www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH

Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH
, , recenze
V dalším testu objektivů se podíváme do stáje Micro Four Thirds. Tentokrát to bude širokoúhlý objektiv Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH s velmi slušnou světelností a přitom i kompaktními rozměry.
K oblíbeným
reklama
V dnešním testu jsme se podívali na světelný pevný objektiv Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH, který je určen pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Po přepočtu dává 30mm ohniskovou vzdálenost, takže jde o takový lehce širokoúhlý objektiv. Při světelnosti F1,7 se dá dosáhnout menší hloubky ostrosti, ale pochopitelně musíte brát do úvahy velikost senzoru příslušných fotoaparátů. Ocenit lze ale rozhodně velmi jemný bokeh. Rozmazání sice není nějak extrémní, ale je jemné. I přes dobrou světelnost jsou rozměry objektivu malé, zpracování je výborné.
 
Panasonic Leica 15mm F1.7 hodnocení
 
Ocenění TREFA získává Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH
za vynikající optické výkony a kompaktní rozměry. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Opticky jde o vynikající kus skla. I při plném odclonění je kresba v zaostřené ploše perfektní bez nějakých negativních projevů, kontrast i ostrost jsou velmi dobré. Už při malém přiclonění je celoplošná kresba excelentní až do rohů. Chromatická aberace se v podstatě nekoná (když už, tak jen mírně v bokehu), vinětaci si pak lze všimnout u nižších clon.
 
Zkreslení je automaticky korigováno, jinak by bylo dost výrazné. I přes výrazné softwarové korekce jsou ale výsledky v rozích perfektní, což už bylo zmíněno. Typickým problémem pro objektivy Panasonic a Leica jsou tak akorát odlesky v protisvětle. Naštěstí nejsou až tak výrazné a dají se občas nějak vhodně uklidit. Přesto je to asi jediný problém tohoto objektivu.
 
Ve výsledku tak jde o opticky vynikající objektiv, který až na odlesky v protisvětle nemá v podstatě chyby. Cena 14 tisíc Kč bude patrně vypadat jako dost vysoká a opravdu, nízká skutečně není. Na druhou stranu optické výkony jsou skutečně excelentní.
 
 

Objektiv je vhodný pro:

 
1. Focení celoplošně ostrých snímků
2. Natáčení videa i za horšího světla
 
 

Plusy


+ Velmi rychlý a tichý AF
+ Nadprůměrná optické výkony
+ Velmi dobrá světelnost
+ Jemný bokeh
+ Kompaktní rozměry a výborné zpracování
 
 

Minusy

 
- Odlesky v protisvětle
 
 
Za zapůjčení objektivu Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH děkujeme Panasonicu.
 
 
Cena v době testování: cca 14 000 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář