www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D5600: zrcadlo stále žije

Nikon D5600: zrcadlo stále žije
, , recenze
Dnes se budeme věnovat digitální zrcadlovce Nikon D5600. Ta je vybavena 24MPx APS-C senzorem a přináší zejména rozšířenou bezdrátovou konektivitu. Potěší i polohovatelný dotykový displej. Jak ale bude fotit?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud jde o noční focení, zklamáním bude nepříliš citlivý autofokus. Ostření od -1 EV není zrovna výhra, většinou ale stačí podstrčit něco trochu kontrastnějšího a chytí se. Rozsah expozičních časů je pak dostatečný.

Nikon D5600 noční scéna

expoziční čas 30 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 31 (46) mm, klikněte pro zvětšení

Obraz je dostatečně ostrý, šum je minimální. V RAWu zjistíte, že je šum opravdu nízký a ani při výrazném prosvětlení stínů šum příliš neroste. Jasový se sice trochu objeví, ale barevného je minimum.

Nikon D5600 noční scéna ISO šum

výřezy z 24MPx snímků (vlevo JPEG / vpravo RAW)

Rozmývání detailů začíná zlehka u citlivosti ISO 1600, nicméně i ISO 3200 vypadá použitelně. Totéž platí i pro snímky v RAW formátu. Citlivost ISO 6400 už trpí na výraznější barevný šum a obraz začíná být zastřený.


Standardní scéna


Tradičně nebudou chybět dvě tradiční scény, které jsou součástí každé recenze.

Nikon D5600 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/40 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 18 (27) mm, klikněte pro zvětšení

Míra detailů je díky solidnímu rozlišení dobrá, což platí především pro střední část obrazu. K dispozici je i snímek v RAW formátu.

Nikon D5600 standardní scéna Mlýny Šenov

expoziční čas 1/30 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 30 (45) mm, klikněte pro zvětšení

Na šedé stěně mlýnů dokázal fotoaparát se setovým objektivem vykreslit mnoho lehce šikmých čar. Až nahoře dochází ke vzniku moaré efektu. I zde si můžete stáhnout RAW fotografii.

reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře