlivosti ISO 80. Větší degradace obrazu začíná u ISO 200. Hodně obezřetný bych byl u ISO 800 a výše bych se už snažil nechodit.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani tradiční standardní snímky, které naleznete v každém našem testu. Začneme krajinkou.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/100 s, clona F3,4, citlivost ISO 80, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNa obloze jde vidět přepal, neboť tyto světelné podmínky nebyly zrovna jednoduché. Kresba je nepříliš výrazná (nicméně směrem k rohům se nějak drasticky nezhoršuje), u stromů se pak slévají detaily.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/80 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 45 mm, klikněte pro zvětšeníŠum a odšumování se podepisují na kvalitě obrazu, v plném rozlišení tak nelze čekat excelentní per-pixel detaily. Pro běžné použití je to ale dostatečné a je vidět, že objektiv je uprostřed poměrně ostrý. Problém je spíše v již zmíněném odšumování.

reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala