www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix B700: přírodovědec

Nikon Coolpix B700: přírodovědec
, , recenze
Coolpix B700 je ultrazoomem, který jistě zaujme velmi slušným 60× optickým zoomem, podporou RAW formátu i 4K videosekvencí. Nechybí mu ani hledáček a výklopný displej. Bude tedy tak slibný i v praxi?
K oblíbeným
reklama
Zde se podíváme na míru šumu 20MPx snímače. Vyzkoušíme ji v JPEGu se sníženým odšumováním (lze nastavit na tři různé síly efektu) a podíváme se také na RAWy převedené pomocí Camera Raw s vypnutým odšumováním.
 
Nikon Coolpix B700 ISO šum autíčka 20MPx
 
výřezy z 20MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo konverze z RAWu)
 
RAWy jsou do citlivosti ISO 200 včetně docela čisté, pak už se začíná objevovat více jasového i barevného šumu. JPEGy jsou odšuměné, nicméně od ISO 400 je už vidět třepení hran a ztrátu barev.
 
Nikon Coolpix B700 ISO autíčka šum 12MPx
 
výřezy z 12MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo konverze z RAWu)
 
Při zmenšení na standardizovaných 12MPx (pro porovnání mezi recenzemi) se kvalita obrazu na pixelové úrovni pochopitelně zlepší, ale stále jde vidět, že po fotoaparátu nesmíme chtít nemožné a přijatelnou kvalitu nabídne pouze na nejnižších citlivostech. Dále se podíváme na míru detailů při různých citlivostech. Tradičně to vyzkoušíme na snímcích plyšového zajíce s jemnými vousy.
 
Nikon Coolpix B700 ISO šum zajíc 20MPx
 
výřezy z 20MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo konverze z RAWu)
 
Zatímco RAWy při nízkých citlivostech vypadají docela dobře, v případě JPEGů jde vidět poměrně silné odšumování. Od ISO 400 je už šum dost vysoký a výsledky nejsou příliš dobré ani v RAWu ani v JPEGu.
 
Nikon Coolpix B700 ISO šum zajíc 12MPx
 
výřezy z 12MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo konverze z RAWu)
 
Snížení rozlišení na 12 megapixelů (pro srovnání mezi recenzemi) přineslo trochu lepší vnímání detailů, ale i tak jde vidět silnější odšumování už od základní citlivosti.
 
Nikon Coolpix B700 ISO šum bílá plocha 20MPx
 
výřezy z 20MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo konverze z RAWu)
 
Při focení snímků bílé plochy jde vidět, že barevný šum je odstraňován velmi účinně i při maximální citlivosti. V RAWu je pak lehce patrný při ISO 800, výše je už více viditelný.

reklama
Nejnovější články
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
20.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář