www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy

Nikon Coolpix A900: 4K do kapsy
, , recenze: specifikace produktu
Stále oblíbenou kategorii kapesních ultrazoomů rozšířil Nikon Coolpix A900, který se může chlubit 35× optickým zoomem. Má také výklopný displej a překvapí rovněž 4K videosekvencemi. Bude zajímavý i v praxi?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud jde o noční fotografie, nepatří Coolpix A900 k nejlepším, ale přesto se dá použít. Maximální expoziční čas je 8 sekund, což při rozumném nočním nasvícení může stačit. Autofokus sice zlobí, ale dá se přinutit ke spolupráci.


Nikon Coolpix A900 noční scéna

expoziční čas 8 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 50 mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníI když se tráva poněkud mydlí a barvy slévají, snímek nevypadá nejhůře. Vánoční výzdoba dává snímku větší barevnost a ten tak působí mnohem živěji, než je u kompaktů zvykem. Šum je akceptovatelný s ohledem na kategorii přístroje. Podíváme se také na výřezy při různých citlivostech.


Nikon Coolpix A900 ISO noční scéna

výřezy z 20MPx snímků při různých citlivostechRozmývání detailů je vidět i na nejnižší citlivosti ISO 80. Větší degradace obrazu začíná u ISO 200. Hodně obezřetný bych byl u ISO 800 a výše bych se už snažil nechodit.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani tradiční standardní snímky, které naleznete v každém našem testu. Začneme krajinkou.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/100 s, clona F3,4, citlivost ISO 80, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNa obloze jde vidět přepal, neboť tyto světelné podmínky nebyly zrovna jednoduché. Kresba je nepříliš výrazná (nicméně směrem k rohům se nějak drasticky nezhoršuje), u stromů se pak slévají detaily.


Nikon Coolpix A900 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/80 s, clona F4, citlivost ISO 80, ohnisko 45 mm, klikněte pro zvětšeníŠum a odšumování se podepisují na kvalitě obrazu, v plném rozlišení tak nelze čekat excelentní per-pixel detaily. Pro běžné použití je to ale dostatečné a je vidět, že objektiv je uprostřed poměrně ostrý. Problém je spíše v již zmíněném odšumování.

Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře