www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix S6300: vlk v rouše beránčím

Nikon Coolpix S6300: vlk v rouše beránčím
, , recenze: specifikace produktu
Další test budeme věnovat kapesnímu ultrazoomu Nikon Coolpix S6300. Za poměrně příznivou cenu 4500 Kč nabídne 16MPx CMOS BSI čip s Full HD videem, hardwarové HDR, multiexpoziční režimy. Využívá objektiv s 10× optickým zoomem.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Jak je už u levnějších Nikonů zvykem, nepočítejte s dostatečným rozsahem expozičních časů pro noční focení. Maximem je pouhá jedna sekunda, případně v režimu ohňostrojů 4 sekundy, ale s aktivovaným ND filtrem, takže maximální množství světla je totožné.
expoziční čas 4 s, clona F8,2, citlivost ISO 125, ohnisko 57 mm, klikněte pro zvětšeníSami vidíte, že expozice je opravdu nedostatečná, snímek je hodně tmavý. Vyskytuje se v něm jasový šum, detaily jsou málo ostré. Dále se podíváme na výřezy snímků při různých citlivostech.
ISO 100ISO 100 vypadá docela slušně, občas je ale kontrast a ostrost slabší, v jiných místech je kresba naopak přeostřená.
ISO 400Vzhledem k tomu, že jde o ISO 400, nevypadá to špatně. Na kompakt to docela ujde, přestože vidíte v některých místech nepříjemné patlání.
ISO 1600ISO 1600 už hodně třepí linie, jasový šum je silný a kresba ve stínech téměř neexistuje.
ISO 3200Nejvyšší citlivost ISO 3200 dále zvyšuje jasový šum, detaily jsou minimální, linie se třepí, stíny jsou černé bez kresby.
ISO 3200 (multiexpozice)V nočním režimu je možné využít multiexpozici, kdy fotoaparát vyfotí několik snímků, které složí dohromady a tím minimalizuje šum. Výhodou je vyšší celistvost linií, naopak nevýhodou silně rozmytá kresba.


Standardní scéna


Podívejme se také na tři standardní snímky.
expoziční čas 1/800 s, clona F4,1, citlivost ISO 125, ohnisko 57 mm, klikněte pro zvětšeníVe třídě kompaktů jde o průměrný výsledek. Odšumování je sice silné, ale přesto není ztráta detailů až tak závažná.
expoziční čas 1/800 s, clona F3,8, citlivost ISO 125, ohnisko 43 mm, klikněte pro zvětšeníVzhledem k silnému odšumování, které prokazoval Nikon Coolpix S6300 u předchozích snímků, mě docela potěšila slušná úroveň detailů. Rohy jsou poněkud neostré.
expoziční čas 1/500 s, clona F3,2, citlivost ISO 125, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníObjektiv při nejširším úhlu záběru ukazuje dobrou středovou ostrost, ale směrem k rohům se ostrost viditelně zhoršuje. Příjemným překvapením jsou dobře prokreslené stíny.

Nejnovější články
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů